Moderná a trendy kuchyňa 2018. V čom je iná?

Dom a byt:Jarné inšpirácie

Marek 27.04.201841062

Moderná a trendy kuchyňa 2018. V čom je iná?

Blíži sa leto, dni počas ktorých sa dá pustiť do rekonštrukcie kuchyne na plný plyn. Ak chcete byť trendy, oplatí sa poznať aktuálne horúce trendy, ktoré patria do kuchýň. Navyše nejde o jednoročné záležitosti. V roku 2018 sa kuchyne dizajnujú síce nadčasovo, ale každý spozná na prvý ohľad, že sa vyznáte.

Návrat dreva

Je to nespochybniteľný fenomén. Drevený dizajn sa dostáva do obývačiek, kúpeľní, spální a kuchyňa nemôže stáť bokom. V tomto roku sa stali zaujímavými klasické drevené lavice na sedenie. Presne tie, ktoré hlásajú návrat do osemdesiatych rokov. K drevenému sedeniu si môžete naladiť napríklad aj rustikálny, či vidiecky štýl kuchyne.

Kameň je pevný a efektný

Ak ide o prírodné materiály, tak popri dreve bude super prínosom, ak si vyberiete pracovnú dosku z prírodného kameňa. Mramor alebo žula vám výborne padnú do interiéru. Kameň je univerzálne a vždy moderné riešenie.  Je potrebné sa o oň starať, ale odmenou bude kuchyňa so vždy atraktívnym vzhľadom.

Zlaté doplnky

Ak neviete s čím práve nakombinovať drevo a kameň, tak tu je riešenie roka 2018, ktoré sa skrýva v zlatej farbe. Dizajnér Stephen Garland jasne pomenoval, že najmodernejšie farby budú v tomto roku späté práve so zlatom. Či už v podobe dekorácií, spotrebičov, alebo aj osvetlenia. Je to teplá a svieža kombinácia zároveň. Naznačuje bohémsky štýl, ale vďaka prírodnej brzde nejde o žiadne gýčové záležitosti.

Stredový ostrovček

Multifunkčný. Už nejde len o uzatvorený a samostatne stojací panel, ale o plnohodnotného pomocníka. Môže byť napríklad malou vinotékou, obsahovať knižnicu s kuchárskymi knihami. Pri väčších kuchyniach nie je chybou, ak budete mať ostrovček rozmernejší, prípadne dva samostatne stojace. Jeden viac pracovný, jeden dekoračný.

Otvorený priestor

Či už ste sa rozhodli spájať kuchyňu s obývačkou, čo je stále dostatočne moderné, alebo mať oddelené priestory, nosí sa otvorenosť aj v roku 2018. A pozor, to nielen čo sa týka orientácie kuchyne do priestoru, či dokonca stále obľúbenejšieho prepojenia so záhradou, ale aj v otázke poličiek. Otvorené police, alebo úchytky umožňujú pestovanie byliniek, prípadne ani sadu nožov alebo varešiek už nemusíte skrývať pred zrakmi návštevníkov. Dizajn moderných kuchýň už dávno nie je o línii horné a dolné uzatvorené skrinky. Ich zoskupenie je viac hravé, estetické, vzdušné a umožňuje viac vyniknúť osobnosti majiteľa.

Na mieru

Je to vidieť na prvý pohľad, či ide o kuchynskú zostavu zo supermarketu, alebo ide o precízne prepracovaný kúsok na mieru. Zostavy na mieru dokážu plne využiť potenciál priestoru, ukázať drobnosti na želanie aj zapracovať osobité prvky. Už en to z nich robí kráľovné priestoru.

Ak chcete moderné kuchyne na mieru, navštívte stránku: www.kuchyne-bmv.sk

Zdroj foto: stylebyemilyhenderson.com a housebeautiful.com

 

 

Komentáre Disqus.
(4.9/5) 27 referencií PRO
Kuchyne bmv

b-m-v kuchyne čerpá z desaťročnej skúsenosti výroby a návrhov nielen kuchynských liniek, ale aj…

KAVA Architect

KAVA Architect

2 12725

Realizácia kuchyne v projekte Moje…

Spolupráca s pánom Masařom zo spoločnosti Kuchyne bmv je príjemná,…

Tibor Zachar

3 6995

KUCHYNSKÁ LINKA NA MIERU

Páni z Kuchyne BMV sú veľkí odborníci. Skvele rozumejú tomu čo robia. Pán Masař…

Kuchyne bmv
4.9/5 27 hodnotení

Čítajte ďalej

Bernolákovo Gardens – krásne domy a byty s nádhernou kuchyňou

Dom a byt

Bernolákovo Gardens – krásne domy a byty s…


22.09.201941062

Kuchyne bmvDom a byt

Hľadáte kuchyňu do novostavby?  Poradíme vám ako postupovať

Dom a byt

Hľadáte kuchyňu do novostavby?  Poradíme vám…


15.03.201941062

MarekDom a byt

Jesenné tipy na výhodnú rekonštrukciu kuchyne

Dom a byt:Kuchynské trendy

Jesenné tipy na výhodnú rekonštrukciu kuchyne


30.08.201741062

MarekDom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím