Výber plastových okien môže skrývať mnoho nástrah

Dom a byt

Marek 28.01.201520181

Výber plastových okien môže skrývať mnoho nástrah

Môžeme si vybrať plastové okná, ktoré budú ako nové aj po tridsiatich rokoch a dajú sa kúpiť aj také, pri ktorých už po piatich rokoch budete uvažovať o výmene. Dôležitý je výber, technika montáže, kvalita samotných okien aj starostlivosť. O všetkých aspektoch dobrej kúpy a spoľahlivej prevádzky sme sa rozprávali s overenými dodávateľmi kvalitných okien.

Rosenie okien, častý problém

Rosenie okien spôsobuje plesne, zatekanie stien a je veľmi neželaným efektom platových okien. Vyskytuje sa čoraz častejšie, na vine je totiž tlak na cenu od samotných výrobcov. Aj rosenie sa dá niekedy odstrániť na 100% a Marián Drahovský z DM Servis podáva pár rád, ako rosenie obmedziť. O doteplení okien a systéme, ktorý zabezpečí, že okná nebudete musieť vždy ráno utierať, hovorí  v článku Rosia sa vám okná? Dajte ich dotepliť!

Životnosť okien sa dá predĺžiť

Okno je spotrebný materiál a ani plast nie je večný. Preto sa skôr či neskôr na oknách vyskytnú problémy. Často ľudia poškodené okná okamžite vymieňajú. Peter Šarmír zo spoločnosti Extraplast však hovorí, že zatiaľ žiadne poškodené okno nebolo potrebné meniť: „Prakticky každé okno sa dá opraviť, je len dôležité vedieť ako. Plastové okná majú svoje špecifiká, ale rozhodne neplatí, že je potrebné pri každom poškodení okno len vymeniť. V článku Predĺžte život a spoľahlivosť plastových okien!, radí, ako sa o okná starať a ako nájsť odborníka na opravy, aby nám vydržali okná čo najdlhšie.

Dobrý dodávateľ - dobré okná

Platí tu jednoducho priama úmera. Všetci dodávatelia sa tvária zodpovedne, no nie každý dá oknu to, čo potrebuje. Ako upozorňuje Jozef Oslanec z firmy Vejomont, nie vždy dajú výrobcovia do okien aj kovové výstuže. Laik to na prvý pohľad nespozná, no chýbajúca konštrukcia je následne zodpovedná za stav, že okná sa ohýbajú, prestanú sedieť, začnú sa zadrhávať. A to je len jedna z ukážok, ako nekvalitní výrobcovia šetria na oknách. V článku Pred výberom okien si „preklepnite“ dodávateľa, hovorí aj o ďalších nástrahách. Samozrejmosťou je aj odborné namontovanie, čo v podstatné rovnako ako kvalitné okno.

Václav Pavlík zo spoločnosti VEPA preto kladie dôraz na prevedenie montáže, ktorú realizuje pomocou vlastných montážnych pracovníkov. Tento postup sa im osvedčil, nakoľko pracovník zodpovedá sám za svoju robotu a spoločnosť tak ručí a dáva záruku na celé dielo. Viac o kvalitných oknách v oblasti Topoľčian hovorí v článku Vieme, kde nájdete v Topoľčanoch kvalitné plastové okná aj dvere.

 

Oslovte našich dodávateľov v prípade ďalších otázok, alebo záujmu o realizáciu nových okien. Vždy pre vás hľadáme zodpovedných, overených majstrov s dobrými referenciami. 

foto: stakhanov.all.biz, globalplasticsheeting.com, sevacall.com

Komentáre Disqus.
(4.4/5) 40 referencií PRO
DM servis

Mám dlhoročnú skúsenosť v oblasti výroby a servisu, opráv okien a dverí, taktiež vykonávam revízie…

(5/5) 10 referencií
Extraplast

Poskytujeme pozáručný servis plastových okien a dverí všetkých typov, núdzové otváranie zamknutých…

(4.6/5) 5 referencií
Vejomont

Vykonávame montáže okien a dverí a rôzne iné stavebné práce podľa požiadavky zákazníka pri ktorých…

(0/5) 0 referencií
VEPA

Firma VEPA bola založená začiatkom roka 2001 s hlavnou orientáciou na predaj a montáž plastových…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím