Novinky v klimatizáciách 2014

Dom a byt:Vyberáme klimatizáciu

Marek 19.06.201419359

Novinky v klimatizáciách 2014

Domáca klimatizácia sa z roka na rok stáva dôležitejším zariadením v našich domácnostiach. Na stále teplejšie letá reagujú aj výrobcovia klimatizácií. V roku 2014 diktujú trendy úspornosť, dizajn, stabilný výkon a inteligentné ovládanie. V našom prieskume noviniek v oblasti klimatizácie vám prinášame to najlepšie, najefektívnejšie a najvýhodnejšie, čo v tomto roku prichádza na trhy.

 

 

Rok 2014 je o úspore

Pri klimatizáciách už rovnako ako pri automobiloch nepozeráme len na výkon, ale aj spotrebu. Príjemný chlad je nanič, ak sa zapotíme pri účte za elektrinu. V tomto roku preto výrobcovia stavili na úsporu a preto je vhodné kupovať novšie a úspornejšie typy zariadení. „Každý rok prinesie niečo nové. V roku 2014 sa dostal do popredia jeden dôležitý faktor a to je spotreba energie. Väčšina minuloročných modelov ešte patrila do energetickej kategórie “A”. Na nových modeloch vidíme, že výrobcovia vyšli na trh so zariadeniami z energetickej triedy A+ alebo A++. Tieto technické zmeny avšak neovplyvnili ceny klimatizácií. 

Príklad uvádza Martin Štefkovič zo spoločnosti Klimánia: „Minuloročný model LG, ktorý vlani bol za 700 eur z kategórie A, tento rok má novšiu verziu za tú istú cenu z kategórie A+. Jeden dôležitý faktor vždy odporučíme zohľadniť pri výbere klimatizačného zariadenia a to je energetická spotreba.“ Klimatizácia je dlhodobá investícia. Rozdiel medzi kategóriou A a A++ je 80-120 eur ale ak vyrátame, že zariadenie bude v prevádzke 10-15 rokov, tak táto suma sa nám určite vráti v prvých 2-4 rokoch. Navyše energia bude stále drahšia a letá horúcejšie.

Lepší dizajn aj vychytané chyby

Aj tie najlepšie modely časom potrebujú či už facelift, alebo vychytať chyby, ktoré predchodcovia postrehli pri sériových modeloch. Väčšina výrobcov sa snaží každoročne prísť do novej sezóny s niečím novým, či už dizajnovo, alebo zvýšenou účinnosťou a tým aj zníženou spotrebou energie. Často pribudnú nové funkcie, alebo sa odstránia „malé neduhy“, ktoré sa občas na všetko nájdu. „Tento rok asi najvýraznejšie obmenil svoj sortiment výrobca klimatizácií SAMSUNG. Prišli na trh s novým revolučným dizajnom Triangle design vnútorných jednotiek a úplnou obmenou v podstate celého sortimentu nástenných rezidenčných klimatizácií. Čiastočnú obmenu v rade ART COOL urobilo aj LG, kde máme nový typ čiernej jednotky tejto rady s výklopným panelom a tiež prišla nová generácia obľúbeného štvorcového tvaru ART COOL Stylist s diódovým nastaviteľným podsvietením, ktoré urobí z klimatizačnej jednotky takmer umelecké dielo.

Za posledné týždne sa ukázalo, že aj druhá generácia klimatizácie DAIKIN Emura II si našla svojich fanúšikov a bude veľmi úspešná. Malý facelift vykonali aj výrobcovia TOSHIBA a MITSUBISHI Electric vo svojej veľmi oceňovanej dizajnovej rade Kirigamine Zen,“ hovorí Miloš Kováč zo spoločnsoti KKG NEMEC o najvýznamnejších zmenách roka 2014.

Tiché klimatizácie

Klimatizácie akoby kopírovali automobilový priemysel. Keď dokázal priniesť funkčnosť a výkon za rozumnú spotrebu prišlo na rad okresanie hlučnosti. Veď kto by chcel, aby mu klimatizácia okrem chladu vháňala do bytu aj nepríjemný hluk? V súčasnosti je najatraktívnejší model nástenných jednotiek EMURA 2014 od výrobcu Daikin. Táto jednotka je vyrobená podľa najnovších dizajnových trendov, má premyslené užívateľské funkcie, je veľmi tichá ( 19 dBA), je možné ju ovládať pomocou smartfónu a veľa ďalších funkcií,“ predstavuje obľúbený a tichý model klimatizácie Miroslav Bachratý zo spoločnosti Klimac. Zhodne sa s ním aj Ing. Rudolf Danko zo spoločnosti Sirux, ktorý má na klimatizáciu rovnaký názor: „Určite by som odporučil tohtoročnú novinku Daikin EMURA II, je to veľmi dobre vyzerajúca, kvalitná, úsporná prémiová klimatizácia, ktorá je nielen funkčná ale je aj ozdobou každej miestnosti.“

 

Inteligentné ovládanie

 

Už nesmie na klimatizácii chýbať. Ovládať klimatizáciu mobil, aby nás doma čakala príjemná teplota už nie je iba sen. „ Tento rok badáme vysoký dopyt po zariadeniach SAMSUNG s funkciami SMART WIFI, klienti oceňujú možnosť vzdialeného ovládania klimatizácie prostredníctvom SMART Phonu. Táto funkcionalita je navyše štandardom pre všetky klimatizácie SAMSUNG série 5000, 7000 a 9000,“ hovorí Radovan Struhár zo spoločnsoti Chladenie a klimatizácia.

 

 

foto: klimac.sk, ilmalinja.fi, theguardian.com

Komentáre Disqus.
(4.9/5) 64 referencií
KLIMÁNIA

Prečo by ste míňali veľké peniaze na nekvalitné klimatizačné zariadenia? My Vám ponúkame kvalitu za…

(5/5) 6 referencií
KKG NEMEC

Naša spoločnosť sa zaoberá chladiarenskou, klimatizačnou technikou, vzducho-technikou, meraním a…

(4.8/5) 16 referencií
Klimac

VZDUCHOTECHNIKA KLIMAC poskytuje svojim zákazníkom spoľahlivé služby už od roku 1990. Služby…

(5/5) 2 referencií
SIRUX s.r.o.

Vitajte na profile firmy Sirux s.r.o., ktorá je zameraná na predaj, montáž a servis klimatizácie…

(5/5) 2 referencií
CHLADENIE A…

Našim klientom ponúkame komplexné služby od konzultácie, návrhu, až po konkrétne riešenia. Cieľom…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím