Spoznajte možnosti zimných záhrad!

Dom a byt:Vaša nová zimná záhrada

Marek 18.09.201414351

Spoznajte možnosti zimných záhrad!

O tom, že zimné záhrady zvyšujú kvalitu bývania netreba diskutovať. Sú priestorom na uvoľnenie a relax počas celého roka. Vedia rozšíriť obytný priestor a znižujú energetickú náročnosť prostredníctvom skleníkového efektu. Existuje množstvo typov konštrukcií záhrad. Od obytných, cez skleníkové až po malé záhrady na sídliskovom balkóne. Dnes nahliadneme na možnosti konštrukcie najobľúbenejších typov zimných záhrad.

Konštrukčné riešenia

Ing. Pavol Klinka z firmy Monkas, s.r.o. hovorí, že konštrukcia a tvar zimnej záhrady sa dá prispôsobiť okoliu v plnej miere. Systém zastrešenia je možný sklenenou alebo polykarbonátovou výplňou s kompletným efektívnym systémom zvodov dažďovej vody a kompatibilitou s rámovými systémami dotvára zimnú záhradu. Sami používajú Skupinu systémov Aliplast Aliver. Pavol Kinka predstavuje jeho výhody: „Ide o jedno a dvojsklonové tepelne izolované zastrešenia. Rozpätie zastrešenia je 4,4 m za predpokladu použitia polykarbonátu a 3,6 m so sklom – bez potrebného zosilnenia krokiev. Pri použití vlastných zosilňovacích prvkov je rozpätie zastrešenia možné až do cca 6 m za predpokladu použitia polykarbonátu a cca 5 m so sklom. Do systému je možné umiestniť strešné okná, ktoré sú užitočné pri vetraní.“ Pri vyššej triede systému je možné projektovanie komplikovaných a neštandardných tvarov presklených zastrešení. Dôkazom je projekt zimnej záhrady Victorian Plus, odlišné svojim tvarom a estetickou formou. Sú považované za nadštandardný až luxusný systém. Zimné záhrady Pergola sú obľúbené hlavne svojou estetickou hodnotou, výrazom a vzhľadom dreva. Možnosti sú takmer nekonečné. „Flexibilná moderná technológia poskytuje veľkú variabilitu konečnej úpravy na dosiahnutie perfektného vzhľadu,“ dodáva  Michal Lelkes zo spoločnosti Garwin s.r.o.

Zimná záhrada na bývanie

Ako ďalšia izba, alebo posedenie pre rodinu a hostí. Aj tak niektorí chápu zimnú záhradu a vtedy treba uvažovať o záhrade ako priamej súčasti domu. Tento typ zimnej záhrady, na rozdiel od skleníka, nemá mať príliš veľké množstvo zasklených plôch. Základnou charakteristikou oproti klasickej záhrade vo forme skleníka je priame prepojenie z domom. „Spôsob prepojenia s ostatným interiérom záleží od našej predstavy, či chceme uzatvorený samostatný priestor alebo otvorené plynulé prepojenie. Výhodné je flexibilné oddelenie od interiéru veľkými zasklenými dverami,“ hovorí hovorí Zsolt Kása z firmy Techcon – SK spol. s r.o., ktorý sa ako konateľ firmy osobne zúčastňuje na každej montáži, aby sám videl reakcie zákazníka a mohol tak čo najrýchlejšie reagovať na prípadné otázky, nejasnosti.

Zimná záhrada z balkóna?

Aj to je možné a závidieť vám budú všetci susedia. „Najčastejším konštrukčným riešením nami dodávaných zimných záhrad je drevená nosná konštrukcia z lepených hranolov a hliníkových stien s prerušeným tepelným mostom, ktoré môžu byť posuvné, otváracie, skladacie - harmonikové alebo pevné,“ hovorí Ján Čonka z firmy MONTALU, s.r.o. Spoločnosť už dlhé roky premieňa klasické balkóny na rozprávkové zimné záhrady uprostred sídlisk. „Zasklievame balkóny alebo lodžie kdekoľvek na Slovensku vrátane profesionálneho poradenstva pri výbere vhodného typu zasklenia. Špecializujeme sa aj na hliníkové fasády – opláštenie budov, zimné záhrady, bazénové prekrytia a zasklené priestory na mieru, dodanie a montáž hliníkových vchodových dverí. Pri zasklievaní balkónov a lodžií používame osvedčený rámový systém Montalu Standard, bezrámový posuvný systém Montalu Klasic ,alebo bezrámový otočný systém Montalu Lux a otočný systém Aluvista,“ hovorí Ján Čonka. Vďaka tejto technológii už nemusíte závidieť zimnú záhradu iba majiteľom domov. Dopriať si ju na balkóne nie je nič nemožné.

Opravené okno ako nové

Čas je nepriateľ každej stavby. Aj na zimnej záhrade môže preto poškodiť niektoré súčasti. Najviac trpia a preto aj podliehajú poškodeniu okenné systémy. Čo robiť ak je už systém po záruke, alebo výrobca ani neexistuje? Aj na opravy plastových okien existujú odborníci. „Našou prioritou je poskytnúť Vám servis okien , aj tým, ktorých výrobca alebo dodávateľ už dávno neexistuje. Hovorí Peter Šarmír z firmy EXTRAPLAST. Do ich portfólia patrí aj výmena izolačných a bezpečnostných skiel. Oprava a výmena časti kovania. Premazanie, impregnácia tesnenia, odstránenie prefukovania a rosenia. Nesmierne atraktívnou službou, ktorú ponúkajú je aj záruka. „Každé nami opravené okno označíme nálepkou s vyznačenou dobou záruky – 24 mesiacov odo dňa opravy,"  Peter Šarmír z firmy EXTRAPLAST. Vďaka tomu máte zimnú záhradu, alebo aj jedno plastové okno opäť ako nové.

 

foto: EXTRAPLAST, balkony.sk, bestgarden.net

 

Komentáre Disqus.
(0/5) 0 referencií
monkas

Výrobe okien a dverí sa firma venuje už od roku 1992. Disponujeme špičkovou technológiou a…

(4.9/5) 9 referencií
Garwin

Zimné záhrady Garwin vytvárajú nesmierne pekné a mnohostranné riešenia pre tvorbu zimných záhrad.…

(0/5) 1 referencií
BALKON.SK

Zasklievanie balkónov a lodžií s certifikátom, aj na splátky. Zasklíme váš balkón alebo lodžiu…

(5/5) 9 referencií
Extraplast

Poskytujeme pozáručný servis plastových okien a dverí všetkých typov, núdzové otváranie zamknutých…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím