Vlastnosti okien, ktoré cez zimu určite oceníte!

Dom a byt:Najkrajšie Vianoce

Marek 08.12.201718334

Vlastnosti okien, ktoré cez zimu určite oceníte!

Technológie v oblasti okien sa posúvajú neustále dopredu a zameriavajú sa prioritne na väčšiu úsporu tepla a lepšiu priepustnosť svetla. Sklenená tabuľa je totiž tou najväčšou plochou okna a preto je zásadná. Rezervujte si pre seba tú najlepšiu.

Držia teplo

Pri výbere plastových okien je síce dôležitý aj dizajn, ale tepelná izolácia je kľúčovým parametrom. Rovnako ako vylepenie zvukovej izolácie, či lepší jas. Práve tieto tri parametre v sebe skĺbilo inovatívne izolačné trojsklo 4 Xglass, ktoré má vynikajúci prestup tepla na úrovni  Ug = 0,5 W/m2K. Ide o energeticko úsporný produkt, ktorý výrazne zredukuje náklady na kúrenie.

Nízkoemisný povlak

Okrem zlepšenej termoizolácie majú sklá 4 Xglass ďalší významný parameter, ktorý ocenia užívatelia najmä počas zimných dní. Na sklenených tabuliach je použitý najmodernejší nízkoemisný povlak. To v praxi znamená, že dochádza nielen k zníženiu tepelných strát, ale okná sú známe aj vysokou priepustnosťou slnečného žiarenia. „Môžeme povedať, že tento nízkoemisný povlak a priepustnosť slnka ocenia užívatelia okamžite, ak porovnajú nové okná so starými. Do miestnosti totiž prechádza omnoho viac slnečného svetla. Vďaka tomu slnko dokáže izbu omnoho viac vyhriať ako bežné sklá a prichádza samozrejme aj viac prirodzeného svetla, vďaka čomu sa budete v miestnosti cítiť príjemnejšie,“ hovorí Ladislav Kapacska zo spoločnosti WIDO s.r.o A nielen to. Šetríte totiž dvakrát. Kvôli vyššej priepustnosti svetla si prirodzené svetlo vychutnáte dlhšie, bez potreby umelého osvetlenia. Cez zimu ideálne riešenie.

Tiché prostredie

Máte doma teplejšie, svetlejšie, už ostáva len eliminovať hluk. Aj to je pre sklá 4 Xglass samozrejmosťou. Izolačné trojsklo je v ich prípade zložené z trojice sklenených tabúľ, pričom dve z nich sú hrubé 3 mm a jedna dosahuje hrúbku 4mm. Načo táto rôznorodosť? „Rôzne hrúbky skla na okne zaručujú dosiahnutie lepšej akustickej izolácie,“ vysvetľuje Ladislav Kapacska. Jeden milimeter zníži priepustnosť hluku až o 3 dB. Bežné izolačné trojsklo má koeficient Rw na úrovni 33 dB, no pri použití zasklenia 4 Xglass sa koeficient Rw zvyšuje na úroveň 36 dB. Zdá sa vám to málo? Ladislav Kapacska ilustruje príklad: „Predstavte si, že počúvate hudbu s istou hlasitosťou pomocou dvoch reproduktorov. Náhle by ste jeden z nich odpojili a práve rozdiel by predstavoval stlmenie o tri decibely. Takže výsledok by bol naozaj značne vnímateľný. Takéto okná do spálne, alebo obývačky prinášajú omnoho lepší komfort pre spánok, relax, alebo nerušenú zábavu.

Okná so sklami 4 Xglass si môžete objednať v spoločnosti WIDO.

Komentáre Disqus.
(4.3/5) 22 referencií PRO+
WIDO

Ponúkame poradenstvo, dodávku, montáž a servis okien spoločnosti OKNOPLAST z profilov VEKA,…

I K

1 927

Plastové okná, hliníkové dvere a…

So spoločnosťou WIDO som bol úplne spokojný. Všetko prebehlo hladko, presne tak…

Peter Hr

1 932

PVC okná, hliníkové dvere a…

Maximálna spokojnosť so všetkým od WIDO, všetky kategórie hodnotím plným počtom…

M P

1 881

Plastové okná a hliníkové dvere

Keď som začal spoluprácu so spoločnosťou WIDO všetko išlo bezproblémovo, pri…

WIDO
4.3/5 22 hodnotení

Čítajte ďalej

Najnovšie dizajnové trendy okien

Dom a byt:Vylepšite si výhľad

Najnovšie dizajnové trendy okien


27.03.201818334

MarekDom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím