SÚŤAŽ ZELENÁ STRECHA ROKU 2022

Dom a byt

Joli Joli 25.05.20222685

SÚŤAŽ ZELENÁ STRECHA ROKU 2022

Globálne otepľovanie sa v posledných rokoch stáva horúcou témou politických diskusií na celom svete. Čoraz častejšie sme svedkami extrémnych prírodných javov, nadmerne teplé počasie sa strieda s náhlymi epizódami chladu, zaznamenávame zvýšený výskyt hurikánov a tornád, intenzívne búrky či prívalové dažde. Ničíme si zdravý ekosystém neprimeraným odlesňovaním, rozsiahlou výstavbou, pričom sa nedostatočne staráme o poľnohospodársku pôdu. Výsledkom je krajina trpiaca suchom s nefunkčným vodným cyklom. Ak tento trend nespomalíme, našej planéte a ľudstvu hrozia nezvratné následky. Zachovanie zdravého ekosystému by preto malo byť našou prioritou. Jedným z riešení môžu byť zelené strechy v mestách a obciach. To vieme dosiahnuť len prepojením a vzájomnou spoluprácou architektov, developerov, záhradníkov, univerzít, samospráv a štátnych inštitúcií, preto v roku 2020 vznikla Asociácia pre zelené strechy a  zelenú infraštruktúru.

Zelená strecha roku 2022

S cieľom spopularizovať zelené strechy a ukázať ich krásu a funkčnosť, ktorá napomáha zmierňovať negatívne dopady zmeny klímy vyhlasuje Asociácia pre zelené strechy a zelenú infraštruktúru súťaž  Zelená strecha roku 2022 🍀 Ich víziou je, zapojiť do súťaže laickú a odbornú verejnosť a napomôcť popularizácii vegetačných striech ako súčasti udržateľnej výstavbyochrany životného prostredia a návratu zelene do sídiel.

👉 Za súťažné diela je možné hlasovať na webe Asociácia pre zelené strechy a zelenú infraštruktúru. Verejnosť môže každých 7 dní odovzdať svoj hlas trom súťažiacim.

Prihlásiť do súťaže Zelená strecha roku 2022 mohli :

  • developeri
  • architekti
  • realizátori zelených striech
  • majitelia budov, na ktorých je zelená strecha

👉 Viac informácií o súťaži Zelená strecha roku 2022

Súťažiť sa bude v dvoch kategóriách:

  • zelená strecha na rodinnom dome
  • zelená strecha na verejnej budove

👉 Viac informácií o súťaži Zelená strecha roku 2022

Nezáleží na tom, či ste fyzická alebo právnická osoba, dôležité je vaše nadšenie pre zeleň, prácu s ňou ako aj šírenie myšlienky o výhodách a potrebe realizácie vegetačných striech a význame zelených opatrení pre našu krajinu. Prispejme spoločne ku krajšiemu a zdravšiemu miestu pre život.

Za súťažné diela je možné hlasovať na webe Asociácia pre zelené strechy a zelenú infraštruktúru. Verejnosť môže každých 7 dní odovzdať svoj hlas trom súťažiacim.

Hlasovanie:

Prihlásiť sa do súťaže bolo možné do 19. 6. 2022 na web stránke Asociácia pre zelené strechy a zelenú infraštruktúru.

Hlasovanie verejnosti sa uskutoční  od 1. 7. 2022  do 31. 8. 2022 na web stránke Asociácia pre zelené strechy a zelenú infraštruktúru
Prihlásené diela zhodnotí odborná porota v mesiaci jún 2022.

Víťazi súťaže budú vyhlásení na medzinárodnej Konferencii zelené strechy na jeseň v Bratislave.

 

Pomôžte nám s popularizáciou zelených striech na Slovensku a inšpirujte iných k podniknutiu realizácie ich vlastnej zelenej strechy.

Komentáre Disqus.
(0/5) 0 referencií
Asociacia pre…

Spájame sily za spoločný cieľ – zelené a udržateľné Slovensko. Prostredníctvom prepájania…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím