Montáž klimatizácie nepodceňte vo vlastnom záujme!

Dom a byt:Vzduchotechnika a klimatizácie

Marek 14.04.201519357

Montáž klimatizácie nepodceňte vo vlastnom záujme!

Kvalitné zariadenie sa bez správnej montáže nezaobíde. Peter Jelinek zo spoločnosti Dobrá Klíma sa dlhé roky špecializuje na montáž klimatizačných zariadení. Neprofesionálny prístup totiž môže aj ten najkvalitnejší stroj znehodnotiť.

Lacná klíma, lacná montáž?

Kombinácia, ktorá doslova pochová vašu snahu o spoľahlivú a bezpečnú klimatizáciu. Peter Jelinek doslova varuje pred kúpou tých najlacnejších modelov a čo najlacnejšou montážou. „Obvykle sú používané lacné materiály, ktoré dlho nevydržia, netesnia a niečo ako servis, alebo odbornosť v takomto prípade neexistujú,“ hovorí zo skúsenosti Peter Jelinek.

Domáci majster? Nestačí!

Ani s trochou optimizmu sa nedá povedať, že domáci kutil zvládne profesionálnu montáž klimatizácie. Nakoniec slávna misia končí tak, že v mnohých prípadoch je výsledok montáže skôr neuspokojivý a napokon zavolajú na pomoc montéra. Je lepšie spoľahnúť sa na profesionála skôr, ako príde napríklad k poškodeniu jednotky, alebo zlému upevneniu.

Všetko sa začína obhliadkou miesta

Stavebné materiály aj tvary sa dom od domu rôznia. Preto je hlavné pripraviť sa na realizáciu zodpovedne. Bez obhliadky miesta chodia montovať klímy len amatéri. „Chodím osobne k zákazníkom domov, aby som si mohol zamerať trasy a určiť, aký materiál si mám na montáž doniesť,“ hovorí Peter Jelinek zo spoločnosti Dobrá Klíma. Niekedy môžu stačiť aj kvalitne nafotené fotografie a konzultácia, no prísť montovať bez prípravy nesvedčí o profesionalite firmy.

Konzultácia pri umiestnení

Určite máte predstavu, kde by mala klíma fungovať, no jej optimálne umiestnenie vie poradiť práve človek so skúsenosťami. „Ľudia si často určia sami, kam chcú klímu namontovať, ale nie vždy si zvolia správne miesto na stene. Vtedy sa im snažím vysvetliť, že je potrebné umiestniť to tak, aby vzduch v miestnosti cirkuloval,“ hovorí Jelinek.

Kvalita materiálov je investícia do budúcnosti

Práca ide ako od ruky, keď vidíte profesionála v akcii. Komplexná montáž klimatizácie zaberie v prípade monosplitu 3 – 4 hodiny. Prierez do steny s priemerom 50 centimetrov je tá ťažšia fáza práce, ale vďaka dobrému náradiu sa dá prežiť relatívne bez problémov.

Na záverečnú fázu sa často zabúda

Neodborní montéri končia s prácou v momente, keď je jednotka už na prvý pohľad pripravená na používanie. Niečo podstatné však stále chýba. „Je potrebné vákuovanie vonkajšej jednotky- z vonkajšej jednotky sa musí odsať vzduch. Robí sa to pomocou manometra a vákuovej pumpy (pomerne drahá záležitosť). Vákuová pumpa sa nasadí na medené potrubie z vonkajšej strany a postupne sa z nej odsáva vzduch, trvá to cca 10 minút, no závisí to od dĺžky trasy. Manometer pri tom ukazuje koľko vzduchu je v potrubí. Keď je vákuovanie ukončené, je potrebné skontrolovať či nie je niekde únik vzduchu. Ak je všetko v poriadku, odpojí sa vákuová pumpa a otvoria sa ventily na vpustenie chladiva,“ komentuje finalizáciu monáž Peter Jelinek zo spoločnosti Dobrá klíma. Po tomto okamihu už ostáva len oboznámiť sa s používaním a veselo chladiť. A nezabudnúť na servis aspoň raz ročne.

 

 

 

Komentáre Disqus.
(5/5) 1 referencií
DOBRÁ KLÍMA

Vzduch, teplo, chlad či klíma sú najčastejšie skloňované slová v našej firme. Môžete si byť istí,…

Peter Surový

1 1326

Klimatizácia Dunajská Lužná

Bol som spokojny s rychlou obhliadkou a aj naslednou realizaciou


Čítajte ďalej

Na čo si dať pozor pri permanentnom make - upe

Zdravie a krása

Na čo si dať pozor pri permanentnom make -…


12.10.201519357

MarekZdravie a krása

Elektrické vykurovanie: Úspora, ekológia komfort

Dom a byt:Teplejší domov

Elektrické vykurovanie: Úspora, ekológia…


12.10.201519357

DOBRÁ KLÍMADom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím