Od výberu podlahy záleží pohoda doma

Dom a byt:Rekonštrukcie domácností

RENOBA RENOBA 06.09.201614414

Od výberu podlahy záleží pohoda doma

Musí byť pekná, trvácna, bezpečná. Vyberať podlahu je potrebné nielen s ohľadom na estetický prínos, ale aj na pohodlie majiteľa a možnosti miestnosti. Nie každá podlaha sa hodí kdekoľvek.

Parkety sú klasika

Nikdy nimi nič nepokazíte. Parketové podlahy sú výnimočne hodnotným doplnkom a často nie je ani potrebné ich zakrývať. Vyznačujú sa množstvom dekorov, stačí malý behúň a izba je pripravená na bývanie. Ako to však chodí, nie je parketa ako parketa. Pri ich výbere sa šetriť neoplatí, pretože pri kvalite vyberáte podlahu na celý život. Je potrebné si dávať pozor hlavne na spoje, aby neboli príliš tenké a zapadali k sebe tak, že nie je vidieť samotné drážky. V súčasnosti pri použití  kvalitných povrchových lakov je drevená podlaha prakticky bezúdržbová záležitosť. Jediným negatívom je, že sa nehodí do vlhkého prostredia.

Medzi hlavné výhody parkiet patrí:

prirodzený vzhľad

teplý povrch

zdravotná bezpečnosť

dlhá životnosť

možnosť podlahového kúrenia

Laminátové podlahy

Tvorí ich až  87% dreva a zvyšok je najmä syntetická živica, čo zaručuje ekologickú nezávadnosť podlahy. Čo sa týka vonkajšieho vzhľadu, vytvára ho tapeta s ochrannou vrstvou laminátu. Medzi výhody patrí, že podlahy nevysýchajú, netrhajú sa a teda vzhľadovo zostáva po celú dobu životnosti rovnako pekné.

Do vlhkejších priestorov

Kúpeľňa býva často inkriminovaným priestorom so zvýšenou vlhkosťou a podlaha musí zniesť aj viac vody. Tu sa dajú použiť špeciálne exotické dreviny, dlažba, alebo napríklad vinyl. Použiť klasické drevené alebo laminátové podlahy by nebolo vhodné. K výhodám vynilových podláh, ktoré oceníte najmä v kúpeľni patrí nechladivý povrch. Vychádzanie z vane  už nebude odteraz nepríjemné.

Kombinácia laminátu a vinylu

Materiál podláh neustále napreduje a s tým súvisí aj spájanie tých najlepších vlastností jednotlivých typov. Príkladom môže byť  Classen NEO. Je to podlaha, ktorá predstavuje prienik vlastností laminátových a vinylových podláh. Medzi jej výhody patrí, že je vodotesná a masívnejšia, no pri výrobe sa nepoužíva žiadna chémia v podobe chlóru, fosfátu, zmäkčovadiel, PVC či formaldehydu. Základom tejto podlahy je biovrstva, teda kompozit hladkej lepenky. Je to podlaha, o ktorej budeme v budúcnosti veľa počuť.

Komentáre Disqus.
(4.9/5) 76 referencií PRO
RENOBA

Od roku 2002 sa zaoberáme renováciou dverí, zárubní, kuchynských liniek a vstavaných skríň.…

Ciganik

1 144

renovácia dverí a zárubní-PETRŽALKA

príjemný človek , ktorý plní sľuby.

renovácia dverí a zárubní-Šamorín

Nedostatocna komunikacia s remeselnikmi podlaharmi napriek viacerym…

renovácia dverí a zárubní

renovácia dverí a zárubní: Typ:Bergamo 40+ 3 lišty vodorovne ...110eur …

RENOBA
4.9/5 76 hodnotení

Čítajte ďalej

Renovácie a úpravy vstavaných skríň

Dom a byt:Rekonštrukcie domácností

Renovácie a úpravy vstavaných skríň


06.09.201614414

MarekDom a byt

Výhody renovácie dverí aj vstavaných skríň

Dom a byt:Nové dvere pre Váš domov

Výhody renovácie dverí aj vstavaných skríň


10.11.201414414

MarekDom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím