Stavbu kúpeľne neurýchľujte. Môžete ju zničiť!

Dom a byt

Marek 05.03.20159635

Stavbu kúpeľne neurýchľujte. Môžete ju zničiť!

Idete rekonštruovať kúpeľňu? Chcete to mať čo najrýchlejšie z krku? Roman Snajberk hovorí, že rýchlosť by nemala byť pri prerábaní kľúčovým parametrom. Ušetrených pár dní môže totiž znamenať veľa problémov v budúcnosti.

Kúpeľňa za päť dní?

Roman Snajberk je profesionál. Dlhé roky pracuje ako hodinový manžel, murár, obkladač, venuje sa aj rekonštrukciám na kľúč, ale vždy pracuje sám, ale s tímom skúsených odborníkov. Nie je tradičnou stavebnou firmou, ktorá vykonáva rekonštrukcie na čas. „Videl som prerábky kúpeľní, ktoré zrealizoval tím murárov v rekordnom čase. Videl som však aj to, čo všetko bolo treba neskôr prerobiť. Často som po nich opravoval a niektoré škody  sa už nedajú nikdy úplne odstrániť,“  hovorí Roman Snajberk, ktorý pracuje preto sám. Problémom je, že stavebné materiály majú svoju dobu schnutia aj zrenia, ktorá sa jednoducho nedá oklamať. Ak to niekto požaduje oklame prakticky len sám seba.

Hrozia plesne

Ak sa materiály nenechajú dostatočne vysušiť a zatesnia sa silikónom, plesne sa rozmnožia doslova do pár týždňov a už ich nie je možné z kúpeľní prakticky zlikvidovať. Pri rekonštrukcii kúpeľní, ale aj ďalších stavbách, Roman Snajberk postupuje vždy komplexne. „Najprv si pripravím lepidlá, potom počas schnutia vytvárame vodovodné potrubia, pomaly sa nanesú nátery, všetko sa necháva dostatočne vyzrieť a vyschnúť. Tak odovzdám dielo nielen pekné, ale aj trvácne.“

Nie je sa kam ponáhľať

Roman Snajberk hovorí, že kúpeľňa s rozlohou 30 metrov štvorcových sa veľkej firme môže podariť aj za 5 dní. Negatíva sme však už uviedli. Pritom keď sa chytí profesionálnej roboty Roman Snajberk čas sa natiahne na maximálne 10 dní aj s odvozom starého materiálu až po stavbu na kľúč. Desať dní nie je tak veľa a máte istotu, že dostanete profesionálnu prácu aj záruku, že nič nebude potrebné opravovať, či nebodaj stavať nanovo. Aj o tom je kvalita domáceho majstra, ktorý robí sám, ale precízne ako na svojom. 

Komentáre Disqus.
(5/5) 7 referencií
HODINOVY MANZEL…

DODÁVATEĽ UKONČIL SVOJU ČINNOSŤ!

Oprava

Oprava po majstrovi, ktorý svoju prácu odflákol. Konkrétne steny, voda, oblkady…

eval

1 363

rekonštrukcia kupeľne na…

Skvelá spolupráca,porozumenie a ochota,vysoká kvalita a precíznosť každého…

Prerábka

Kompletné prerábanie kúpeľne a záchodu, vrátanie prerábania vody, betónovania.

HODINOVY MANZEL…
5/5 7 hodnotení

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím