Ako vybrať správne kachličky do modernej kúpeľne?

Dom a byt:Vaša nová kúpeľňa

Marek 21.03.201421421

Ako vybrať správne kachličky do modernej kúpeľne?

Kachličky sú jednoducho základom každej kúpeľne. Určujú komplexný vzhľad a nemalou mierou rozhodujú aj o jej trvácnosti. O tom, že nie je kachlička, ako kachlička porozprávali naši odborníci, ktorí majú desiatky rokov skúseností s obkladom. Vedia poradiť v otázke kvality aj v tom, čomu sa treba vyhnúť!

Lacné kachličky – lacná kúpeľňa

Nie sme tak bohatí, aby sme kupovali lacné veci je pravda, ktorá platí vo všetkom. Najviac tam, kde kvalita určuje celkový vzhľad. „Pozor si treba dať hlavne na kvalitu, pretože nižšie triedy obkladačiek sú menej kvalitné a kvôli chybám materiálu sa nakoniec minie viac kusov, ako pri použití vyššej triedy. Dlažbu do kúpeľne by sme mali voliť protišmykovú, aby sme predišli zbytočným úrazom. Miesto kachličiek je možné použiť rôzne umývateľné nátery na stenu, ale to závisí na vkuse každého zákazníka,“ radí  Ľuboš Bazala. Kvalitné kachličky samozrejme aj omnoho viac vydržia. Pretože vždy sa môže na zem vyšmyknúť pohár a nekvalita sa prezradí okamžitým vylamovaním glazúry.

Vyberte si sériu, nielen farbu

Kto si vyberá obklad, väčšinou ide po atraktivite farieb. Dôležitá je však aj schopnosť vybrať si správnu sériu obkladov, kachličiek a dlažby. Dôvody vysvetľuje Erik Štetina: „Veľakrát sa nám v praxi stalo, že zákazník si zaobstaral obklady a v konečnom dôsledku si neskontroloval sériu. Pri realizácii sme prišli na to, že obklady nesedia rozmerovo, ba dokonca ani farebne. Ďalšou dôležitou vecou pri výbere obkladov sú ich rozmery.“ To skutočne nepoteší a pochopiteľne platí aj pravidlo, že veľké obklady patria do veľkých priestorov. „Zákazníci ovplyvnení reklamnými spotmi a prezentačnými showroom-mi si vyberajú veľkoformatové dlažby alebo obklady do klasickej kúpeľne. Realizácia takýchto obkladov na malom priestore nevynikne a nie je vôbec estetická,“ upozorňuje Erik Štetina. Všetko totiž musí byt vyrovnane a to platí aj pri výbere obkladov.

Dobré meno veľa napovie

Za kvalitnými obkladmi stoja aj kvalitné referencie. V obchode vám nahovoria mnoho informácií, no odborníci z praxe vedia, čo je naozaj kvalitné.  Marek Rucki preto k top značkám, ktoré nesklamú radí Rako, Versace Ceramic Design, Cerámicas Aparici S.A., Decocer Tendencia Ceramica, villeroy-boch, marazzi, leonardoceramica. Aj on však hovorí, že kvalita nie je všetko a hlavne v kúpeľni je potrebné do úvahy brať "drsnosť obkladu" a jeho následná údržbu, respektíve námahu pri údržbe.

Základom je vidieť

Kupovať, či nekupovať obklad z katalógu a na internete? Odpoveď je jasná. Fotografie skresľujú a kúpiť niečo, čo ste nevideli, je obvykle cesta k sklamaniu. Treba si kúpiť materiálu dostatok, pretože farby sa menia od dodávky k dodávke, hoci len minimálne.  Leonard Ondo radí: „Pri výbere obkladov či dlažby si treba dať pozor hlavne pri tých lacnejších prevedeniach. Ide hlavne o rozdiel vo veľkosti obkladov a ich hrúbke - teda pevnosti. Treba objednať dostatok rezervy obkladu, lebo pri dodatočnom objednávaní na 95% príde už iný odtieň či rozmer. Preto tým nenáročnejším zákazníkom odporúčame kupovať obklady, ktoré majú skladom a majú aj dostatočné množstvo. Kúpiť viac a zostatok po dohode vrátiť späť do predajne.“

 

Pri príprave článku sme spolupracovali s dodávateľmi: Ľuboš Bazala Erik ŠtetinaLeonard Ondo a Marek Rucki

Komentáre Disqus.
(0/5) 0 referencií
REKONS SK

REKONS SK s.r.o. , je stavebná firma, ktorá sa Vám rozhodla poskytnúť svoje bohaté skúsenosti a…

(0/5) 0 referencií
Rekon-byt

(5/5) 21 referencií
Ľuboš Bazala -…

Sme partia živnostníkov a preto poskytujeme komplexné služby, ktoré sú potrebné na rekonštrukciu…

(4.7/5) 85 referencií
REIN

REKONŠTRUKCIE A REALIZÁCIE BYTOV A DOMOV! Sme špecialisti na rekonštrukcie a realizácie domov a…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím