Stropný zdvihák: vynikajúca obsluha telesne postihnutých

Dom a byt:Dostaňte sa vyššie

Marek 09.07.201514557

Stropný zdvihák: vynikajúca obsluha  telesne postihnutých

Fyzicky najnáročnejšou činnosťou pre opatrovateľov a asistentov ťažko telesne postihnutých sú polohovanie na lôžku, presuny z lôžka na invalidný vozík, do vane, na toaletu  alebo spätne z vozíka na lôžko a podobne. Všetky tieto problémy rieši kvalitný stropný zdvihák od firmy Ares.

Obsluha pacientov odteraz bezpečnejšia

Problémy pri obsluhe telesne postihnutých a seniorov výrazne uľahčuje stropný zdvihák , alebo ináč pomenované,  stropné zdvíhacie zariadenie. „Toto zariadenie významne znižuje potrebu fyzickej sily ošetrujúcej osoby aj pri telesne postihnutých osobách s vyššou hmotnosťou. Časová úspora nie je podstatná , rozhodujúce je však šetrenie zdravotného stavu a energie asistujúcej osoby,“ hovorí Ján Drobný, konateľ firmy Ares. Nedochádza k poškodzovaniu chrbtice, bolestivým vykrúteniam, či modrinám.

Nosnosť až do 450 kilogramov

Stropný zdvihák predstavuje stropné zdvíhacie zariadenie, ktoré pozostáva z koľajnicového systému upevneného na strope , alebo v bočných stenách miestnosti . Sú vyrobené z pevnej hliníkovej zliatiny , ktorá má certifikovanú nosnosť 450 kg. Do stien alebo stropu sú ukotvené pomocou špeciálnych úchytov a kotiev , ktoré zabezpečujú maximálnu bezpečnosť. Koľajnicový systém má veľa variantov , od jednoduchých rovných koľajníc a zákrut , až po zložitejšie systémy , ktoré zabezpečujú prístup postihnutej osobe do hociktorého bodu v miestnosti , alebo presun medzi jednotlivými miestnosťami. Najdôležitejšou časťou systému je stropný zdvihák , ktorý sa pohybuje v koľajnicovom systéme. Je to zdvíhací mechanizmus , ktorý prostredníctvom navíjacieho pásu zabezpečuje zdvíhanie , alebo polohovanie osôb.

Váha je žiadanou funkciou

Zdviháky, okrem množstva zabezpečovacích prvkov , riadiacej elektroniky a núdzového ovládania , môžu obsahovať i integrovanú váhu, ktorou sa telesne postihnutá osoba môže bez problémov odvážiť. „Toto je veľmi žiadaná funkcia , lebo ináč zistiť hmotnosť vozíčkara možno len s ťažkosťami,“ hovorí  Ján Drobný. Zdrojom energie zdviháku sú pritom len 2 batérie , ktoré sa prostredníctvom nabíjačky nabíjajú automaticky v každom mieste vodiacej koľajnice , alebo podľa potreby manuálne cez ovládanie zdviháku.

Zdvíhanie zvládne naozaj každý

Samotné zdvíhanie prebieha tak , že postihnutej osobe sa na lôžku , alebo vozíku nasadí zdvíhací popruh, ktorý sa zavesí na vešiak na konci navíjacieho pásu.  Popruh sa dá nasadiť sediacej aj ležiacej osobe bez toho aby ju bolo potrebné zdvíhať. „Pomocou ovládača zodvihneme , premiestnime a spustíme obsluhovanú osobu bez námahy , tam kam je potrebné : na lôžko, na vozík, na toaletu , do vane.  Zdvíhacích popruhov je veľký počet druhov, prispôsobených hmotnosti a výške osoby , účelu použitia a druhu telesného postihnutia,“ vysvetľuje Ján Drobný.

 

Stropné zdviháky dodáva a montuje na Slovensku už vyše 20 rokov firma Ares . Pomáha odstraňovať fyzickú námahu a  zabezpečuje dôstojnosť pri ošetrovaní telesne postihnutých osôb v mnohých domácnostiach i verejných zariadeniach. Súkromné osoby môžu získať prostredníctvom úradov práce príspevok na kúpu takéhoto zariadenia až do výšky 95% jeho ceny /podľa výšky príjmu/. Okrem týchto zariadení dodáva firma Ares aj  iné zdvíhacie zariadenia pre telesne postihnutých , ako sú napr. šikmé schodiskové plošiny, schodolezy, stoličkové výťahy, výťahové plošiny , výťahy .

Komentáre Disqus.
(0/5) 1 referencií
ARES

Spoločnosť ARES, spol. s r. o. sa zaoberá komplexnou realizáciou typových a atypových osobných a…

šikmá schodisková plošina

U zákazníka sme realizovali montáž šikmej schodiskovej plošiny vo vstupnej…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím