Túžba po peknom bývaní a útulnom domove nás nabáda k tomu, aby sme nekopírovali len to, čo tu už bolo. Stále vznikajú nové možnosti, ako mať priestor okolo seba príjemnejší a krajší. Jednou z ciest je aj nahradenie klasických pevných priečok a stien sklom.
Prečo grafosklo na zástenu?
Kedysi patrilo kachličkovanie priestoru za pracovnou doskou v kuchyni k samozrejmostiam. Dnes už je na mieste spýtať sa, prečo voliť tento druh úpravy? Omnoho výhodnejšou a aj estetickou alternatívou je grafosklo. „Je vhodné všade tam, kde hľadajú dizajnové riešenie interiéru. Nezáleží na tom, či je to panelák alebo rodinný dom,“ hovorí Peter Jucha, technický poradca pre architektov zo spoločnosti J.A.P. a dodáva, že nejde len o krásnu záležitosť na pár rokov, ale trvalé potešenie a bez straty atraktivity: „ Grafosklo nemá škáry, kde sa udržuje nečistota a preto vie byť stále krásne. Ako nové. Ak si zvolíte potlač, tá nikdy nevybledne. „Tlač prebieha pomocou solventnej tlačiarne, pričom kvalita rozlíšenia dosahuje až 1400 DPI – ponúkame doživotnú záruku na stálosť farebnosti,“ hovorí Jucha.
Nie grafosklo ako iné sklo
Ak chcete kvalitnú a trvácnu ozdobu domova, je potrebné sa pýtať nielen na cenu, ale aj na to, ako sa vaša budúca zástena vyrába. „Na skle je nanesená vrstva nanolaku. Grafosklo je vyrábané z kaleného skla, pod ktorým je zalaminovaná fólia EVASAFE. Laminácia prebieha 3 hodiny v laminačnej peci. Iné typy zásten od konkurencie sú vo väčšine prípadov realizované tlačou motívu priamo na sklo pomocou UV tlačiarne. Takýto typ tlače však dosahuje zhruba polovičné rozlíšenie,“ hovorí Jucha. Možnosť, že by si nevybrali vhodný motív do vášho priestoru prakticky neexistuje. Pre výber grafického motívu je k dispozícií fotobanka, v ktorej je 30 miliónov fotografií.
Zástenou to končiť nemusí
Čoraz modernejšou a krajšou technikou je kombinácia zásteny v kuchyni so sklenenou stenou. „Kombináciou zástien a sklenených stien si vie zákazník vytvoriť jednotný dizajn v interiéri. Grafika môže voľne pokračovať, alebo môže byť použitý iný motív,“ hovorí Peter Jucha. Vznikne tak zaujímavé riešenie priestoru, kde sklenenú stenu môžete použiť napríklad ako deliacu priečku, alebo v prevedení posuvných alebo otočných dverí. A netreba sa báť ani atypických riešení. „Máme vlastnú výrobu, vlastný vývoj to znamená, že vyrobíme aj atypické prevedenia týchto produktov. Sklo je výlučne kalené, v prípade grafoskla aj lepené bezpečnostné,“ dodáva Peter Jucha.
Sklo do interiéru prinesie nádych luxusu, nadčasovosti, dostatok denného svetla. Sklenené steny je možné použiť v rôznych kombináciách s bočnými alebo vrchnými svetlíkmi. Možností je mnoho, stačí si vybrať to svoje riešenie, ktoré zaručene zmení k lepšiemu každý interiér.
Viac o téme grafoskla a sklenených stien aj ich kombinácií sa dozviete na: http://jap.sk/