Elektrické vykurovanie: Úspora, ekológia komfort

Dom a byt:Teplejší domov

DOBRÁ KLÍMA DOBRÁ KLÍMA 12.10.201514447

Elektrické vykurovanie: Úspora, ekológia komfort

Elektrické vykurovanie predstavuje alternatívu k plynovému kúreniu. Svojimi vlastnosťami však mnohých prekvapí. Je pohodlné, efektívne, spoľahlivé a náklady na kúrenie môže pri správnom prístupe šetriť. Dnes vám prinášame spoľahlivý návod, ako sa zorientovať v ponuke elektrického kúrenia a aké sú moderné spôsoby vykurovania.

Ušetríte aj vďaka tarife

Užívatelia elektrického vykurovania využívajú na odber nízku tarifu – DD5, čiže nižšiu cenu elektrického prúdu. Tá sa vzťahuje nielen na kúrenie, ale aj na  spotrebu domácich spotrebičov. Pri porovnaní vykurovania plynom a elektrinou sú ročné prevádzkové náklady na priame vykurovanie o pár desiatok eur vyššie, no obstarávacie náklady elektrického vykurovania sú v tisíckach eur nižšie. Netreba pritom zabúdať, že plyn je neobnoviteľný zdroj energie a elektrina sa dá vyrobiť aj zo solárnych panelov, či vetra a ďalších alternatívnych spôsobov.

Úsporná prevádzka radiátorov Gabarrón

Elektrické radiátory Gabarrón sa vyznačujú vynikajúcimi akumulačnými vlastnosťami. Samotný kryt radiátora má za úlohu odovzdávanie tepla sálaním aj konvekciou. Je vyrobený z hliníka s vysokou hustotou, vďaka čomu je teplo uvoľňované postupne a rovnomerne. Po dosiahnutí požadovanej teploty radiátor preruší odber elektrickej energie a následne je teplota miestnosti udržiavaná naakumulovaným teplom bez odberu elektrickej energie až štvornásobne dlhšie ako pri konvenčných zariadeniach. Využíva unikátnu technológiu  Electronic TRIAC Control Optimizer, špeciálne vyvinutú na optimalizáciu odberu elektrickej energie počas vykurovania. Radiátory Gabarrón, dodávané spoločnosťou Dobráklíma, automaticky znižujú výkon pri približovaní sa k nastavenej teplote. Takto môže mať 1000W radiátor v určitých časových pásmach príkon až pod 650W.

Nórske vykurovacie panely šetria náklady

V nórsku už v roku 1918 našli skvelú alternatívu pre vykurovanie elektrinou. Severské krajiny sú známe chladným prostredím a jedinečným receptom na teplo domova je elektrická vykurovacia technika ADAX. V týchto paneloch sa na premenu elektrického napätia na teplo nepoužíva tradičná špirála , ale špeciálna kovová vykurovacia vložka . Tá na rozdiel od tradičných špirál nežeraví pri vysokých teplotách, ale funguje pri nižších teplotách pričom spotrebuje oveľa menej elektrickej energie. Výsledkom je, že pri prevádzke nespotrebuje toľko elektrickej energie, ako je jeho maximálny výkon. Priemerne je v prevádzke približne 20 sekúnd za 1 minútu, jednoducho povedané, spína a vypína. Oplatí sa využiť funkciu ekonomicky úsporného elektronického riadenia , nakoľko pri správnom nastavení môžete ušetriť až 15-20% spotreby elektrickej energie. Aj modernými ADAX zariadeniami šetríte prevádzkové náklady.

Pohodlie a efektivita v jednom

Elektrické vykurovanie je najmodernejší, ekologický, tichý, čistý a bezpečný spôsob vykurovania. Jednoduchá, pohodlná a rýchla regulácia prináša komfort aj ekonomickú prevádzku pre každú miestnosť osobitne. Nehovoriac o tom, že zariadenia sú nenáročné ako na obsluhu, tak aj na údržbu. Elektrinu je možné využiť na elektrické kúrenie ako hlavný zdroj kúrenia alebo sa stane iba doplnkom k centrálnemu systému vykurovania alebo je ideálne napríklad pre víkendové chaty. Určite je však alternatívou, do ktorej je dobré pri zabezpečovaní kúrenia investovať.

 

Komentáre Disqus.
(5/5) 1 referencií
DOBRÁ KLÍMA

Vzduch, teplo, chlad či klíma sú najčastejšie skloňované slová v našej firme. Môžete si byť istí,…

Peter Surový

1 1373

Klimatizácia Dunajská Lužná

Bol som spokojny s rychlou obhliadkou a aj naslednou realizaciou


Čítajte ďalej

Montáž klimatizácie nepodceňte vo vlastnom záujme!

Dom a byt:Vzduchotechnika a klimatizácie

Montáž klimatizácie nepodceňte vo vlastnom…


14.04.201514447

MarekDom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím