Nové trendy pre moderné kúpeľne

Dom a byt:Vaša nová kúpeľňa

Marek 20.03.201419896

Nové trendy pre moderné kúpeľne

Kúpeľňa, to nie sú len kachličky a vaňa. Nové trendy vedia dýchnuť vietor atraktivity aj do priestorov, kde obvykle dominujú kachličky. Naši odborníci radia, čo práve letí v kúpeľniach a všetci do jedného tvrdia, že ak prerábať, tak byť trendy, ale zároveň nadčasový. Dá sa to? Odpovede nájdete u našich overených dodávateľov.

Maximálne tri farby

Pekná a imidžová kúpeľňa potrebuje v prvom rade nápad. Netreba však podľahnúť umeleckej eufórii. Stále platí, že v kúpeľni by sa mali vyskytovať maximálne tri farby. Nadčasovosť a moderna sa dajú dokonale spojiť. Radí Marek Rucki:„Som presvedčený, že v dnešnej modernej kúpeľni by nemal chýbať rektifikovaný veľkoformátový obklad a dlažba. Samozrejme jednoduchosť maximálne kombinácia troch farieb. S tým aj súvisí výber sanitárnych prvkov, ktoré by mali byť ladené do ostrých línií (hranaté). A samozrejme výber v setoch,  aby ladili s celým konceptom kúpeľne.“ V týchto intenciách treba postupovať vždy, ak chcete novinky v dizajne skĺbiť s niečím, čo vydrží pekné a moderné po dlhé roky.

Nezabudnite na priestor

V katalógoch sú kúpeľne ako z rozprávky. V realite nám zo sna obvykle osekajú priestorové možnosti. Nie je nič horšie, ako snažiť sa niečo vtesnať do kúpeľne za každú cenu. Navyše vzdušnosť dominuje celému roku 2014. „V modernej kúpeľni by nemal chýbať hlavne priestor, ktorý sa môže využiť na umiestnenie vane aj sprchovacieho kútu. Keď máme priestor, máme aj dostatok potrebného odkladacieho miesta. Samozrejme nesmie chýbať moderný dizajn, harmónia tvarov, materiálov a farieb, ale hlavne dostatok svetla čo je v panelákových kúpeľniach problém,“ hovorí o Leonard Ondo. Preto sa na problém osvetlenia aj v panelákoch pozrieme v ďalších článkoch.

Tmavá je hit

Biele kúpeľne jednoducho vyšumeli z módy, do popredia sa tlačia tmavšie farby. Najnovším trendom tohto roka je čierna farba, imitácie dreva a samozrejme matné obklady a dlažby. Jednoduchý štýl oživený originálnymi detailmi, napríklad digitálna potlač je veľmi trendy. Netreba zabúdať na to, že na čiernej vani, či obklade bude vidieť každú zaschnutú kvapku vody. Ja osobne odporúčam pri výbere obkladov, dlažieb a doplnkov stáť pevne na zemi a myslieť na to, aby bola kúpeľňa nielen pekná, ale aj funkčná a nadčasová,“ hovorí Ľuboš Bazala. Dobrý tip pre milovníkov tmavej je kvapky hneď utrieť. Ak sa vám to podarí v praxi, budete mať krásnu, modernú a noblesnú kúpeľňu.

Netradičné materiály sú IN

Trendy dizajnov kúpeľní sa menia každoročne, či už je to farebnou škálou obkladov, rozmermi obkladov, ale aj tvarmi doplnkov ako vane, umývadla, batérie, rôzne police a skrinky. „Ďalším doplnkom kúpeľne môže byť aj použitie netradičných materiálov, ktoré pôsobia veľmi exkluzívne ako sú voľne stojace vane, drevené, alebo mramorové vane, vinylové obklady, sklené priečky a mnoho iných. V dnešnej dobe sú možnosti realizácie naozaj neobmedzené,“ hovorí Erik Štetina.  Hoci sa dnes vracia do popredia prírodný štýl kombinovaný s extravaganciou, výber konečného vzhľadu záleží od vás. Vždy však treba pamätať, že horúce hity aj rýchlo vychladnú a nie je nič horšie ako kúpeľňa, ktorá vás rýchlo omrzí.

Pri príprave článku sme spolupracovali s dodávateľmi: Ľuboš BazalaErik ŠtetinaLeonard Ondo a Marek Rucki

foto:http://www.interiorclip.com/

Komentáre Disqus.
(0/5) 0 referencií
Rekon-byt

(0/5) 0 referencií
REKONS SK

REKONS SK s.r.o. , je stavebná firma, ktorá sa Vám rozhodla poskytnúť svoje bohaté skúsenosti a…

(5/5) 21 referencií
Ľuboš Bazala -…

Sme partia živnostníkov a preto poskytujeme komplexné služby, ktoré sú potrebné na rekonštrukciu…

(4.7/5) 85 referencií
REIN

REKONŠTRUKCIE A REALIZÁCIE BYTOV A DOMOV! Sme špecialisti na rekonštrukcie a realizácie domov a…


Čítajte ďalej

Najčastejšie chyby pri renovácii kúpeľne

Dom a byt:Vaša nová kúpeľňa

Najčastejšie chyby pri renovácii kúpeľne


20.03.201419896

MarekDom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím