Prevratné stropné systémy šetria čas aj financie

Dom a byt

Marek 17.10.201415861

Prevratné stropné systémy šetria čas aj financie

Stropné a nosné systémy sú kľúčovou záležitosťou každej stavby. Doslova rozhodujú o jej spoľahlivosti aj tvare. Spomedzi množstva typov a klasickým murovaných stropov sa ako veľmi spoľahlivé a ekonomicky výhodné radia riešenia systému E a jeho nosníky a betónové dielce. Viac o nich prezradil obchodný reprezentant spoločnosti R-T-STROP, s.r.o., Ing. Richard Torňoši.

V ústrety moderným technológiám

„Systém E a jeho nosníky a dielne majú väčšiu variabilitu ako betónované stavby. Dutinové panely vyrobené na mieru sa umiestnia rovno na stavbu bez nutnosti skladania,“ hovorí o výhodách nových systémov Richard Torňoši z R-T-STROP, s.r.o.,  Stropné panely sa vyrábajú modernou technológiou, ktorá umožňuje výrobu panelov s vyššou únosnosťou a pre väčšie rozpätie . Spodný povrch panelov je hladký a preto nevyžaduje dodatočné omietanie.

Medzi najväčšie pozitíva stropných systémov E patrí predovšetkým rýchlosť. Postaviť strop zo stropných panelov znamená mať hotový strop do  2-3 dní. „V porovnaní s klasickou stavbou stropu ide o skutočne prevratné riešenie. Pri bežnej stavbe treba počítať so stavbou trvajúcou  2-3 dni a treba prirátať 28 dní na zretie betónu kým je možné odstrániť debnenie,“ hovorí Richard Torňoši. Stropný systém tak dovolí stavbu finalizovať skôr o viac ako mesiac.

Nielen čas, ale aj materiál

Vďaka použitiu strešných systémov klesne spotreba materiálu na stavbe stropu o neuveriteľných 70%. Čo je nesmierna finančná výhoda. Napriek tomu majú rovnakú účinnosť a spoľahlivosť ako klasický betónový strop stavby. „Systémy myjú vysokú účinnosť. Je nimi možné zakryť stropy do rozmerov 36m2 bez nutnosti dodatočných pilierov, väčšie plochy až do rozmerov 10mx10m s jedným nosným pilierom,“ hovorí Richard Torňoši

Kde možno stropný systém E použiť?

Stropný systém typu E, ktorý bol vyvinutý pre bytové a občianske stavby je vhodný aj pre menej náročné výrobné a skladovacie priestory. „Stropný systém je možné použiť na nosné steny zhotovené z tehál, pórobetónových tvárnic. Použitím nového typu stropnej vložky EB 60/19/25 umožňuje aplikáciu bez nadbetonávky. Už zaliatím špáry medzi nosníkom a vložkou dosiahneme plné hodnoty únosnosti stropného systému. Ušetríte tak čas a množstvo materiálu na stavbe pri osadení stropu. Mokré procesy klesnú o 70%, nakoľko spotreba betónu na zaliatie špár je len 5 l/m,“ vysvetľuje Richard Torňoši. Taktiež nie je potrebná výstuž sieťovinou. Keď k týmto výhodám pripočítame absenciu montážnych podpier / najmä náklady na ich montáž,    demontáž, zakúpenie resp. prenájom/ predpätý stropný systém prináša urýchlenie stavby a značnú  úsporu finančných prostriedkov pri zabudovaní vodorovných konštrukcií.

 

A čo náklady?

Betónové nosníky sa pohybujú v cenách od 6,40 EUR za bežný meter a jednotlivé tvárnice (60x25x19cm) v cene už od 1 eura. Za bežný meter  tak zákazník platí iba 22 EUR/m2 plus DPH. Cena sa s klasickou budovanou stavbou nedá porovnať.

 

Firma R-T-STROP s.r.o. sa zaoberá dodávkou betónových výrobkov, špeciálne predpätého stropného systému typu E a prefabrikovaných skeletových konštrukcií, ako aj dodávkou tehál. Ďalej sa zaoberá dodávkou betónových výrobkov, špeciálne predpätého stropného systému typu E a prefabrikovaných skeletových konštrukcií, FF panelov, zámkovej dlažby, šalovacích tvárnic, ako aj dodávkou tehál.

 

Komentáre Disqus.
(4.1/5) 33 referencií PRO
rtstrop

Ponúkame unikátne stropné panelové systémy. Vaše stropy a strechy už do dvoch dní, bez nutnosti,…

Stano

2 152

Rodinný dom

Strop rodinného domu

RD Nitra

Garáž s rodinným domom. Nosníky 6 metrové.

jakubec1

1 160

dodávka stropného systému

Všetko bolo ok až na dopravu, čo ale nebol celkom problém dodávateľa, ale skôr…

rtstrop
4.1/5 33 hodnotení

Čítajte ďalej

Čo by ste mali vedieť o predpätých stropných systémoch?

Dom a byt

Čo by ste mali vedieť o predpätých stropných…


09.03.201615861

MarekDom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím