Najnovšie dizajnové trendy okien

Dom a byt:Vylepšite si výhľad

Marek 27.03.2018728

Najnovšie dizajnové trendy okien

Plastové okno už nemusí byť len biele. A vonkoncom nemusí vyzerať iba obyčajne. Dokáže sa dokonale prispôsobiť interiéru a byť ozdobou domu, či bytu. Vyskladať si môžete rôznofarebné odtiene z vonkajšej aj vnútornej strany a pritom byť absolútne trendy.

Nové dizajnové odtiene

V tomto roku patria medzi absolútne hity na výstavách a v rámci dizajnu okná vo farbe čierna matná, betónová a antracitová. Ide o farby, ktoré sú ako sa povie na vrchole moderného záujmu,“ hovorí Ladislav Kapacska zo spoločnosti WIDO, ktorá dizajnové okná dodáva.

Antracitová farba okien sa začala už presadzovať na sklonku minulého roka a medzi užívateľmi zaznamenala výrazný úspech. Odlišuje sa totiž do bežne používaných odtieňov. Jej sýty kovovo šedý nádych je zaručene ozdobou stavby.

Bezzvarová technológia

Jednou z noviniek na Slovenskom a českom trhu je bezzvarová technológia výroby okien. „Taliani tento spôsob výroby už používali dávnejšie a v súčasnosti je možné takéto okná objednávať aj u nás. Princípom je, ako už názov napovedá, technológia, pri ktorej sú okná bez zvarov. To znamená, že vonkajší aj vnútorný dizajn je absolútne bez predelov, jednoliaty a pri výbere dekoračnej farby okna pôsobí až umeleckým dojmom,“ vysvetľuje Ladislav Kapacska. Okná je možné okrem trojice módnych farieb voliť však aj v klasickej biele, hnedej, v odtieni orech, einchester, dub, svetlý dub, mahagón, zlatý, či bahenný dub a ďalších. Technológia vyhotovenia bez zvarov tak farbe a celkovému dojmu ešte pridáva na hodnote.

Nové technológie v oblasti plastových okien

Popri technologickom rozvoji okenných systémov, kovaní a skiel ide dopredu aj dizajnová stránka okien. Jednu z noviniek predstavuje Ladislav Kapacska pod názvom colorfull. Ide o technológiu, ktorá plastové okná vyrobí celofarebné. To znamená, že už si nemusíte voliť iba dizajn vonkajšej a vnútornej strany, ale plnofarebný je vďaka špeciálnej fólii aj profil okna. Teda ak si v praxi zvolíte napríklad dubový odtieň na celé okno vrátane profilu, tak na vizuálny dojem už nikto nezistí, že nejde o drevo, ale plast. Technológia umožňuje mať vysoko esteticky hodnotné okná. Tie potešia ono nielen zvonka a z vnútra, ale aj pri otváraní. Tento systém je prirodzene možné aplikovať na každý farebný odtieň.

Ak chcete vedieť viac o možnostiach, ktoré ponúkajú nové technológie, alebo si objednať dizajnové okná, zájdite na stránku http://www.oknoplastba.sk

 

Komentáre Disqus.
(4.3/5) 24 referencií PRO+
WIDO

Ponúkame poradenstvo, dodávku, montáž a servis okien spoločnosti OKNOPLAST z profilov VEKA,…

D CH

1 8

Plastové okná a hliníkové dvere

WIDO a ich služby som využil už dávnejšie a s odstupom času môžem povedať, že…

AL a PVC konštrukcie

Firmu WIDO pokladám za spoľahlivého partnera čo sa týka okien, tieniacej…

AL okná, HST posuvné systémy a…

Super firma so skvelým prístupom ku svojím zákazníkom. Robota im išla od ruky a…

WIDO
4.3/5 24 hodnotení

Čítajte ďalej

Vlastnosti okien, ktoré cez zimu určite oceníte!

Dom a byt:Najkrajšie Vianoce

Vlastnosti okien, ktoré cez zimu určite…


08.12.2017728

MarekDom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím