Klimatizácie šetrné k zdraviu a prírode sú novinkou leta 2017!

Dom a byt:Svieže leto

Marek 14.06.201715117

Klimatizácie šetrné k zdraviu a prírode sú novinkou leta 2017!

Možno to poznáte z minulosti. Zapnete klimatizáciu a na druhý deň vás sekne v krku, bolia vás kríže, cítite nachladnutie, alebo prievan v ušiach, či dutinách. Klimatizácia vie byť zradná vec, najmä ak neodhadnete správne prúdenie chladného vzduchu. V tomto roku je však hitom klimatizácia, pri ktorej podobné zdravotné ťažkosti nehrozia.

Prvá bezprievanová klimatizácia

Klimatizačné jednotky boli v princípe založené na masívnom chladnom vetre, ktorým chladili priestor. Problémom akurát je, že studený prúd vzduchu na rozpálené telo je predzvesťou zdravotných problémov. Spoločnosti dlho hľadali zdravú klimatizáciu, kým našli riešenie práve v roku 2017. „Klimatizácia Samsung Wind-Free je prakticky jednou z prvých noviniek na trhu, ktorá sa zaoberá nielen chladením, ale aj zdravotným dopadom na  užívateľov. Jej princíp je založený na rýchlom vychladení a následnom priebežnom chladení miestnosti pomocou 21-tisíc mikro otvorov, vďaka čomu nevzniká známy efekt vetra,“ vysvetľuje princíp fungovania Ing. Miroslav Minarovič zo spoločnosti BECOM.

Ideál do spálne

Najviac problémov robili klimatizácie v spálni, kde po zadriemaní na telo prúdil chladný vzduch celé hodiny. „Samsung Wind-Free je klimatizácia dokonalá do spálne. V prvom rade kvôli ohľadu na zdravie, keďže nevytvára prievan, ale aj pre svoju výnimočnú tichosť len 19 dB, čo je takmer nečujný chod aj počas nočného ticha, “ vysvetľuje Miroslav Minarovič. Funkcia Good sleep automaticky prispôsobí teplotu bez akéhokoľvek ofukovania.

Ohľaduplná k životnému prostrediu

Samsung Wind-Free pracuje systémom rýchleho zníženia teploty v miestnosti v režime Fast Cooling Modea a následne sa prepne do režimu  Wind-Free™ Cooling Mode bez prievanu. Táto funkcia nielenže šetrí zdravie, ale aj spotreba energie je nižšia až o 72 % oproti režimu rýchlejšieho chladenia. Jednotka je bežne vhodná do priestoru 60 až 90 m3 a samozrejmosťou je aj ovládanie cez mobil a Wi-FI.  Model AR7000 má v sebe navyše funkciu Virus Doctor na zvýšenie komfortu a čistoty vzduchu, vďaka čomu dokáže pomocou ionizácie zaručiť vzduch bez choroboplodných zárodkov.

Nové, zdravé chladivá

Chladivo je jedným zo základných prvkov každej klimatizácie. Miroslav Minarovič preto upriamuje pozornosť na nový typ chladiva R 32, ktoré už nahrádza starší typ R 410. Aj tento rozdiel môže byť rozhodujúcim parametrom pri výbere klimatizácie. Nové chladivo je totiž jednozložkové. Stačí ho vždy len doplniť a nie vymeniť. Zároveň ide o prvé chladivo, ktoré má výrazne nižší vplyv na globálne otepľovanie a znižuje zaťaženie životného prostredia. Chladiaci výkon R32 je vyšší o 4%, koeficient účinnosti lepší o 5%, dávka chladiva znížená o 29% a úspora  na emisiách CO2 je približne 77% oproti použitiu chladiva R410A. Takže, ktoré by ste si vybrali? 

Ak vás možnosti zdravej klimatizácie zaujali, pre viac informácií kontaktujete spoločnosť BECOM, ktorá zabezpečí poradenstvo, predaj, inštaláciu aj servis týchto zariadení.

Komentáre Disqus.
(4.9/5) 155 referencií PRO
Klimatizácie…

Ste z Bratislavy alebo širokého okolia a potrebujete kúpiť klimatizáciu? Neváhajte nás kontaktovať…

Michal T

1 519

NÁSTENNÁ KLIMATIZÁCIA TOSHIBA SEIYA

Veľká spokojnosť 👌 Spoločnosť Klimatizácie Bratislava odporúčam a už som aj…

M.Cs

1 62

DODANIE A MONTÁŽ KLIMATIZÁCIE…

Všetko v najlepšom poriadku - komunikácia, montáž, dodržanie termínov. Nemám…

Klimatizácie…
4.9/5 155 hodnotení

Čítajte ďalej

Tiché a výkonné klimatizácie na jar v akciových cenách!

Dom a byt:Chladíme v lete

Tiché a výkonné klimatizácie na jar v…


19.04.201615117

Klimatizácie…Dom a byt

Vzdialenosť vnútornej a vonkajšej jednotky pri klíme nepodceňujte

Dom a byt:Je Vám teplo

Vzdialenosť vnútornej a vonkajšej jednotky…


12.06.201515117

MarekDom a byt

Ako si správne vybrať vhodnú klimatizáciu ?

Dom a byt

Ako si správne vybrať vhodnú klimatizáciu ?


14.04.201515117

MarekDom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím