Dobrý majster myslí dopredu, vie predvídať a poradí!

Dom a byt

Marek 25.03.201419592

Dobrý majster myslí dopredu, vie predvídať a poradí!

Nájsť kvalitného majstra na prerobenie kúpeľne je kľúčom k úspechu. Referencie, kvalita a predvídavosť. To sú tri vlastnosti majstra, po ktorom nezostanete v kúpeľni potopa. Či už zvažujete vaňu, alebo sprchový kút, dobrý majster bude zlatou voľbou.

Domáci majster, hotový kat

„Jednoznačne vôbec neodporúčame realizáciu kúpeľne domácim majstrom, nakoľko sa jedná o najnáročnejšiu realizáciu časti bytu, či domu. Je potrebné zosúladenie množstva profesií,“ začína rozprávanie Marek Rucki. Bude potrebný murár, obkladač, vodár, elektrikár, sadrokartónista a vyžaduje sa veľmi vysoká dávku profesionality. Musí byť doslova stratég a mnoho malých kutilov má viac rečí, ako znalostí. Samozrejme je dobré, ak všetko realizuje osoba so zodpovednosťou. Nie viacero majstrov, ktorí o sebe ani nevedia.„Nie raz sme boli svedkami že jeden majster urobí vodoinštalačné rozvody a druhý realizuje kompletáž a zrazu zo steny strieka voda, keďže prevŕta vodoinštalačné rozvody. Ďalší aspekt je kvalita odvedenej práce, ktorá už začína krivo vymurovanými stenami a priamo úmerne stúpa s pokládkou obkladov. Domáci majstri vôbec nevedia pracovať s veľkoformátovými obkladmi nakoľko nemajú potrebné náradie, ktoré stojí veľa prostriedkov na ich kvalitné rezanie, zapilovanie, lepenie a už vôbec skúsenosti, ktoré sú najdôležitejšie pri realizácii obkladania,“ vysvetľuje Marek Rucki.

Znalosti a prax sú na nezaplatenie

Kvalitní majstri vedia nielen predvídať, ale zúročiť aj skúsenosti. Vedia veci, ktoré sú v kúpeľni životne dôležité, ale nemusí o nich vedieť niekto, kto s kúpeľňami nemá toľko skúsenosti. „Napríklad osadenie sprchovej vaničky alebo vane. Mali sme skúsenosti, že po určitom čase prišiel sused, že ich vytápa. Pritom išlo o novú kúpeľňu. Pri bližšej obhliadke bolo zistené zle zrealizované osadenie sprchovej vaničky, ktorá bola labilná a nebolo dostatočne podmurovaná. Silikón okolo stien sa odtrhol a pri každom sprchovaní zatekalo, až k susedom.  Jednoznačne odporúčame zveriť prerábku alebo realizáciu kúpeľne firme so skúsenosťami, ktorá je na trhu etablovaná a disponuje množstvom referencií. Keď je už zle, je neskoro plakať, veď mali sme to radšej dať firme a nie raz sme opravovali po fušeroch a v konečnom dôsledku zákazníci zaplatili oveľa viac, ako keby to dali zrealizovať firme hneď od začiatku,“ konštatuje Marek Rucki.

Vaňa, či sprchový kút? 

Ak sme hovorili o kvalitnom odizolovaní vane, je dôležité položiť si otázku, čo je efektívnejšie. Vaňa, alebo sprcha prípadne s masážnymi hlavicami?  „Určite pokiaľ to možnosti zákazníka a priestoru dovolia odporúčame kombináciu oboch variant. Niekedy človek potrebuje sa len rýchlu sprchu, niekedy príde situácia, kedy by si rád zrelaxoval a oddýchol. Vtedy asi žiadny sprchový kút nie je dosť pohodlný. Vo všeobecnosti môžem povedať, že mladším ročníkom odporúčam vaňu hlavne kvôli malým deťom a multifunkčnosti vane, kde sa dá aj keď nie až tak pohodlne osprchovať. A starším ľuďom nad 50 rokov jednoznačne odporúčam sprchový kút a to z dôvodu hlavne zdravotného. Do sprchovacieho kútu sa ľahšie vstupuje vzhľadom k výške bariéry voči vani,“ hovorí o investícii Marek RuckiSprchový kút je alternatívou aj pre zákazníkov so zdravotným postihnutím, ktorí sú imobilní a sú odkázaní na pomoc druhých. V takýchto prípadoch jednoznačne montujeme sklápacie sedadlo namontované na stene, ktoré si takýto zákazníci nevedia vynachváliť. Zdravý človek sa osprchuje bez toho, že by mu niečo zavadzalo a chorý sa môže pohodlne posadiť

Výber je na každom z nás, no zohľadniť estetiku, prax, cenu aj otázku budúcnosti je niekedy komplikovanejšie. Práve tu často zavážia aj možnosti a rada odborníka. 

foto: http://www.rein-pd.sk/

Komentáre Disqus.
(4.8/5) 75 referencií PRO
REIN

REKONŠTRUKCIE BYTOVÝCH JADIER A KÚPEĽNÍ ! Sme špecialisti na rekonštrukcie domov a bytov, postaráme…

Rekonštrukcia kúpeľne v kombinácii…

S rekonštrukciou kúpelne a wc sme spokojní, je celá podľa našich predstáv.…

Jadro Necpaly jednoizbový byt.

Vyborna komunikacia, cena vyssia ale primerana kvalite prace a pristupu. Urcite…

Roman Radba

1 153

Rekonštrukcia bytového jadra,…

Bol som veľmi milo prekvapený profesionalitou s akou bola celá rekonštrukcia…

REIN
4.8/5 75 hodnotení

Čítajte ďalej

Realizácie stavieb bez kompromisov

Dom a byt:Stavby, prestavby, rekonštrukcie

Realizácie stavieb bez kompromisov


03.12.201419592

MarekDom a byt

Ako vybrať správne kachličky do modernej kúpeľne?

Dom a byt:Vaša nová kúpeľňa

Ako vybrať správne kachličky do modernej…


21.03.201419592

MarekDom a byt

Nové trendy pre moderné kúpeľne

Dom a byt:Vaša nová kúpeľňa

Nové trendy pre moderné kúpeľne


20.03.201419592

MarekDom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím