Poškodené dvere nemusíte vymieňať!

Dom a byt:Nové dvere pre Váš domov

Marek 10.11.201417749

Poškodené dvere nemusíte vymieňať!

Renovácie dverí sú čoraz populárnejšie. Ušetria čas, peniaze aj starosti. Renovovať možno bežné dvere do interiéru aj starožitné a cenné dvere, ktoré by inak skončili na smetisku. Postup renovácie predstavil  Jozef Danter z firmy Rendoors.

Starožitné dvere nie sú problémom

Často najmä v starých domoch nachádzame dvere, ktoré poriadne ohlodal zub času. Netreba ich vyhadzovať. Práve naopak. Po renovácii môžu byť efektnou súčasťou aj moderného interiéru. „Naša firma sa špecializuje najmä na dvere staršie ako 100 rokov, dvere atypického rozmeru a na dvere, nad ktorými ste už dávno mávli rukou. Žiadne dvere o ktorých si myslíte, že sa hodia už len do kontajneru Nám nerobia problém,“ hovorí Jozef Danter z firmy Rendoors.  Dvere jednoducho netreba vyhadzovať, pretože čím boli staršie, tým aj kvalitnejšie a tým dlhšie môžu ďalej slúžiť.

Záruka ďalších 50 rokov

Kvalita konečného vyhotovenia a trvácnosti záleží aj od postupu renovácie a použitých materiálov. Na tieto dva artikle sa vo firme Rendoors zameriavajú prioritne. „V dielni sa dvere dokonale opracovávajú: brúsenie, vyrovnávanie nerovností, nahýbanie, tmelenie, zrezávanie, nadkladanie. Po dokonalom opracovaní nastáva samostatné poťahovanie dverí. Poťahujú sa mäkčeným polyuretánom pomocou tepelnej pištole. Záruka na tento materiál je 30-50 rokov. Je to špeciálny dverový poťah, žiadna tapeta ako si mnohí myslia! Po potiahnutí nasleduje osadenie skla, rámikov, pántov a zámku,“ vysvetľuje Jozef Danter.

Renovácia netrvá dlho

Zrenovovať staré dvere trvá omnoho kratšie ako si vybrať nové. „Renovácia dverí trvá 1 až 4 dni. Záleží na počte a stave dverí. Po ukončení renovácie technik dvere dôkladne zabalí, naloží do auta a dopraví k zákazníkovi,“  hovorí Jozef Danter z firmy Rendoors.   Samozrejmosťou je testovanie funkčnosti priamo u zákazníka. Renovácia má oproti kúpe nových dverí ešte jednu výhodu. Dvere, na rozdiel od nových, budú vždy sedieť do starej zárubne. Ak aj tú treba zrenovovať, nie je to žiadny problém.

Renovácia zárubní ušetrí značné financie

Postupnosť renovácie zárubne je rovnaká ako s dverami s tým rozdielom, že zárubne sa nedemontujú ani nevybúravajú. Postup vysvetľuje Jozef Danter z firmy Rendoors:  „Technik ich renovuje priamo u klienta! S minimálnou prašnosťou sa obrúsia, vytmelia, vysilikónujú a potiahnu. Zárubne sa poťahujú špeciálnym poťahovým materiálom, podobným ako sa používa pri renovovaných dverách. Škála farebnosti je 60 typov odtieňov. Vysoká kvalita a dlhá životnosť odbremenia Váš čas, Vašu námahu a hlavne Vašu peňaženku na 20-50 rokov. Renovácia zárubní trvá 1 - 4 dni. Všetko závisí od počtu a stavu zárubní.“

 

Spoločnosť Rendoors  pôsobí na trhu už od roku 1999. Zaoberáme sa hlavne úpravou, renováciou starých a atypických dverí a zárubní. Vykonávame brúsenie, tmelenie, presklievanie, zrezávanie, poťahovanie, výmenu kovaní (pántov, zámkov, kľučiek, ...). Ďalej sa zaoberáme výrobou a montážou nových dverí a obložkových zárubní presne na mieru.

Komentáre Disqus.
(0/5) 0 referencií
Rendoors

Naša firma pôsobí na trhu už od roku 1999. Zaoberáme sa hlavne úpravou, renováciou starých a…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím