5 otáznikov zimnej záhrady

Dom a byt

Marek 02.10.201522279

5 otáznikov zimnej záhrady

Vždy ste túžili po zimnej záhrade a luxuse vychutnať si „tropické prostredie“ aj počas zimy? Pred tým, ako sa do stavby pustíte máme pár rád, ktoré vás v oblasti zimných záhrad komplexne zorientujú.

Potrebujete zimnú záhradu?

Táto otázka musí padnúť skôr, ako sa začnete zaoberať akýmkoľvek technickým riešením. Zimná záhrada je vhodná pre ľudí, ktorí chcú po práci zrelaxovať v atraktívnom prostredí. Byť vnútri, ale zároveň vonku. Vychutnať si pohľad na hviezdy, cez otvorenú strechu, alebo zažiť kvapky jarého dažďa či snehu s suchu a teple. Je ideálnym miestom na posedenie s priateľmi aj relax. Zsolt Kása zo spoločnosť Techcon-SK, s.r.o, ktorá je na trhu už viac ako 15 roko, hovorí: Zimná záhrada je harmónia medzi svetlom a priestorom, je to miestnosť so zvláštnou atmosférou, kde sa môžete cítiť ako v prírode a pritom to je miestnosť, ktorá je centrom rodinného domova.”

Zvoliť systém, alebo výrobu na mieru?

Zimná záhrada sa dá nainštalovať ako skladané systémové riešenie, alebo je možné jej budovanie na mieru. Systémy zimných záhrad majú výhodu, že sú v nich vychytané prakticky všetky muchy. Nie sú netesnosti, klient vždy dostane, čo očakáva. Zsolt Kása vysvetľuje: „Každý jeden element systému zimných záhrad vyvinuli inžinieri konkrétne na realizáciu zimných záhrad. Pozorovali a zohľadňovali aj jednoduchú montáž, statiku a estetickosť, dizajn, priedušnosť, mikroventiláciu, vodotesnosť, doplnky a záruku. Sumár týchto hľadísk znamená systém Ultraframe.“

Na čo bude zimná záhrada slúžiť?

Zimnú záhradu môžete použiť len ako odkladací priestor na kvety v zime a ich zimovanie, no dobre navrhnutá zimná záhrada sa dá pohodlne využívať celý rok, ako plnohodnotný obytný priestor. Toto je práve ten najzaujímavejší model. Navyše s pocitom blízkosti prírody. Od toho, na čo záhradu využívate, sa musí odvíjať aj teplota, ktorú v nej budete udržiavať. „Prirodzene, zimná záhrada sa kvôli veľkým skleneným plochám rýchlejšie prehrieva slnkom a rýchlejšie sa ochladzuje vplyvom na vonkajšie chladné počasie, ako normálne postavený obytný dom. Preto naša firma, keď ponúka celohodnotnú obytnú zimnú záhradu, nezabúda na meraniami podoprené fakty,“ hovorí Zsolt Kása . Medzi iným využíva aj zamedzenie prehrievaniu  pomocou tienenia na strechu, alebo dobré sklo s ochrannou schopnosťou voči slnečnej energii, ďalej špeciálne na tento účel vyvinutý polykarbonát s dobrými tepelnoizolačnými vlastnosťami. Prevetrávateľnosť funguje cez okná v bočnej stene.

Aký materiál zvoliť?

Funkčná zimná záhrada sa dá vyrobiť z rôznych konštrukčných materiálov. Môže byť z dreva, plastu (PVC), hliníka s prerušeným tepelným mostom a z kombinácii dreva a hliníku. „Pri vyberaní by sme mali zohľadniť funkciu a účelovosť obytnej zimnej záhrady, materiál výplní otvorov na dome, ich farbu a samozrejme cenu. Nami realizované zimné záhrady majú strešný systém v každom prípade z hliníkovej konštrukcie obalenej s PVC Ultraframe. Tento strešný systém nevyžaduje extra údržbu a ľahko sa čistí,“ hovorí Zsolt Kása.

Prečo je potrebné vetrať?

V zimnej záhrade platí, že hoci je dôležité udržať teplo, pravidelné vetranie je kľúčové aj počas zimy. Hermetické uzavretie záhrady je skutočnou skazou. „Väčšina firiem je pyšná, keď hovorí, že ich zimná záhrada je hermeticky uzavretá a nepremoká do nej! Nič horšie však majiteľom nemohli spraviť. V zimnej záhrade je obvykle veľa kvetov, časté sú mini fontánky a najväčším faktorom je, že tu sa stretne vonkajší studený vzduch a vnútorný teplý, preto je tu možnosť väčšieho zrážania vlhkosti. Okamžite sa ukážu znaky plesne a húb. Riešením je ponúkaný komplexný systém so zabudovanými vetracími otvormi. Anglická firma Ultraframe pred 25 rokmi navrhla a patentovala svoj systém strechy pre zimné záhrady, ktorým sa zimná záhrada prevetráva aj keď je uzavretá. Vďaka tomu do 60% relatívnej vlhkosti predídeme roseniu a plesneniu,“ hovorí  Zsolt Kása. Správne vetranie zaručí príjemnú klímu, zdravotnú nezávadnosť, ale zdravie záhrady.

 

 

 

Komentáre Disqus.
(4.8/5) 25 referencií
Techcon -SK sro

Vysnívali ste si rozprávkovo krásnu zimnú záhradu? Už treba len kontaktovať nás. Prvoradé sú pre…

Renčoková

1 233

Zimná záhrada -Slávičie údolie

Po ukončení diela môžeme firmu Techcon-SK s.r.o. len doporučiť. Naša skúsenosť…

Eugen Meny

1 291

Zimna zahrada

Profesionalny pristup, velmi dobra komunikacia a rychla reakcia na zarucny…

Branislav

1 177

Zimná Zahrada

Kvalitný prístup, skvela kvalita = 100% spokojnosť

Techcon -SK sro
4.8/5 25 hodnotení

Čítajte ďalej

Zimná záhrada ako nový obytný priestor

Dom a byt:Vaša nová zimná záhrada

Zimná záhrada ako nový obytný priestor


16.09.201422279

MarekDom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím