Získajte lacnejšie a inteligentnejšie teplo

Dom a byt:Teplejší domov

Marek 15.10.201515594

Získajte lacnejšie a inteligentnejšie teplo

Prehľad skvelých rád ako ušetriť na kúrení, na čo možno využiť štátne dotácie a aké novinky prinášajú vykurovacie technológie, sa jednoducho zídu každému.

Tepelné čerpadlá s podporou od štátu

Už v najbližšom období bude možné využiť na nákup a výmenu vykurovacích systémov s podporou alternatívnych zdrojov dotácie od štátu. O podmienkach aj možnostiach hovorí článok Zelená podpore tepelných čerpadiel. Zariadenia, spĺňajúce podmienky udelenia podpory ponúka spoločnosti Juflex, ktorá v článku Výmena starých kotlov prináša pohodlie aj úsporu predstavuje benefity pre každého, kto plánuje rekonštruovať svoje kúrenie.

Najlepšie podlahové kúrenie

Ak chcete sebe a svojej rodine dopriať to najlepšie, určite vás zaujme článok Podlahové kúrenie bez obmedzení, v ktorom  Miroslav Bóry zo spoločnosti Sloveco, predstavuje špičkové riešenie podlahového kúrenia s pomocou samoregulačného vykurovacieho kábla. Ten sa prispôsobuje potrebám okolitej teploty, nevytvára tepelné zóny, nemusíte sa obmedzovať s nábytkom a sám šetrí energiu. Tému dopĺňa aj článok Prečo sa oplatí komplexné riešenie vykurovania aj chladenia? V ňom sa dočítate, ako  Rastislav Nemec z firmy  RT eko vyzdvihuje zdravotný prínos podlahového a vysoký komfort stenového kúrenia. Túto kombináciu sa oplatí skúsiť.

Ušetrite na kúrení

Ak máte záujem šetriť náklady spojené s kúrením, určite vás zaujme článok Ušetrite na kúrení viac ako 300 eur ročne. Áno, aj to je možné. Princípom je solárny panel s ventilátorom poháňaným slnkom, ktorý do domu vháňa teplý vzduch získaný zo slnka. Ivan Bálent hovorí: „Princíp je veľmi jednoduchý. Samotné slnečné lúče uvedú do chodu panel, čerstvý vzduch je nasávaný zadnou stranou panela, tu sa ohrieva slnkom a následne je vháňaný do miestnosti. “ Ak kúrite elektrinou, zaujímavých riešením pre vás budú radiátory s technológiou Electronic TRIAC Control Optimizer, špeciálne vyvinutou na optimalizáciu odberu elektrickej energie počas vykurovania. Radiátory Gabarrón, dodávané spoločnosťou Dobráklíma, automaticky znižujú výkon pri približovaní sa k nastavenej teplote. Viac sa o nich dočítate v článku Elektrické vykurovanie: Úspora, ekológia komfort. Hodnotnými informáciami je nabitý aj článok Zmeňte starý spôsob kúrenia. Skúste tepelné čerpadlo! Spoločnosť ACEA s.r.o, v ňom predstavuje tepelné čerpadlá, pri ktorých  75% energie pochádza z prostredia a iba 25% je dodatočne vložená energia. Vďaka tomu pri porovnaní s plynovým, či olejovým kotlom šetrí náklady o 30 – 60%.

Teplo si nenechajte uniknúť

Príjemné teplo v domácnosti ušetrí aj skvelá izolácia. Lupotherm: Keď 3 centimetre izolujú lepšie ako 40 cm bežných izolantov je článok, ktorého už názov prezrádza predstavenie unikátnej technológie. Technologicky sa reflexná účinná izolácia Lupotherm 8 plne odlišuje od bežných izolácií. Nielen štruktúrou, ale aj funkciami. Jej výroba je odvodená od technológie skafandrov a vracia viac ako 95% tepla späť do interiéru. Výsledkom je, že izolované steny budovy sú nezvykle teplé, ale napríklad v lete v podkroví je príjemný a nezvyčajný chládok. Kvalitným zateplením sa výhody izolácie Lupotherm nekončia. Je elektricky nevodivý izolant, ale zároveň pohlcuje 99,99% elektrosmogu z okolia. Ide skutočne o zaujímavý produkt, ktoré mu sa oplatí venovať pozornosť. 

Komentáre Disqus.
(4/5) 11 referencií
JUFLEX

Naša spoločnosť má dlhoročné skúsenosti v danej oblasti. Značnú dôležitosť kladieme na kvalitu…

(4.9/5) 3 referencií
sloveco

Spol. SLOVECO s.r.o. vznikla 22.11.1991 a do obchodného registra bola zapísaná 6.1.1992. Od svojho…

(0/5) 0 referencií
Vaše vykurovanie

Našli Ste nás správne ak hľadáte kvalitné vykurovanie za rozumnú cenu pre Váš domov. Ak sa neviete…

(4.8/5) 45 referencií
SolarKomfort

SolarVenti sú patentované teplovzdušné solárne panely, ktoré sa vyrábajú už od roku 1992 a tešia zo…

(5/5) 1 referencií
DOBRÁ KLÍMA

Vzduch, teplo, chlad či klíma sú najčastejšie skloňované slová v našej firme. Môžete si byť istí,…

(4.9/5) 372 referencií PRO
TeploZima

Naša spoločnosť sa zaoberá predajom, montážou a servisom klimatizačných zariadení, vzduchotechniky…

(5/5) 2 referencií
TOSAN s.r.o

Naša spoločnosť začala pôsobiť v stavebníctve v roku 1990, ako partia živnostníkov. Od roku 2012…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím