7 nápadov k premene kúpeľne na domáce „wellness“

Dom a byt

Marek 12.09.2014157053

7 nápadov k premene kúpeľne na domáce „wellness“

Do kúpeľne chodíme stále menej iba kvôli nutnej očiste. Čoraz viac sa stáva aj súkromným wellnessom. Je jedno, či bývate v paneláku, alebo rodinnom dome. Kúpeľňa sa môže vďaka správnym riešeniam premeniť na miestnosť, kde sa budete radi vracať. „Majitelia domov si modernizujú svoje kúpeľne, aby ich premenili na príjemné a funkčné miesto." A prečo nie? Veď v priemere ju navštívime päťkrát denne,“ hovorí Ing. arch. Peter Trnka zo spoločnosti TARCHI, ktorá sa venuje rekonštrukciám. Luxus a pohodlie nie sú jedinými motivačnými faktormi. V neposlednom rade modernizácia kúpeľne zhodnocuje byt alebo dom, v ktorom sa nachádza a môže byť dobrou investíciou. Ako sa teda nedopustiť rekonštrukčných chýb a vylepšiť bývanie a cenu nehnuteľnosti?

Prerábajte kúpeľňu s jasným cieľom

Pre tým, ako sa pustíte do rekonštrukcie, je potrebné okrem wellness aspektu zvážiť aj funkčnosť kúpeľne. Či plánujete dieťa, dlhšie kúpanie, alebo je potrebné kúpeľňu prispôsobiť zdravotným obmedzeniam obyvateľov. Pre mnohých je však kúpeľňa skutočne miestom na oddych a relax. Tento aspekt vyžaduje tiež špecifický prístup „Dnes si ľudia túžia užiť viac luxusu vo svojich kúpeľniach a chcú mať pocit, že idú do kúpeľa. Ak plánujete kúpeľňu prerobiť, ponúkame vám niekoľko trendov, s ktorými treba počítať a to ako pre seba, tak aj pre trh,“ ponúka Ing. arch. Peter Trnka.

1. Samostatná toaleta

Oddelené samostatné WC je jeden z najväčších trendov. Môžete si myslieť, že pri prestavbe je veľmi nepraktické pohybovať s rozvodmi a PVC trubkami, ale je to možné vykonať pomerne ľahko a za malú investíciu,“ hovorí Ing. arch. Peter Trnka zo spoločnosti TARCHI. Okrem iného získate pokoj. Ostatní členovia rodiny vám nebudú búchať na dvere, lebo niekoho „tlačí“. Navyše dať si kúpeľ po toalete, nie je práve najpríjemnejšia forma aromaterapie.

2. Získajte viac úložného priestoru

Kúpeľne nepatria k najväčším miestnostiam, napriek tomu vyžadujú množstvo úložného priestoru. Ako to docieliť radí Ing. arch. Peter Trnka: „Vertikálne skladovanie je naozaj úsporné. Je veľmi praktické mať elektrickú zubnú kefku, holiaci strojček alebo kulmu upratanú v kúpeľňovej skrinke. Odstránené hygienické potreby z dohľadu dajú kúpeľni oveľa menej preplnený vzhľad.“

3. Ak sprcha, tak veľká

Aj v malých kúpeľniach majitelia rušia vane a na ich miesto inštalujú sprchovací kút. „Dôležité je, aby bol kút čo najväčší a aby boli použité priehľadné čisté sklá. Tým pôsobia vzdušne a priestor opticky zväčšia,“ hovorí o trendoch Ing. arch. Peter Trnka.

4. Kúpeľňové obklady v dizajne kameňa

Dizajn mramoru alebo prírodných kameňov dáva kúpeľniam nezameniteľný nadčasový vzhľad. Možno ste sa zarazili nad výškou rozpočtu, ak by ste tento nápad chceli doviesť do praxe. Existuje cenovo prijateľné riešenie. „Nemusíte siahať po drahých origináloch talianskeho mramoru. Keramické obklady a dlažby v dokonalých imitáciách najrozmanitejších druhov kameňa získavajú na popularite a sú veľmi atraktívnym riešením,“ vysvetľuje Ing. arch. Peter Trnka zo spoločnosti TARCHI, ktorá má s týmito materiálmi veľa pozitívnych skúseností.

5. Viac pokoja

Hlučné vírivky sú nahrádzané klasickými vaňami. Ľudia dávajú prednosť pokojnému a pokojnému relaxu vo vani.

6. Čo najviac svetla a výhľad

Majitelia domov chcú mať v hlavnej kúpeľni viac svetla. Chcú aby boli jasnejšie a preslnené. Zväčšením okna či dokonca pridaním svetlíka docielite krásne presvetlenú kúpeľňu.

7. Kúpeľňa ako zábavná zóna

Je pravda, že kúpeľňa nie je práve športový bar, ale stále viac ľudí má požiadavku mať v kúpeľni TV s plochou obrazovkou. „Prečo nie, keď môžete mať dve v jednom, TV a zrkadlo zároveň,“ predstavuje možnosti zábavy Ing. arch. Peter Trnka zo spoločnosti TARCHI.

 

foto: tarchi.sk

Komentáre Disqus.
(4.9/5) 30 referencií
TARCHI

Kúpeľňové štúdio TARCHI v Bratislave Vám ponúka talianske kúpeľne, obklady a dlažby, sanitu, vane,…

Martin BB

1 1229

Nadčasová kúpeľňa

Prijemny a profesionalny pristup k zakaznikovi.Krasne navrhnuta kupelna a…

Luxusná kúpeľňa aj pod Tatrami

Výborná komunikácia a prehľad v produktoch, vysoká flexibilita, odbornosť.…

TARCHI
4.9/5 30 hodnotení

Čítajte ďalej

3D obklady. Horúca novinka kúpeľní roka 2017

Dom a byt:Kúpeľňové trendy 2017

3D obklady. Horúca novinka kúpeľní roka 2017


12.01.2017157053

TARCHIDom a byt

Kúpeľňový nábytok. Ako si vybrať ten správny?

Dom a byt:Vytvorte si interiér snov

Kúpeľňový nábytok. Ako si vybrať ten správny?


05.11.2015157053

MarekDom a byt

Čo by nemalo chýbať v modernej kuchyni?

Dom a byt

Čo by nemalo chýbať v modernej kuchyni?


19.08.2014157053

MarekDom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím