Zimná záhrada ako nový obytný priestor

Dom a byt:Vaša nová zimná záhrada

Marek 16.09.201425883

Zimná záhrada ako nový obytný priestor

Zimná záhrada je snom nejedného majiteľa rodinného domu. Obvykle sa stavia ako skleník, no mnoho ľudí si čaro zimnej záhrady chce dopriať ako priamu súčasť obytného priestoru. Impulzom pre vybudovanie môže byť túžba prepojiť komfort interiérového bývania s pobytom v prírode aj v zimnom období. Tento typ zimnej záhrady okrem potešenia však prináša aj možnosť využiť samotnú záhradu ako doplnkový zdroj energie.

Ako budete využívať zimnú záhradu?

Skôr ako oslovíte projektanta a staviteľa zimnej záhrady, je potrebné zodpovedať si základné otázky. Mali by ste vedieť, čo od zimnej záhrady očakávate. Má to byť obytný priestor alebo skleník? Prípadne vďaka nej chcete znížiť spotrebu energie v dome? „Odpoveď na tieto otázku je dôležitá pre projekt, konštrukciu stavby, použitý materiál aj vybavenie zimnej záhrady,“ hovorí Zsolt Kása z firmy Techcon – SK spol. s r.o. Čoraz viac majiteľov domov si odpovedá jasne. Zimná záhrada by mala byť súčasťou interiéru. Zimné obdobie chcú tráviť v prostredí zelene a počas slnečných dní privádzať teplo do domu. V tomto prípade je voľba jasná. Potrebujú zimnú záhradu vo forme obytného priestoru.

Celoročná záhrada vedľa obývačky

Zimná záhrada ako obytný priestor sa projektuje ako stavba pričlenená k domu. Môžeme v nej umiestniť niektoré druhy izbových kvetov, využiť ju na stolovanie, oddych či ako prechodnú pracovňu. Základnou charakteristikou oproti klasickej záhrade vo forme skleníka je priame prepojenie z domom. „Spôsob prepojenia s ostatným interiérom záleží od našej predstavy, či chceme uzatvorený samostatný priestor alebo otvorené plynulé prepojenie. Výhodné je flexibilné oddelenie od interiéru veľkými zasklenými dverami. Tento typ zimnej záhrady, na rozdiel od skleníka, nemá mať príliš veľké množstvo zasklených plôch,“ hovorí Zsolt Kása z firmy Techcon – SK spol. s r.o., ktorý sa ako konateľ firmy osobne zúčastňuje na každej montáži, aby sám videl reakcie zákazníka a mohol tak čo najrýchlejšie reagovať na prípadné otázky, nejasnosti. O kvalite ich práce svedčia referencie mnohých spokojných zákazníkov.

Zimná záhrada môže aj kúriť

Podmienkou pre celoročné využívanie zimnej záhrady je príjemná klíma s maximálnou teplotou 26 °C v lete a minimálne tepelné straty v zime. „Najjednoduchším riešením na zabezpečenie vhodnej teploty je umiestniť vykurovacie telesá napojené na ústredné kúrenie. Častejšie sa využíva konvektorové teplovzdušné kúrenie ukryté v dlážke s mriežkou pred sklenenou plochou, v kombinácii s tlakovým ventilátorom. Jeho výhodou je, že nezaberá miesto. Využiť možno aj fotovoltaiku,“ hovorí o systéme vykurovania Zsolt Kása z firmy Techcon – SK spol. s r.o.. Počas slnečných dní však môže v zimnej záhrade dochádzať k prehrievaniu a preto sa vzduch môže vykurovať samotné prostredie domu. Ide o prepojený systém. Pre príjemný pobyt v obytnej zimnej záhrady je preto nesmierne dôležité aj dobré vetranie. Prirodzené vetranie oknami je vhodné kombinovať s regulovanou výmenou vzduchu. Zimnú záhradu vtedy netreba vykurovať, naopak, sama vám v dome zvýši teplotu.

 

Chcete o zimnej záhrade ako súčasti interiéru vedieť ešte viac? Na všetky otázky vám rád aj prostredníctvom internetu odpovie Zsolt Kása z firmy Techcon – SK spol. s r.o.. 

 

Firma TECHCON bola založená v roku 2005, ako živnostensky subjekt, v roku 2011 sa zmenil na Techcon-SK spol. s r.o.. Zaoberá sa s technickým poradenstvom, navrhovaním, výrobou a montážou zimných záhrad v spolupráci s anglickou spoločnosťou ULTRAFRAME. Vzhľadom na to, že záujem o zimné záhrady najmä na juhu Slovenska stále rástla, v roku 2009 firma začala navrhovať a realizovať zimné záhrady. Pristavenie zimnej záhrady k vášmu domu predstavuje značnú investíciu, ale pri kvalitnom poradenstve a dobrom profesionálnom vyhotovení môže úplne zmeniť štýl vášho života. Či je vašim zámerom vytvoriť malú oázu na spríjemnenie chvíľ voľna, alebo sa usilujete zväčšiť životný priestor pre rozrastajúcu rodinu, k dispozícii je široký výber štýlov a dekoratívnych prvkov.

 

foto: zimne-zahrady.com

 

Komentáre Disqus.
(4.9/5) 48 referencií
Techcon-SK Zimné…

Vysnívali ste si rozprávkovo krásnu zimnú záhradu? Už treba len kontaktovať nás. Prvoradé sú pre…

CELOROČNE OBÝVATEĽNÁ ZIMNÁ ZÁHRADA

100% spokojnosť ! 👌 Čo sa týka montáže, dodržania termínov a samostatnej práce,…

pán Vyboch

1 560

Zimná záhrada - Prencov

So zimnou záhradou od spoločnosti Techcon - SK sme veľmi veľmi spokojní. Môžeme…

HLINÍKOVÝ PRÍSTREŠOK SO SKLOM -…

V skratke - bol som spokojný so všetkým a nemám čo vytknúť. Ďakujem

Techcon-SK Zimné…
4.9/5 48 hodnotení

Čítajte ďalej

5 otáznikov zimnej záhrady

Dom a byt

5 otáznikov zimnej záhrady


02.10.201525883

MarekDom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím