Koľko trvá montáž krovu? Dohliadnite na spoje a fixáciu krovov pri práci tesára

Dom a byt:Nový krov pre Vašu strechu

Adriana Peťková 04.08.201413590

Koľko trvá montáž krovu? Dohliadnite na spoje a fixáciu krovov pri práci tesára

Staviame krov. V predchádzajúcich článkoch ste získali základné informácie pred stavbou krovu a ako vybrať overeného tesára a tiež ako vybrať drevo na váš krovTeraz prechádzame k samotnej práci – k montáži krovov, kde sa pozrieme na to ako tesári postupujú pri práci aby ste vedeli ohodnotiť ich spoľahlivosť a kvalitu.  Veď ako sa hovorí: „Dobrá práca sa chváli sama.“

Spájanie krovov    

Pevnosť jednotlivých nosných konštrukcií je závislá od pevnosti spojov. Ak chcete pred tým, ako začnete so stavbou strechy, vedieť viac o spájaní jednotlivých krovov pri montáži, odpoveď má pre vás Ivan JulínekZnáme a využívané sú tesárske spoje ako je osedlanie, plátavanie alebo čapovanie, ktoré využívame pri bežných viazaných krovoch z rasteného reziva. Tieto spoje sú overené niekoľko storočí a využívané budú aj do budúcna. Zmena ale nastala najmä pri ich fixovaní, kde sa drevené kliny, či kolíky postupne nahradili klincovými a svorníkovými spojmi alebo skrutkovými spojmi. Spoje musia spĺňať odolnosť proti korózii." 

Náš tip: Dbajte na to, aby aj samotné spoje medzi krovmi boli zhotovené odborne, starostlivo a aby medzi nimi boli použité vhodné klince, skrutky, spojky a podobne.

Čas práce

Ani čas samotnej montáže nie je pri rôznych typoch striech pochopiteľne jednotný. Záleží to od strechy. Obyčajná šindľová strecha potrebuje približne dva dni práce. Tu je tiež rozhodujúcim faktorom typ a veľkosť strechy," hovorí Matúš Bernát. Dopĺňa ho aj Attila KálaziDĺžka montáže drevenej konštrukcie záleží od veľkosti a náročnosti danej strechy. Tiež sa v poslednej dobe rozšírila montáž krovu s dreveným stropom, čo predlžuje čas zhotovenia. Šprecializume sa na klasické krovy, ale realizujeme krovy aj z priehradových väzníkov." 

Cena montáže

Aká je približná cena, aby sme nepreplatili, ale ani nepodcenili kvalitu? Všetko záleži od veľkosti strechy, typu strechy a kvality materiálov," tvrdí firma Dachmont. O niečo presnejšie v tejto otázke odpovedajú Strechy KošiceCena reziva je 200 eur bez DPH za meter kubický a cena práce za montáž krovov, záleží od toho, ako je zložitá. Čiže od 10-15 eur na meter štvorcový strechy." 

 

Veríme, že si na Váš krov nájdete toho najlepšieho dodávateľa a určite nám dajte vedieť ako to dopadlo. Aj naším cieľom je, aby si nové zákazky našli dodávatelia s kladnými referenciami od Vás, našich zákazníkov. Vám tak ostane viac času na to, aby ste si ho ZARIADILI podľa seba.

 

 

Existuje viacero druhov spojov ktoré tesári používajú pri výrobe krovu. Pripájame vizuálny prehľad druhov spojov:

 

 

 

 

fotografie: www.techwood.sk, www.urobsisam.topky.sk, www.marastav.sk, www.drevenice-drevotes.sk, www.api.ning.com, MPL House

 

Komentáre Disqus.
(0/5) 0 referencií
Strechy Kosice sro

Sme súkromná firma, ktorá vznikla v roku 2003 ako fyzická osoba. Ťažiskom činnosti je prevažne…

(5/5) 1 referencií
strechykalazi

Strechy na kľúč. Tesárske, pokrývačské a klampiarske práce.

(5/5) 2 referencií
Marián Hreha -…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím