Prečo je rýchly servis rovnako dôležitý ako kvalita kamery?

Dom a byt:Zabezpečovacie systémy

Marek 22.07.201527080

Prečo je rýchly servis rovnako dôležitý ako kvalita kamery?

Bezpečnostné kamery sú spoľahlivé a účinné len v prípade 100%-nej funkčnosti. Pri technických problémoch je aj to najdrahšie zariadenie prakticky neúčinné. Dôraz pri výbere kamery je preto vhodné klásť práve na servisné služby nielen v súvislosti so zárukou, ale aj po nej.

Ako dlho chcete čakať na opravu kamery?

Bezpečnostné kamery inštalujeme primárne s cieľom nepretržitého monitoringu. V prípade výpadku je aj najdrahší systém úplne bezpredmetný. Spoločnosť Elemont sa preto popri predaji kamier zameriava na špičkový servis. „Pri akejkoľvek poruche máme servis už do 24 hodín, čo zabezpečí len krátkodobé prerušenie monitoringu. U nás neexistuje čakanie na reklamácie tridsať dní, meníme kus za kus,“ vysvetľuje Patrik Drobný, konateľ spoločnosti.

Výrobok si najprv otestujte

Technická stránka veci je jedna vec. Patrik Drobný však upozorňuje, že je vhodné si kameru pred kúpou otestovať. Či vôbec spĺňa kritériá. „Klientovi na požiadanie kameru zapožičiame na dva – tri dni na bezplatné testovanie a následne sa rozhodne, či mu vyhovuje, alebo zmení kameru za iný typ,“ dodáva Drobný. Nejde o žiadne ukážkové videá, ale reálne skúšanie nastavení priamo v podmienkach, ktoré vyžaduje klient. Tie ta totiž môžu vždy líšiť a skúška je vhodnou príležitosťou ako si overiť tovar.

Ako si vybrať tú pravú?

Patrik Drobný hovorí:" Vždy klientovi ochotne poradíme, aký typ kamery je pre nich vhodný. V niektorých prípadoch postačí aj analógová kamera, no aktuálne sú hitom IP kamery s prenosom videa na PC, tablet alebo smartfón. Hlavným rozdielom medzi IP a analógovými kamerami je v rozlíšení. V malom butiku na krátku vzdialenosť postačí aj analóg. „Ak si chcete niečo prizoomovať, zaostriť, s obrazom pracovať a mať vyššie rozlíšenie, lepšou voľbou je práve IP zariadenie,“ hovorí Patrik Drobný.  Spoločnosť Elemont však okrem spomínaných disponuje aj unikátnymi termovíznymi kamerami vhodnými napríklad na detekciu únikov tepla a podobne. Širokosť ponuky zabezpečí, že si vyberie každý.

 

 

Komentáre Disqus.
(0/5) 0 referencií
Elemont

Hlavnou činnosťou spoločnosti Elemont bezpečnostné a kamerové systémy s.r.o.je dodávka a montáž…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím