Vinylové podlahy sú ideálne do každej miestnosti

Dom a byt:Koberce a podlahy

Marek 14.01.201512750

Vinylové podlahy sú ideálne do každej miestnosti

Vinylové platne patria v hudobnej sfére k minulosti, no vinylové podlahy sú hudbou skorej budúcnosti. Kombinujú v sebe dokonalé vlastnosti, ktoré by chcel mať každý majiteľ v byte. Sú efektné, vydržia dlho, ľahko sa inštalujú a ich odolnosť je unikátna. Vinylové podlahy spájajú v sebe niekoľko unikátnych vlastností.

Aká je vinylová podlaha?

Možno ju v prvom rade charakterizovať ako heterogénne PVC, teda ide o podlahovú krytinu zloženú z viacerých rôznorodých vrstiev. Vinyl je chemická látka známa pod menom PVC, čiže polyvinylchlorid. „Základom vinylovej podlahy je PVC nosič, na ňom môže byť nanesený akýkoľvek dekor vrátane vzorov dreva, kameňa, dlažby, prakticky čohokoľvek. Dekor je zaliaty vrstvou vinylu. Podlaha je odolná vďaka extra ochrannej vrstve, čím v sebe kombinuje asi všetky pozitíva ostatných druhov podláh.  

Odolné voči vode

Korok aj laminát sú peknými doplnkami, ale vinyl je z nich najodolnejší aj v priestoroch, kde je prirodzene vyššia vlhkosť. Preto je vhodný aj do namáhaných oblastí ako kúpeľňa, chodba, či predsieň, kde musí vydržať manuálny tlak aj vodu zo snehu, či dažďa.  Vinylová podlaha je dostatočne odolná ako voči namáhaniu aj voči vode, pare a vlhkosti. Ukazuje ako vhodná alternatíva aj do vlhkejšieho prostredia. Prakticky môže plnohodnotne nahradiť aj keramickú dlažbu,“ hovorí Marek Čukáš zo spoločnosti Odpodlahy.

Ideálna na podlahové vykurovanie

Pri kladení podlahového kúrenia rozhoduje tepelná vodivosť podlahy. V tomto ohľade má vinylová podlaha náskok pred všetkými ostatnými. „Disponuje najnižším tepelným odporom, ktorého hodnota predstavuje 0,01 m2.K/W. Len pre porovnanie, u laminátových podláh je to niekde okolo 0,05 – 0,07 m2.K/W a u drevených až okolo 0,127 m2.K/W,“ hovorí Marek Čukáš zo spoločnosti Odpodlahy.

Výmena je extrémne jednoduchá

Na laminátovej podlahe, dokonca aj na dlažbe ostré, či ťažké predmety pri páde môžu poškodiť podlahu. Vymeniť niektorý diel, alebo kachličku je náročné. Pri vinylových podlahách tento problém odpadáva. „Jednoducho poškodenú časť vyrežete, očistíte, nahradíte novým dielom a podlaha je ako nová. Reparácia zaberie maximálne 30 minút,“ hovorí Marek Čukáš. Vďaka tomu predĺži vinylová podlaha svoju životnosť a samozrejme nebudete trpieť poškodenými kúskami podlahy.

Výhody vinylovej podlahy v skratke

- vysoká odolnosť voči opotrebeniu
- odolnosť voči pôsobeniu vody
- nízka úroveň hluku
- ľahká údržba

 

Spoločnosť Odpodlahy sa podlahovým krytinám venuje už 8 rokov. Spolupracuje s profesionálnym a skúseným tímom odborníkov  - interiéroví architekti, podlahári, montážnici dverí. 

 

Ďalšie rady a tipy ako vybrať správnu podlahu do vášho bytu nájdete v článku Vyberte si podlahy vhodné pre váš domov.

Komentáre Disqus.
(5/5) 8 referencií
odpodlahy

Oblasti podláh, dverí a doplnkov sa venujem od roku 2002. Od roku 2013 máme v Modre otvorenú…

Palo Dubova

1 448

ekonátery na drevo

bol som spokojny, dodali co slubili :-) mozem odporucat dalej. Palo

Korková podlaha

predaj a montáž korkovej podlahy

laminátová podlaha

Predaj a poradenstvo pri výbere laminátovej podlahy.

odpodlahy
5/5 8 hodnotení

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím