Na čo nezabudnúť pri výbere trezoru

Dom a byt:Chránime si majetok

Rottner Security Slovensko Rottner Security… 27.09.201631353

Na čo nezabudnúť pri výbere trezoru

Pred rozhodnutím kúpiť si trezor, sejf, alebo bezpečnostnú skrinku je vždy vhodné zvážiť, akú úroveň bezpečnosti na dokumenty, či predmety budete potrebovať. Od toho sa odvíjajú všetky ďalšie postupy pri kúpe a samozrejme aj cena. Vždy je správne platiť iba za to, čo potrebujete.

Výber trezoru konzultujte s poisťovňou

Extra drahé predmety, ceniny, umelecké diela, ktoré sú poistené na vysokú hodnotu budú vyžadovať certifikovaný bezpečnostný trezor. Čím vyššia je bezpečnostná trieda trezoru, tým sa zvyšuje aj bezpečnosť uložených cenín. Platí, že čím vyššie hodnoty, tým pevnejší trezor. Zároveň, pri krádeži predmetov bude poisťovňa aj prešetrovať, aká miera zabezpečenia bola použitá. Hoci hodnota, ktorá môže byť v trezore uložená nie je fixne určená, záleží na mnohých faktoroch. Preto je vhodné konzultovať kúpu trezora s príslušnou poisťovňou ešte pred tým, ako sa rozhodnete pre objednávku.  

Základná a doplnková výbava

Pri trezoroch vo väčšine prípadov stačí bežné vybavenie kľúčovým zámkom na motýlikový bezpečnostný kľúč. Pre zvýšenie nepreniknuteľnosti je možné doplniť výbavu napríklad o ďalšie zámky, alebo kľúčový zámok nahradiť zámkom šifrovaným, či elektronickým. Samozrejme tento typ uzamykania je nielen bezpečnejší, ale aj komfortný a odpadáva starosť o uchovávanie prístupových kľúčov k trezoru. Zároveň sa netreba báť straty a odcudzenia kľúčov. Nezabudnite aj na dôležitosť kotvenia trezorov. V prípade, že je jeho váha menšia ako 100 kilogramov, vyžaduje si dodatočné pevno kotvenie do podlahy alebo steny. Ide primárne o nábytkové trezory, ktoré musia byť ukotvené o stenu alebo podlahu oceľovými kotvami. 

Čo si všímať pri trezoroch?

Dôležité je poznať, na čo trezor primárne slúži. Či je určený na ochranu dokumentov a dôležitých vecí proti ohňu a vlámaniu alebo na držanie zbraní. Či má napríklad vlastný priestor na strelivo a zbrane. Dôležité je informovať sa, či má medzi plášťami ohňovzdornú betónovú výplň! Aký je uzamykací mechanizmus. Určite si všímajte aj otváranie dverí, či je možné len do 90 alebo 180 stupňov.

Skryté trezory

Zaujímavými riešeniami sú trezory zabudovateľné do steny a podlahy. Stenové trezory sú známe menšími rozmermi, ale aj schopnosťou byť vysoko nenápadné. Ukryté za obrazom alebo na tajnom mieste. Výhodou je fixné zamurovanie do steny a nenarúšanie interiéru miestnosti. Podlahové rovnako poslúžia v prípade potreby utajenia miesta umiestnenia a zabudovávajú sa priamo do podlahy.

Spoločnosť Rottner ponúka trezory certifikované podľa aktuálnej normy EN 1143-1, trezory splňujú požiadavky uvedenej normy a sú zaradené do jednotlivých bezpečnostných tried. V množstve prevedení, typov aj úprav.

Komentáre Disqus.
(4.8/5) 11 referencií PRO
Rottner Security…

Naša spoločnosť je dcérskou spoločnosťou rakúskej spoločnosti Rottner Tresor GmbH. je to rodinný…

Marek1261

1 728

Comsafe Atlantis

dorucenie objednaného tovaru trvalo cca 2 týždne . So sejfom comsafe som…

trezory

Široký výběr trezorů a hlavně poradenství. Společnost doporučuji na základě…

Rottner Security…
4.8/5 11 hodnotení

Čítajte ďalej

Trezory – ochrana vášho majetku pred krádežou, ohňom i vodou!

Dom a byt:Zabezpečovacie systémy

Trezory – ochrana vášho majetku pred…


29.07.201531353

MarekDom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím