Kvalitné vstavané skrine vydržia celý život

Dom a byt:Vstavané skrine

Marek 13.03.201443853

Kvalitné vstavané skrine vydržia celý život

Nemá sa na nich čo pokaziť. Tvrdia odborníci o vstavaných skriniach. To však platí iba v prípade, že si vyberiete kvalitné komponenty a tie vám zaručí len kvalitný dodávateľ. Materiály, referencie, kvalitný záručný aj pozáručný servis. To všetko je kolekcia informácií, ktoré treba zozbierať ešte pred podpisom zmluvy o dielo.

Skriňa na celý život

Vstavaná skriňa je do istej miery finančnou záťažou a preto sa mnohí snažia vyriešiť jej otázku raz a navždy. Vstavaná skriňa vie byť spoľahlivá a funkčná celý život. Odborníci vravia, že sa na nej prakticky nemá čo pokaziť. To ale záleží na kvalite materiálu. „Používame iba hliníkové profily a koľajnice, ložiskové kolieska a dvere máme až z 1,8 cm hrubej drevotriesky. Pri dobrej starostlivosti o koľajnice ako vysávanie nečistôt a podobne sa nebojím tvrdiť, že vydržia celý život. Naša záruka na skrine môže byt predĺžená z bežných 2 rokov na 10 rokov. Ak sa niečo pokazí, stačí nám zavolať a prídeme to opraviť,“ to sú slová Andreja Chudíka z New Design, ktorý si za svojou prácou stojí. Radí, že vždy je dôležité pýtať sa na záruku. Ak niekto dáva dva roky, je to určite iná kvalitatívna úroveň ako majster, ktorí vie garantovať bezchybnosť celú dekádu.

Stavte na referencie a záruky

Každý má vzorkovnice, každý má peknú web stránku aj tvrdí, že jeho práca je tá najkvalitnejšia. Kto hovorí pravdu a kto je odborník, bežný klient nevie identifikovať. Existuje však spoľahlivý nástroj, ako nájsť kvalitu za dobrú cenu. „Na Slovensku som si všimol, že služby ostávajú na bode mrazu. Klient vidí vždy skriňu ako celok, ale materiály, alebo kvalitu nemá ako posúdiť. Referencie sú však základom rozhodovania. Samozrejme je potrebné sa informovať aj na záručný a pozáručný servis, to je kľúčom k dlhodobej spokojnosti,“ radi Patrik Župánek zo spoločnosti Rolkom. Dlhodobá spokojnosť totiž nie je len pekná skriňa po zostavení, ale jej spoľahlivosť a estetika aj po dlhých rokoch.

Údržba je mimo záruky

Nie všetko leží len na pleciach výrobcov. Aj ten najlepší materiál a najkvalitnejšiu prácu môže znehodnotiť zlá starostlivosť. „Hlavná je kvalita koliesok. Na skrini sa nemá čo pokaziť, ak tam nevznikne mechanické poškodenie. Preto je vhodné údržbu konzultovať priamo s výrobcom,“ hovorí Belo Bojarský z ROB design. Najdôležitejšia je údržba práve zmienených koliesok aj koľajníc. Tá si bude vyžadovať podľa Patrika Župáneka z Rolkomu vyčistenie koľajničiek aspoň raz za týždeň. V opačnom prípade hrozí horšia manipulácia a v neskorších prípadoch aj zásah odborníka. Pravidelnou starostlivosťou a kvalitným základom však skriňa vydrží skutočne dlhšie ako čokoľvek iné v byte.

Foto: Rolkom

Komentáre Disqus.
(4.9/5) 82 referencií PRO
New Design

Vytvárame moderné, funkčné a jedinečné riešenia interiérov. Špecializujeme sa na výrobu a následnú…

(4.7/5) 339 referencií PRO
Rolkom

Ponúkame predaj a montáž na : Vstavané skrine, šatníky na mieru, interiérové dvere a zárubne,…

(0/5) 0 referencií
ROB design

Hlavným produktom firmy ROB design sú kuchynské linky a vstavané skrine na mieru. Samozrejme…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím