Otázky, ktoré si treba zodpovedať pri stavbe krbu

Dom a byt:Teplo Vášho domova

Marek 08.09.201519362

Otázky, ktoré si treba zodpovedať pri stavbe krbu

Krb je modernou súčasťou bývania. Dáva teplo aj vizuálny pôžitok. Nie je však len dekoráciou, ale súčasťou stavby. To dobre vie aj Ivan Tolnai zo spoločnosti A-Z Univerzál s.r.o., no pozná, že mnoho majiteľov práve na krb, alebo pec zabúda pri projektovaní domu. Už tu však treba vedieť kde a aký krb chcete mať.

Kde bude krb?

Základná otázka, no nie len estetická. Ivan Tolnai hovorí, že žiadny projektant neodpovie na technické otázky ohľadne umiestnenia krbu. Je potrebné myslieť predovšetkým na prívod vzduchu. Obzvlášť dnes, keď sa robia takmer hermeticky tesné, pasívne domy. Prívod vzduchu je pre krb alfou a omegou. „Po hrubej stavbe je už často neskoro riešiť prúdenie vzduchu, preto poskytujeme záujemcom už poradenstvo pri stavbe domu,“ hovorí Ivan Tolnai.

Aký je správne dimenzovaný komín?

Vybrať si krb ešte pred stavbou domu je dôležité aj z iného pohľadu. Je ním dimenzovanie komína. Je rozdiel, či použijete piecku, ktorej stačí komín s priemerom aj 160 milimetrov, alebo krb podľa sily výkonu s potrebou priemeru komína 180 a viac milimetrov. „Nie je pravdou, že stačí nainštalovať priemer 200 a potom dodať čokoľvek. Správne nadimenzovanie komína je základom správneho fungovania samotného krbu aj systému prúdenia horúceho vzduchu a odvetrávania,“ dodáva Ivan Tolnai.

Určenie tepelného výkonu

Častý kameň úrazu. Určenie správneho tepelného výkonu je nesmierne dôležitým prvkom pre komfort bývania. Pri nesprávnom výpočte objemu priestorov a výkonu krbu, či piecky môže dochádzať k tepelnému diskomfortu. Prehrievanie, príliš veľká teplota, to všetko odkrojí z krbu ako zdroja príjemného sálavého tepla, ktoré dodáva pohodu. Práve sálavé teplo je aj jedným z najzdravších typov a preto dnes na trhu dominujú akumulačné  zariadenia, ktoré takéto teplo produkujú.

Prečo riešenie na mieru?

Spoločnosť A-Z Univerzál s.r.o. sa zameriava na kompletnú pomoc pri realizácii krbov. Okrem poradenstva pri stavbe domu a technických riešení dodáva aj 3D vizualizácie, komplexné konštrukčné aj technologické zabezpečenie a tak isto aj inštaláciu, odskúšanie a spustenie. „Sme členmi Cechu kachliarov Slovenska, odovzdávame diela s garanciou aj zárukou, prvým zakúrením a oboznámením so starostlivosťou aj údržbou,“ hovorí o prístupe Ivan Tolnai. Práve oboznámenie zákazníka s krbom je dôležitým momentom nielen bezpečnosti, ale aj dlhej životnosti. 

Komentáre Disqus.
(0/5) 0 referencií
Krby kachle pece…

Naša spoločnosť pôsobí na slovenskom trhu už niekoľko rokov. Dlhoročné skúsenosti poskytujú…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím