Chcete trendy kúpeľňu? Vieme, čo do nej patrí!

Dom a byt:Vaša nová kúpeľňa

Marek 27.04.201517850

Chcete trendy kúpeľňu? Vieme, čo do nej patrí!

Moderná, krásna, trendová. Kúpeľňu navštevujeme často a chceme sa v nej cítiť príjemne. Je to miesto, kde prichádza k očiste tela, ale pokojne môžeme uľaviť aj duši. Efektná, moderná a vkusná. Ako však na ňu?

Vyberáme vhodné farby

Farby, ich kombinácie a ladenie veľmi veľa zavážia.  „V malých kúpeľniach by som volil svetlejšie farby, lebo tmavá opticky zmenšuje. A tiež záleží či máme v kúpeľni okno a koľko svetla tam je, od tohto sa musí odvíjať správne rozhodnutie. Netreba sa báť kombinovať farby,“ radí Petr Bradáč zo spoločnosti Pekné kúpeľne. Sám s farbami pracuje na vysokej úrovni. Vie odporučiť kvalitný protiplesňový, či umývateľný náter, kúpeľňu vykoloruje podľa požiadaviek zákazníka a pred samotnou realizáciou je vhodné dať si vypracovať projekt.

Nezabudnite na praktickosť

Praktická, jednoducho udržiavateľná funkčná, kúpeľňa je základ. Veľa ľudí robí pri vlastnom navrhovaní chybu, že niekde chce to a to a ešte vtesnajte niečo a nakoniec vznikajú takzvané špinavé rohy, kde sa to ťažko udržiava, alebo sa to tam vôbec nedostanete umyť. Samozrejme dobrý dizajnér každého zákazníka usmerní, poradí, ale posledné slovo má zákazník aj keď to nie je vždy celkom o.k.

Sprchový kút je v kurze

Vracia sa do módy. Čoraz viac ľudí si do kúpeľní inštaluje práve sprchový kút. Na rozdiel od vane má väčšiu flexibilitu a prináša mnoho farebných, dizajnových aj funkčných variácií. Vyskúšajte aj vy sprchový kút a spoločnosť Pekné kúpeľne ho nakreslí, zladí, dovezie materiál aj postaví. Základom je nekupovať lacné kúty a vaničky sú to vyhodené peniaze, životnosť veľmi zlá niekedy to nevydrží ani tých zákonom daných 24 mesiacov. To isté platí aj  o sprchových boxoch a samozrejme aj o akrylátových vaniach. A ako bonus veľký problém s reklamáciou. Tieto veci odporúčam prekonzultovať s majstrom.

Opatrnosti nikdy nie je dosť

Nič nenechávajte na náhodu a buďte ostražitý.  Petr Bradáč zo spoločnosti Pekné kúpeľne radí, aby si každý klient pozrel už priamo v predajni, pri preberaní obkladu štítok, či  sedí trieda akú si zaplatil a či nedostáva poškodený materiál, aspoň vizuálne. Po vyložení kachličiek doma v prípade poškodenia je už reklamácia zložitejšia.

Nie je lepidlo ako lepidlo

S kachličkami a ich  obkladaním súvisí aj mnoho chýb. Tú najčastejšiu opisuje Petr Bradáč zo spoločnosti Pekné kúpeľne;: „Veľa chýb robia niektorí majstri, že lepia všetko jedným lepidlom a tvária sa, že je to jedno. Ako máme rôzne materiály (kameň, gres, hlina atď.), tak máme na to určené aj lepidlá. Napríklad na podlahu s podlahovým kúrením nemôžete nalepiť dlažbu zo základným C1 lepidlom, lebo nemá takú rozpínavosť a pružnosť ako lepidlá na to určené. A to je iba jeden z príkladov.“ Odborník sa pozná nielen techniku, ale aj voľbu správnych materiálov. Nevidieť ich, ale pre kvalitu kúpeľne sú základom. 

Komentáre Disqus.
(4.9/5) 19 referencií
Pekné kúpeľne

Na trhu sme už pekných pár rokov. Za nás hovorí poctivo vykonaná práca a dúfam aj množstvo…

Kúpeľne v novostavbe

Realizácia dvoch kúpeľní v novostavbe. Dorovnávanie stien a obkladanie.

paulab

1 599

Rekonštrukcia kúpeľne

Kúpeľňa na kľúč je veľmi pekná.Práca bola urobená precízne,rozpočet dodržaný…

monima

1 581

Rekonštrukcia kúpeľne

Ďakujeme veľmi pekne za profesionálnu prácu. Výsledný efekt je nad naše…

Pekné kúpeľne
4.9/5 19 hodnotení

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím