Najnovšie dizajnové trendy okien

Dom a byt:Vylepšite si výhľad

Marek 27.03.201822373

Najnovšie dizajnové trendy okien

Plastové okno už nemusí byť len biele. A vonkoncom nemusí vyzerať iba obyčajne. Dokáže sa dokonale prispôsobiť interiéru a byť ozdobou domu, či bytu. Vyskladať si môžete rôznofarebné odtiene z vonkajšej aj vnútornej strany a pritom byť absolútne trendy.

Nové dizajnové odtiene

V tomto roku patria medzi absolútne hity na výstavách a v rámci dizajnu okná vo farbe čierna matná, betónová a antracitová. Ide o farby, ktoré sú ako sa povie na vrchole moderného záujmu,“ hovorí Ladislav Kapacska zo spoločnosti WIDO, ktorá dizajnové okná dodáva.

Antracitová farba okien sa začala už presadzovať na sklonku minulého roka a medzi užívateľmi zaznamenala výrazný úspech. Odlišuje sa totiž do bežne používaných odtieňov. Jej sýty kovovo šedý nádych je zaručene ozdobou stavby.

Bezzvarová technológia

Jednou z noviniek na Slovenskom a českom trhu je bezzvarová technológia výroby okien. „Taliani tento spôsob výroby už používali dávnejšie a v súčasnosti je možné takéto okná objednávať aj u nás. Princípom je, ako už názov napovedá, technológia, pri ktorej sú okná bez zvarov. To znamená, že vonkajší aj vnútorný dizajn je absolútne bez predelov, jednoliaty a pri výbere dekoračnej farby okna pôsobí až umeleckým dojmom,“ vysvetľuje Ladislav Kapacska. Okná je možné okrem trojice módnych farieb voliť však aj v klasickej biele, hnedej, v odtieni orech, einchester, dub, svetlý dub, mahagón, zlatý, či bahenný dub a ďalších. Technológia vyhotovenia bez zvarov tak farbe a celkovému dojmu ešte pridáva na hodnote.

Nové technológie v oblasti plastových okien

Popri technologickom rozvoji okenných systémov, kovaní a skiel ide dopredu aj dizajnová stránka okien. Jednu z noviniek predstavuje Ladislav Kapacska pod názvom colorfull. Ide o technológiu, ktorá plastové okná vyrobí celofarebné. To znamená, že už si nemusíte voliť iba dizajn vonkajšej a vnútornej strany, ale plnofarebný je vďaka špeciálnej fólii aj profil okna. Teda ak si v praxi zvolíte napríklad dubový odtieň na celé okno vrátane profilu, tak na vizuálny dojem už nikto nezistí, že nejde o drevo, ale plast. Technológia umožňuje mať vysoko esteticky hodnotné okná. Tie potešia ono nielen zvonka a z vnútra, ale aj pri otváraní. Tento systém je prirodzene možné aplikovať na každý farebný odtieň.

Ak chcete vedieť viac o možnostiach, ktoré ponúkajú nové technológie, alebo si objednať dizajnové okná, zájdite na stránku http://www.oknoplastba.sk

 

Komentáre Disqus.
(4.3/5) 22 referencií PRO+
WIDO

Ponúkame poradenstvo, dodávku, montáž a servis okien spoločnosti OKNOPLAST z profilov VEKA,…

Peter Varga

3 598

AL okná, HST posuvné systémy a…

Super firma so skvelým prístupom ku svojím zákazníkom. Robota im išla od ruky a…

PVC a AL konstrukcie a tieniaca…

Prácu spoločnosti hodnotím na jednotku. Čo sa týka dodržiavania termínov všetko…

jan gehry

1 274

Vonkajšie žalúzie

Všeobecná spokojnosť s produktom aj odvedenou prácou. Pre dobro firmy som…

WIDO
4.3/5 22 hodnotení

Čítajte ďalej

Vlastnosti okien, ktoré cez zimu určite oceníte!

Dom a byt:Najkrajšie Vianoce

Vlastnosti okien, ktoré cez zimu určite…


08.12.201722373

MarekDom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím