Praktický sprievodca výberom bezpečnostných dverí!

Dom a byt:Sprievodca výberom dverí

Marek 06.03.201718875

Praktický sprievodca výberom bezpečnostných dverí!

Bezpečnostné dvere sú na celý život. Mali by byť teda vhodné pre váš domov a dostatočne kvalitné. Každý výrobca povie, že najlepšie sú tie jeho, no nezaujatý pohľad rozhodne poradí viac.

Kvalita a cena

Patrik Župánek z firmy Rolkom sa venuje predaju bezpečnostných dverí niekoľko rokov a zo skúsenosti hovorí, že zákazníkov vždy najviac zaujíma cena. Preto sa im snaží predstaviť aj iné parametre, ktoré je potrebné zvážiť. Ako hovorí, medzi lacnejšími a drahšími bezpečnostnými dverami môže byť rozdiel okolo 300 eur. Na druhej strane klient získa vyššiu mieru bezpečia na celý život.

Bezpečnostná trieda

Je prvým určujúcim mantinelom. Nikto si totiž nekupuje bezpečnostné dvere za účelom okrasy, ale bezpečnosti. Na to je vhodné myslieť už pri ich výbere.

Pri klasických bezpečnostných dverách rozoznávame 4 stupne bezpečnosti:

Bezpečnostná trieda 1 je v princípe  odolná voči príležitostnému deštrukčnému silovému narušeniu s využitím ľudskej sily - vyrazenie, vykopnutie, vandalizmus.

Bezpečnostná trieda 2 určuje, že v spevnených bodoch musia dvere odolať tlaku 3kN, nárazu 30kg telesa z výšky 800mm a ručnému pokusu o vlámanie s použitím skrutkovača, klinov, klieští a hasáku, či kladiva do 200g.

Bezpečnostná trieda 3 odolnosť voči tlaku sa zdvojnásobuje a odolajú aj páčidlu s dĺžkou 710 mm.

Bezpečnostná trieda 4 musí v spevnených bodoch odolať tlaku 10kN. Dvere odolajú aj ručnému pokusu o vlámanie s použitím náradia ako skrutkovača, klinov, klieští, hasáka, páčidla, kladiva, sekery, dokonca aj elektrickej vŕtačky a ďalším nástrojom.

Patrik Župánek hovorí: „Napríklad dvere Securido sú v bezpečnostnej triede 2. Niekomu to stačí, aby sa cítil bezpečne a teda tu je cena nižšia. Bezpečnostné dvere Exkluzív sú predávané v bezpečnostnej triede 4 a je to prakticky bezpečie za rozumnú cenu a na celý život. Je vždy na klientovi, akú úroveň bezpečia volí."

Otázka výstuže

Pri voľbe dverí je vhodné orientovať sa aj na výstuže. Pri nižších bezpečnostných triedach nie sú. Vyššia bezpečnosť okrem oceľovej platne hrúbky 1,5 mm vyžaduje po celej ploche oceľové profily, ktoré zabezpečujú ochranu na miestach, kde je umiestnených najviac bezpečnostných prvkov.

Pozor na priestory

Bezpečnostné dvere Securido aj Exkluzív sú určené do interiérov. To znamená, že absolútne spĺňajú všetky nároky na ich osadenie v bytoch a vo vnútorných priestoroch. Do exteriérov je potrebné voliť iný typ dverí a preto je nutné zvážiť aj to, či dvere kupujete do domu, kde budú vystavené poveternostným podmienkam, alebo do bezpečia vchodu v palenáku.

Montáž netrvá dlho

Montáž dverí vrátane zárubne s odborným osadením zaberie dve až štyri hodiny. Čo sa týka objednávky, aj tu je potrebné rozlíšiť dva aspekty. Dvere v nižších bezpečnostných triedach sú dostupné skladom a preto ich je možné inštalovať prakticky okamžite. Vyššie bezpečnostné triedy sa dodávajú na objednávku, no k zákazníkovi doputujú obvykle do jedného týždňa .

Komentáre Disqus.
(4.7/5) 338 referencií PRO
Rolkom

Ponúkame predaj a montáž na : Vstavané skrine, šatníky na mieru, interiérové dvere a zárubne,…

Janka P

1 99

Vstavaná skriňa do haly

Vsetko bolo zrealizovane vcas a podla dohody, vyborna komunikacia

Vstavaná skriňa do haly

Vstavaná skriňa o rozmere š 406 cm, v 262,7 cm, h 53 - 9 cm. Použitý materiál…

Ľubomír V

1 130

Vstavané skrine do domu

Na zameranie a montaz priamo doporucujem p. P. s kolegom.

Rolkom
4.7/5 338 hodnotení

Čítajte ďalej

Bezpečnostné dvere pre náročných

Dom a byt:Nové dvere pre Váš domov

Bezpečnostné dvere pre náročných


12.11.201418875

MarekDom a byt

Čo všetko potrebujete vedieť o vstavaných skriniach II.

Dom a byt:Vstavané skrine

Čo všetko potrebujete vedieť o vstavaných…


31.03.201418875

MarekDom a byt

Čo všetko potrebujete vedieť o vstavaných skriniach I.

Dom a byt:Vstavané skrine

Čo všetko potrebujete vedieť o vstavaných…


27.03.201418875

MarekDom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím