Dobrá klíma na leto. Čo jej nesmie chýbať?

Dom a byt:Jarné inšpirácie

Marek 29.04.201822285

Dobrá klíma na leto. Čo jej nesmie chýbať?

Horúce jarné mesiace sú jasným znamením, že je už potrebné zaoberať sa chladením. V prípade, že ešte nemáte klimatizáciu, pomôžeme vám vybrať typ, ktorý sa vám rozhodne hodí.

Nový typ chladiva už dnes

Od roku 2030 nenájdete na našom trhu starý typ, dnes bežne používaných, chladív R410A. Aj v súčasnosti je však na trhu už chladivo R32  a Miroslav Minarovič z firmy Becom vysvetľuje, že je lepšie nečakať na neskôr a chladivo si zabezpečiť už dnes. Nové chladivá R32 majú niekoľko výhod oproti staršiemu typu. „Sú jednozložkové, to znamená, že sa dajú dopĺňať, netreba ich meniť, sú ekologickejšie a ich hlavnou výhodou je, že na rovnaký výkon spotrebujú menej chladiva,“ hovorí Minarovič. Úspora chladiva sa pohybuje na úrovni 30%.

Wind free – leto bez prechladnutí

Možno poznáte ten ovlažujúci pocit z chladného vzduchu, ktorý na počkanie osvieži. Je to super, je to ako skočiť do chladnej vody, no následkom sú často seknutia v krížoch, stuhnutie v kru, dokonca bolestivé lokálne zápaly. To je spôsobené práve tým, že klimatizácie chladia bodovo. To znamená, že vyfukujú koncentrovane chladný vzduch. Následkom toho sú práve zmienené problémy.

„Dnes už výrobcovia klimatizácií stavili na bezpečnejšie ochladzovanie miestnosti. Príkladom je Samsung s technológiou Wind free. Ako už názov napovedá, ide o chladenie bez studeného vetra. Po dosiahnutí požadovanej teploty sa totiž hlavné lamely zatvoria a klimatizácia chladí cez perforovanú zložku bez studeného závanu,“ vysvetľuje výhody systému Miroslav Minarovič. Ak chcete byť počas leta zdravý a bez bolestí, či nachladnutí, je to skvelé riešenie. Obzvlášť, ak napríklad máte malé deti, ktoré sú voči chladnému vzduchu ešte menej odolné.

Hluk

O hluku sa hovorí často, ale Miroslav Minarovič zo skúsenosti hovorí, že túto skutočnosť mnoho ľudí podcení. Pritom najčastejšie potrebujeme chladiť miestnosť vtedy, ak chceme zrelaxovať. Alebo prípadne v spálni, kde je potrebné siahnuť po klimatizácii, ktorá nepresahuje hluk 20 decibelov. Je to dôležité nielen pre našu pohodu, ale aj preto, že neustály hluk je pre nás stresujúci. Pod 20 decibelov však ide o intenzitu, ktorú bežne nevnímame, stratí sa v šumoch okolia a to aj v noci.

 Myslite už aj na zimu

Už dnes je možné myslieť aj na to, že po lete príde zima. Výhodou investíciou tak bude klimatizácia s možnosťou kúrenia. Vďaka tomu získate multifunkčnejšie zariadenie, ktoré nielen chladí, ale s príchodom zimy aj rýchlo a lacno zahreje až do mínus 25 stupňov Celzia.

Moderné a spoľahlivé klimatizácie kúpite na: https://www.klimatizacie-bratislava.eu/

Komentáre Disqus.
(4.9/5) 151 referencií PRO
Klimatizácie…

Ste z Bratislavy alebo širokého okolia a potrebujete kúpiť klimatizáciu? Neváhajte nás kontaktovať…

MONTÁŽ KLIMATIZÁCIE MITSUBISHI

Môžem povedať iba samé pozitíva, určite budem spoločnosť Klimatizácie…

SAMSUNG AR9500M Windfree OPTIMUM

Musím povedať, že to bola moja najlepšia spolupráca za posledných 5 rokov s…

DODANIE A MONTÁŽ KLIMATIZÁCIE…

So spoločnosťou Klimatizácie Bratislava som maximálne spokojná 👌 Profesionálny…

Klimatizácie…
4.9/5 151 hodnotení

Čítajte ďalej

Tiché a výkonné klimatizácie na jar v akciových cenách!

Dom a byt:Chladíme v lete

Tiché a výkonné klimatizácie na jar v…


19.04.201622285

Klimatizácie…Dom a byt

Vzdialenosť vnútornej a vonkajšej jednotky pri klíme nepodceňujte

Dom a byt:Je Vám teplo

Vzdialenosť vnútornej a vonkajšej jednotky…


12.06.201522285

MarekDom a byt

Ako si správne vybrať vhodnú klimatizáciu?

Dom a byt

Ako si správne vybrať vhodnú klimatizáciu?


14.04.201522285

MarekDom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím