Stačí si vybrať. Výťahy pre paneláky, imobilných aj na mieru

Dom a byt:Dostaňte sa vyššie

Marek 15.07.201518398

Stačí si vybrať. Výťahy pre paneláky, imobilných aj na mieru

Výťah nie je už zďaleka zariadenie pre pohodlných. V súčasnosti sa stavajú neustále vyššie budovy, kde je  rýchly výťah takmer nutnosť. Rovnako aj pre ľudí s obmedzenou schopnosťou pohybu je výťahový systém v paneláku, či priamo v byte zariadenie, ktoré výrazne zlepší kvalitu ich života.

Chorým uľahčí život aj domáci „výťah“

Článok Stropný zdvihák: vynikajúca obsluha telesne postihnutých vás oboznámi s možnosťami použitia kvalitných zdvihákov, ktoré môžu uľahčiť manipuláciu s chorým, či postihnutým pacientom. „Zariadenie významne znižuje potrebu fyzickej sily ošetrujúcej osoby aj pri telesne postihnutých osobách s vyššou hmotnosťou. Časová úspora nie je podstatná , rozhodujúce je však šetrenie zdravotného stavu a energie asistujúcej osoby,“ hovorí Ján Drobný, konateľ firmy Ares. O tom, že imobilným osobám technológie vedia zlepšiť život hovorí aj článok: „Čo prináša život bez bariér?“ V ňom Monika Ponická  zo spoločnosti SPIG, predstavila šikmé schodiskové plošiny, schodolezy pre vyššie váhy aj schodové sedačky. Okrem toho predstavila širokú pomoc pri žiadosti na príspevok pre imobilných a pomoc, ktorú poskytujú časopisom, či rôznymi podujatiami pre svojich klientov. Jediným poslaním je, že horšia schopnosť pohybu nemusí znižovať schopnosť tešiť sa zo života.

Najvyšší čas na rekonštrukciu

Rozhodli ste sa rekonštruovať výťah, ale neviete, ktoré parametre zvážiť, pri jeho výmene? Významnou pomôckou môže byť článok Čo je pri výťahu dôležité? Rýchlosť, bezpečie a úspora! Dozviete sa, na čo sa pri výmene zamerať a  Roman Vavro zo spoločnosti TREVA v ňom hovorí aj o technológii, ktorá umožňuje výrazne zvýšiť rýchlosť výťahu z 0,2 m/s na 0,7 m/s čím výťah obslúži aj viac cestujúcich.

Rekonštrukcie výťahov sú čoraz potrebnejšie, najmä v starých panelákoch, ktoré využívali výťahy podľa starých noriem.  Na Slovensku si vyžaduje renováciu 40 000 výťahov. To je nielen názov článku, ale aj výzva, ktorú je potrebné skôr či neskôr naplniť. Andrej Asztaloš z firmy ROVA - servis, s.r.o. hovorí o dôvodoch rekonštrukcie,  ktorá okrem vyššej bezpečnosti prináša aj úsporu energie o viac ako 30%. Ďalšie Hlavné dôvody na rekonštrukciu výťahu, v rovnomennom článku predstavuje Peter Rybovič zo spoločnosti MS výťahy, ktorá stavia na českej tradícii, výťahy vyrába na mieru a preto žiadny atyp pre nich nie je problém a medzi prvými v ČR a na Slovensku začali meniť aj bytové domy na bezbariérové pomocou priechodných výťahov.

 Pre rekonštrukciu výťahu je základ vybrať si spoľahlivého dodávateľa so špičkovým servisom. Nielen tých, ktorí majú reklamu, ale v umení výťaharov sa vyznajú a ich činnosť sa spája s množstvom pozitívnych referencií.

 

Komentáre Disqus.
(0/5) 1 referencií
ARES

Spoločnosť ARES, spol. s r. o. sa zaoberá komplexnou realizáciou typových a atypových osobných a…

(4.8/5) 8 referencií
zivot bez barier

Pre príklad si prosím predstavte.. Potrebujete oblek. Pôjdete sa pozrieť do obchodu, nájdete…

(4.7/5) 56 referencií PRO
TREVA výťahy

Na trhu v Slovenskej Republike pôsobíme od roku 1994. Od svojho založenia patríme medzi najväčšie…

(4.3/5) 10 referencií
ROVA servis výťahov

Vítame Vás na našej stránke! Spoločnosť ROVA-servis s.r.o. pôsobí na slovenskom trhu od roku 1991.…

(4.3/5) 1 referencií
MS VÝTAHY

Spoločnosť MS výťahy s.r.o. so sídlom v Prešove začala pôsobiť v roku 2011 pre narastajúci záujem o…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím