Porazte plesne v kúpeľni dobrou omietkou!

Dom a byt:Vaša nová kúpeľňa

Marek 27.01.201413511

Porazte plesne v kúpeľni dobrou omietkou!

Stretol sa s nimi už každý. Malé čierne šmuhy, ktoré napadnú krásne vymaľované steny. Vlhké prostredie kúpeľne vznik týchto parazitov len podporuje. Správny náter a dobrá rada však môžu zachrániť krásu náteru na dlhé roky. Plesne sú niečo, z čoho netreba mať obavy, ak budete proti nim bojovať správnymi zbraňami a nátermi.

Zelený sadrokartón je základom

V kúpeľni je iné prostredie ako v ostaných častiach bytu, hlavne čo sa týka zvýšenej vlhkosti. Preto je základom zvoliť správny, takzvaný zelený sadrokartón, ktorý bude nielen odolný, ale zároveň veľmi efektívne zabráni vzniku plesní.  Peter Jakubovič z SK-INTERIER nezabudol podotknúť, že impregnovaný sadrokartón napustený špeciálnym lepidlom, ktoré odolá vlhkosti, je veľkou devízou najmä v kúpeľniach. Zároveň dodáva, že často ani nie je v tomto prípade potrebné nanášať špeciálne nátery. „Kúpeľne bývajú dobre odvetrané a nie je potrebné používať špeciálnu exteriérovú farbu. Tá sa však hodí najmä nad bazény. V prípade zabezpečenia vetrania v bežnej kúpeľni je možné siahnuť po klasickej farbe,“ hovorí Peter Jakubovič.

Využite hrubozrnné omietky

Plesniam v kúpeľni zamedzíme podľa Štefana Kormucika najmä použitím obkladu a hrubozrných omietok. Biela farba priťahuje svietivosť (odráža svetlo) a tým sčasti bráni plesnivosti, s čiernou farbou je to presne naopak. Zo svojich dlhoročných skúseností odporúča použiť pred maľovaním v kúpeľni vodné sklo. Aktuálne sú moderné biele farby s rôznymi podsvieteniami. 

O nátery sa treba starať

Je vždy na zákazníkovi, ako sa chce starať o stenu. Na základe tohto sa musí sám zákazník rozhodnúť, či bude stenu umývať, alebo v prípade nespokojnosti a zašpinenia premaľuje. Peter Jakubovič z SK-INTERIER hovorí, že  biela farba ostane bielou najviac rok a postupom času začína šednúť. Na druhej strane hovorí, že k maľovaniu treba pristúpiť vtedy, ak chceme steny či už znovu oživiť, alebo skrášliť. „Kúpeľna má byt dobre vetrateľná a nesmú v nej nachádzať tepelné mosty, kde by sa mohla zrážať para, na farbe až tak nezáleží,“ hovorí Gejza Horváth. S týmito radami si zachováte atraktívnu, sviežu a zdravú farbu aj v kúpeľni.

Komentáre Disqus.
(5/5) 17 referencií PRO
SK-INTERIER

Kompletná prerábka interiérov. Inštalatérske práce. Zabezpečujeme dodávku a montáž sadrokartónových…

(4/5) 14 referencií
kormucik

Dodávateľ zrušil svoju činnosť. Zaoberáme sa úpravami interiérov a exteriérov

(0/5) 0 referencií
Maľby,Nátery…

Moja firma už od roku 1991 úspešne vykonáva odborné práce, ktoré Vám určite spríjemnia Vaše bývanie…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím