Praktické tipy, aby boli steny doma krajšie a zdravšie

Dom a byt:Veľké letné maľovanie

Marek 29.05.201818025

Praktické tipy, aby boli steny doma krajšie a zdravšie

V súčasnej dobe už väčšinou nestačí steny len premaľovať, ale na to, aby sme mali bývanie krajšie, je potrebné odstrániť starý náter, pripadne naniesť hladkú stierku, alebo drsnejšiu omietku. Takto predpripravený povrch je vhodný na maľovanie. Aj tu však už neplatí, že je vhodné rozhodovať sa len na základe farby, ale aj na základe zdraviu prospešných a ekologických materiálov.

Nepodceňujte kvalitu prostredia

V interiéri trávime veľa času a preto je dôležité nielen to, aby sme sa tam cítil príjemne vzhľadom k zariadeniu a napríklad ladeniu farieb, ale aby nám interiér neškodil. Tomáš Hlavatý zo spoločnosti Topmal preto hovorí: „Je vhodné použiť materiály kvalitné, vodou riediteľné farby, stierky a omietky, ktoré sú ekologické a nezávadné. To, čo máme na stenách totiž vytvára vnútornú klímu, ktorú denne vdychujete. Preto je dôležité použiť kvalitné materiály, ale aj pracovné náradie. Ani najkvalitnejšia farba totiž nevynikne, ak sa práca odfušuje.“

Je to aj o psychike

Okrem štandardnej bielej farby sa nemusíte báť ani experimentovať. Dnes existuje veľa možností a farebných variantov, ako si interiér skrášliť tak, aby farby vplývali príjemne na psychiku a pohodlie človeka. Inú farbu môžete voliť do obývačky, kde sa chcete zabávať, inú do pracovného priestoru, kde chcete ostať aktívny a sústredený. Iná sa hodí do spálne. Vhodným odtieňom sa napríklad dá dosiahnuť vyššia produktivita, alebo aj upokojenie hyperaktívneho dieťaťa. Ďalej vedia opticky rozšíriť, alebo aj zúžiť miestnosť. Okrem klasických odtieňov je možné použiť aj extravagantné odtiene, či metalické, ako napríklad medená, strieborná, či zlatá, ktoré sa výborne hodia ako ozdobný doplnok k bežným farbám.

Ako vymaľovať

Okrem nanášania farby štandardným valcom je možné maľovať steny aj striekaním, špachtľovaním, alebo gletovaním, čím je možné dosiahnuť aj dekoratívny výsledok priamo na stene. Dnes je aj ponuka funkčných náterov široká. Okrem bežných farieb na steny sú dostupné aj farby umývateľné, vode odolné, alebo napríklad špeciálne farby na ochranu proti plesniam, izolačné, atnigrafity, alebo hygienické, ako ponúka aj firma Topmal. Zaujímavým prvkom je napríklad farba s nano časticami striebra, ktoré pôsobia antibakteriálne. Sú vhodné do nemocníc, ale napríklad aj do detských izieb, kde môžu znižovať chorobnosť detí.

Kreatívne nátery sú hitom roka

Okrem funkčných stien je možné používať nátery aj účelovo, napríklad aby plnili istú funkciu. Príkladom sú kreatívne farby a nátery, ktoré napríklad vedia premeniť bežnú stenu na tabuľu, po ktorej sa dá kresliť a písať kriedami. Existujú aj nátery, po ktorých sa dá písať fixkami. Iné umožňujú pripnúť  magnety. Stačí sa len informovať a platí, že dnes už na každé želanie prakticky existuje vhodný náter.

Domácnosť je vhodné maľovať každé 3 -5 rokov. Na stenách sa udržiavajú nečistoty z varenia, prach a ďalšie nečistoty. Preto ak chcete udržať zdraviu prospešnú klímu, je potrebné dodržať pravidelný interval premaľovania. Nátery je potrebné opakovane najprv vyčistiť penetračnou emulziou a následne nanášať novým náterom.

Ak sa chcete dozvedieť o nových trendoch v náteroch, alebo zmeniť svoj interiér, kontaktujte http://www.topmal.sk/

Komentáre Disqus.
(5/5) 8 referencií
TOPMAL sro

Sme firma zaoberajúca sa maľovaním, natieraním a stierkovaním bytov, domov, nebytových priestorov a…

malovanie bytu

Velmi milo ma prekvapilo, ze si majstri pred malovanim bytu vsetko dokladne…

SDK priečka AUPARK kino CINEMA

Montáž novej SDK priečky z reviznym otvorom na zakrytie zasúvacích mreží v kine…

TV stena

S uvedenou prácou od firmy Topmal som bola velmi spokojná, termin aj prace boli…

TOPMAL sro
5/5 8 hodnotení

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím