Čo všetko potrebujete vedieť o vstavaných skriniach II.

Dom a byt:Vstavané skrine

Marek 31.03.201440714

Čo všetko potrebujete vedieť o vstavaných skriniach II.

predchádzajúcej časti nášho seriálu sme si povedali o využití priestoru, možnostiach úprav, povrchov a využití vstavaných skríň. Tentoraz sme sa zamerali na podstatné detaily, ktoré rozhodnú o vašej spokojnosti so samotnou skriňou.

Oceľ alebo hliník?

Moderným a preferovaným trendom v stavaných skriniach sú hliníkové rámy a koľajnice. Nie vždy však môžu byť vhodnou alternatívou a do hry vstupuje aj pravá, poctivá oceľ „Bežný klient obvykle dostane odporúčania spoliehať na hliník. Hliník nie je najkvalitnejšou surovinou. Oceľ sa dáva aj do betónových konštrukcií. Je neporovnateľne pevnejšia. Oceľový rám môže byť tenší a je pevný a pružný. Hliník má v sebe trojnásobne viac materiálu, aby dokázal byť pevný,“ hovorí Župánek.  Oceľová konštrukcia je preto omnoho trvácnejšia aj pri vyššom zaťažení.

TIP: Oceľ vydrží viac, pri efektívnejšom a tenšom prevedení rámu ako samotný hliník

 

Klient si musí zvoliť, čo preferuje

Nikdy nepodceňujte vlastnú víziu o bývaní. Základom správneho prístupu je presne vedieť, čo budete od vstavanej skrine očakávať. Ani predajca, ani architekt s vami v konečnom dôsledku bývať nebudú. „Dobrý dizajnér potrebuje vytiahnuť od klienta to, čo bude vyžadovať. Niekedy sa nájdu ľudia, ktorí chcú návrh podľa nás. V konečnom dôsledku preferujem vešanie v skrini s ukladaním pol na pol. Niekto má však svoje vlastné preferencie. Obmedzenia neexistujú prakticky žiadne. Minimálna hĺbka skrine s vešiakovou tyčou však musí by šesťdesiat centimetrov. Pri menšom rozmere sa šaty krčia, alebo ich je potrebné ukladať šikmo, čo nie je šťastné,“ radí Patrik Župánek. Nohavicovníky, drôtené koše, 

držiaky na žehličky a vysávače. Všetko záleží iba na tom, čo klient chce a následne si zostaví skriňu na mieru.

V prvom rade rozhoduje praktickosť

Vstavanú skriňu nepremiestnite, nepohnete a bez väčších zručností ani nezdemontujete. Preto je pre Patrika Župáneka alfou a omegou schopnosť klienta predvídať, ako bude mať byt zariadený. Preto radí skrine umiestňovať ako posledné.

TIP: Viac ako na dizajn a módne trendy dbajte na využitie skrine a jej praktickosť. Používať ju budete prakticky celý život.

Lacnejšie materiály do vnútra

Viacero dekorácií a materiálov naznačuje, že vstavaná skriňa nemusí byť iba z jedného materiálu. Patrik Župánek radí riadiť sa zdravým úsudkom. To pocíti aj peňaženka. Do vnútra môže ísť biely javor lacnejší ako biela drevotrieska. Pritom je javor unikátny do vnútra aj z hľadiska údržby, omnoho lepší ako biela, ktorá sa ťažko udržiava. Správne rozloženie materiálov môže ušetriť nemalá peniaze.

 

Zákazníci tiež čítali:

Všetko o vstavaných skriniach I. a 

Všetko o vstavaných skriniach III.

 
Komentáre Disqus.
(4.7/5) 339 referencií PRO
Rolkom

Ponúkame predaj a montáž na : Vstavané skrine, šatníky na mieru, interiérové dvere a zárubne,…

Eva F

1 233

Vstavaná skriňa do izby

Spokojnosť na strane užívateľa.

Viliam P

1 354

Vstavaná skriňa do izby

Rychle dodanie a montaz spokojnost :)

Vstavané skrine do bytu

1. Skriňa o rozmere š 352 cm, v 259 cm, h 65 - 10 cm. Použitý materiál Orech…

Rolkom
4.7/5 339 hodnotení

Čítajte ďalej

Bezpečnostné dvere pre náročných

Dom a byt:Nové dvere pre Váš domov

Bezpečnostné dvere pre náročných


12.11.201440714

MarekDom a byt

Čo všetko potrebujete vedieť o vstavaných skriniach I.

Dom a byt:Vstavané skrine

Čo všetko potrebujete vedieť o vstavaných…


27.03.201440714

MarekDom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím