Kúpa klimatizácie bez inštalácie je šialenstvo

Dom a byt:Chladíme v lete

TeploZima TeploZima 12.07.201628073

Kúpa klimatizácie bez inštalácie je šialenstvo

Kúpiť si klimatizáciu môže znamenať, že vyhodíte peniaze zbytočne. Kvalitná montáž je častokrát dôležitejšia ako samotný výber zariadenia. Jednotku je možné nainštalovať sprevádzkovať, zdanlivo všetko funguje, ale pri nekvalitnej montáži sa skracuje doba životnosti zariadenia na 2 - 3 roky. To je skutočne málo.

Extrémne zníženie životnosti

Neodborná montáž klimatizačnej jednotky neuberie pár mesiacov života klimatizácie, ale odkrojí poriadnu porciu. Kvalitná montáž znamená 10 -15 rokov bez problémov, ak sa montáž odflákne, bude to na 2 – 3 roky. Dobre si preto rozmyslite, či investujete do klimatizácie bez montáže. Aj v prípade inštalácie je dobré vedieť, komu ju zveríte.

Príprava rozhoduje

Zo štatistiky spoločnosti  ACEA s.r.o., vyplýva, že 7 z 10 cudzích predpríprav sú bohužiaľ veľmi zle spravené a majú nedostatky. To znamená zle vyspádovaný kondenz, čo vytvára nemožnosť inštalácie klimatizácie, treba vysekať novú drážky. Je zlé napojenie odpadu na kondenz, čo má za následok zápach kanalizácie v byte, alebo pretečenie vnútornej jednotky. Nedostatočná dĺžka mediva vyžaduje nutnosť zvárania alebo vysekania časť do steny. Zváraniu je dobré sa vyhnúť, pretože je to potenciálne miesto na únik chladiva. Často býva zle poohýbané medivo – slabo priechodné pre chladivo, z toho vyplýva vysekanie  a naťahanie nového. Zlý alebo chýbajúci komunikačný kábel zas vyžaduje prerobenie predprípravy, takže je nutné zasekať do steny nový kábel.. Nie je teda toho málo, čo sa dá pri príprave pokaziť. Preto je vhodné už túto časť komunikovať s odborníkom.

Zvažujte, kam jednotku umiestnite

Potrebné je zvažovať nielen, kde bude jednotka z hľadiska estetiky, ale aj funkčnosti. Zlé umiestnenie klimatizácie, napríklad príliš vysoko pri strope, nie je vhodné, rovnako ako zlá orientácia mediva pri vnútornej jednotke. Všetky tieto záležitosti bežný človek nedokáže posúdiť a všetky majú dopad na fungovanie zariadenia. Veľa zákazníkov si vyberá montážnu firmu na základe rýchlosti dodania termínu , ale väčšinou sa oplatí počkať. Platí, že kvalitnejšie firmy majú dlhé čakacie doby.

Nie je inštalácia ako inštalácia

Ani certifikovaný pracovník nezaručí, že bude všetko fungovať správne. Na trhu sa nájdu aj medzi certifikovanými montérmi takí, ktorí robia amatérske chyby. Nechajú  kratšiu dĺžku mediva medzi vonkajšou a vnútornou jednotkou a chladivo sa nestihne dostatočne rýchlo odparovať. Nedostatočne vyvákuujú jednotku, to má za následok zvýšenie opotrebovania kompresora. Nedoplnenia dostatočného množstva chladiva, čo znamená zníženú životnosť kompresora a zvýšenú spotrebu elektrickej energie. Pri ohýbaní CU potrubia použijú prílišné ohnutie – tým pádom zníženie priechodu chladiva. Zle vyspádujú kondenz a preto hrozí pretečenie vnútornej jednotky do interiéru. No a samozrejme mnohí použijú najlacnejší inštalačný materiál, vďaka čomu sa skracuje životnosť jednotky. Bežný užívateľ si vie ťažko porovnať cenu inštalačného materiálu, no kvalitné firmy vedia pomôcť nie len s poradenstvom, ale aj s wifi nainštalovaným do mobilu. Spoločnosť ACEA s.r.o. pri inštalácii klimatizácie vždy dbá na dokonalé prevedenie montáže a ako z jedna mála firiem v Európe vie poskytnúť 5 ročnú záruku na vybrané klimatizácie spojené s montážou.

Komentáre Disqus.
(4.9/5) 384 referencií PRO
TeploZima

Naša spoločnosť sa zaoberá predajom, montážou a servisom klimatizačných zariadení, vzduchotechniky…

Helenka111

1 199

Veternicova

Najlepsie :) :)

Rudolf17

1 118

AR7000

Dòďrźany termin dobra komunikacia vsetko vysvetlene.

Vandzura

1 127

Nová klíma Samsung AR7000 Ota…

Celková spokojnosť. 

TeploZima
4.9/5 384 hodnotení

Čítajte ďalej

5 dôvodov, prečo je pred zimou vhodný servis klimatizácie

Dom a byt:Klimatizácia aj v zime

5 dôvodov, prečo je pred zimou vhodný servis…


18.10.201728073

MarekDom a byt

Ako vybrať správnu firmu na predaj a montáž klimatizácie?

Dom a byt:Svieže leto

Ako vybrať správnu firmu na predaj a montáž…


24.05.201728073

TeploZimaDom a byt

Praktické rady, ako sa dobre vyspať aj počas horúčav

Dom a byt:Chladíme v lete

Praktické rady, ako sa dobre vyspať aj počas…


04.07.201628073

TeploZimaDom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím