Kuchyne roka 2017: Tieto trendy by ste nemali obísť

Dom a byt:Kuchynské trendy

Marek 15.08.201720246

Kuchyne roka 2017: Tieto trendy by ste nemali obísť

Vyberáte si kuchyňu do nového bývania, alebo chcete vymeniť staršiu a nemodernú za niečo svieže? Poradíme vám, ako sa zorientovať v spleti trendov, aby ste mali kuchyňu výnimočnú, podľa predstáv, modernú a hlavne účelnú.

Základom je individualita

Či už fandíte severskému štýlu jednoduchosti, alebo máte radšej stále moderné rustikálne prevedenie, je to na vás. Kuchyňa je však dnes absolútne individualistickým priestorom. Čo to znamená v praxi? Alena Jombíková z A3 návrhy vo Zvolene vysvetľuje: "Čoraz viac ľudí oceňuje koncept kuchýň na mieru. Pochopili, že takto si môžu kuchyňu prispôsobiť absolútne nielen svojim predstavám, ale aj priestoru. Nevznikajú tak hluché miesta a zbytočne sa neplytvá priestorom.“ Individualita sa však pretavuje aj do materiálov. Ľudia už opustili diktát katalógových kuchýň a chcú si namiešať materiály podľa vkusu a v kvalite, ktorá im vyhovuje.

Foto: Realizácia podľa podkladov od firmy A3 návrhy.

Betón a drevo

Ak by sme mohli vyzdvihnúť dva výrazné odtiene, ktoré tomuto roku dominujú, určite to je betónová sivá a poctivé drevo s reálnou štruktúrou. Betónový odtieň nie je tak sterilný ako čistá biela, ale zároveň je príjemne čistý a dá sa kombinovať so všetkým. V kurze je práve kombinácia bielej a šedej napríklad s dreveným dekorom. Vynikajúco kontrastujú najmä v matnom odtieni. Odtieň s čo najvernejšou kresbou dreva je absolútnym hitom a dnes letí aj v prevedení lamino, ale aj ako poctivá dyha, masív. Pôsobí krásne, čisto a neoceniteľné sú práve prírodné tóny.

Matná je v kurze

Matný trend vyzerá prirodzenejšie ako vysoký lesk a už sa objavuje aj napríklad pri akrylových dvierkach, ktoré donedávna patrili vysokému lesku. Negatívom totiž boli odtlačky a tak pragmatické ladenie interiérov v roku 2017 hlása návrat k hlbokému matu. Ten je veľmi účelný a kryje všetky odtlačky. V kombinácii s prírodnými odtieňmi a teplými sviežimi farbami pôsobí príjemne harmonicky.

Foto: Návrh od firmy A3 návrhy.

Pri výbere kuchýň sa pýtajte na cenu

Žijeme v roku 2017 a to je obdobie poznačené masívnou reklamou. Alena Jombíková hovorí, že predajcovia kuchýň nás denne atakujú tak nízkymi cenami kuchýň za bežný meter, že to znie neuveriteľne. No dodáva, že im ani veriť netreba. V praxi sa totiž ceny uvádzajú bez mnohých nutností ako je pracovná doska, tesniace lišty, alebo osvetlenie, vnútorné kovanie a podobne. Preto si vždy overte, čo je v cene kuchyne zahrnuté a čo nie. Pri podrobnejšom skúmaní totiž každý prichádza na to, že kuchyňa na mieru vôbec nemusí stáť veľa, pretože obsahuje už všetky súčasti bez  príplatkov. Nemusíte sa starať o nič a kuchyňa vám bude plne slúžiť.

 

Príďte sa pozrieť na najnovšie trendy v kuchyniach do showroomu spoločnosti A3 návrhy na Sokolskej ulici 41 vo Zvolene. Radi vám ukážu, predvedú aj navrhnú moderné kuchyne pre váš domov.

Komentáre Disqus.
(5/5) 85 referencií PRO
A3 návrhy - kuchyne

Možno ste sa aj Vy ocitli v situácii, keď prerábate bytové jadro alebo staviate dom a potrebujete…

Vlasta K

1 166

Grafický návrh kuchyne do palenáku

Niekoľko rokov som odkladala rekonštrukciu bytu, aj preto, lebo som nemala…

Sivok

2 343

Grafický návrh kuchyne a kúpeľne…

Pani Jombikovej sa podarilo nielen graficky vyobrazit nase predstavy, ale…

Grafický návrh kancelárie - Banská…

Pani Jombíková odviedla kvalitnú prácu, čo sme si povedali a dohodli, to…

A3 návrhy - kuchyne
5/5 85 hodnotení

Čítajte ďalej

O dizajne kuchyne sa oplatí premýšľať ešte pred stavbou domu

Dom a byt

O dizajne kuchyne sa oplatí premýšľať ešte…


27.10.201520246

MarekDom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím