Prečo sa oplatí komplexné riešenie vykurovania aj chladenia?

Dom a byt:Teplejší domov

Vaše vykurovanie Vaše vykurovanie 12.10.201514589

Prečo sa oplatí komplexné riešenie vykurovania aj chladenia?

Túto otázku si treba položiť ešte skôr, ako sa rozhodnete v objekte  realizovať samostatné vykurovanie s ohrevom vody či samostatnú  klimatizáciu. Jednou z veľkých výhod komplexného systému je jeho kompatibilita, s čím je spojená spoľahlivosť a efektivita systému. Čím je navrhnutý systém efektívnejší, tým nám poskytne väčšiu finančnú úsporu. Ak ako zdroj tepla či chladu použijeme tepelné čerpadlo vieme využiť energiu, ktorú nám ponúka príroda a tak výrazne znížiť ročné náklady.

Komplexný systém je šetrný k prírode aj peňaženke

Spoločnosť RT eko s.r.o. sa zaoberá realizáciou veľkoplošného vykurovania/chladenia inštaláciou tepelných čerpadiel a v neposlednom rade rekuperáciou, ktorá je rovnako dôležitá pre efektívne a zdravé bývanie. Samotná rekuperácia objektu vie poskytnúť značnú úsporu energie, ktorá je pri bežnom vetraní nevyužitá.  Ďalšou významnou úlohou rekuperácie je eliminácia prachu a nečistôt z ovzdušia. 

Zdravé kúrenie od podlahy

Najzdravšou formou vykurovania je prostredníctvom podlahy. Keď má človek nohy v teple, ale hlava sa nachádza v pásme s nižšou teplotou. V porovnaní s klasickým radiátorovým vykurovaním stúpa teplo prirodzene nahor, zatiaľ čo pri radiátorovom vzduch rotuje a v miestnosti víri prach. Pri porovnaní treba tiež spomenúť teplotu média, ktorá je pri veľkoplošnom vykurovaní nižšia minimálne o 15K, čo nám tiež ponúka finančnú úsporu.

Hrejivé stenové vykurovanie

Stále málo rozšíreným je stenové vykurovanie, ktoré na človeka pôsobí veľmi pozitívne. Teplota stenového vykurovania by nemala prekročiť 35°C, aby bola stena na dotyk príjemne teplá. Navyše systém stenového vykurovania dokáže veľmi rýchlo vykúriť miestnosť na požadovanú teplotu.

Nové systémy so štátnou dotáciou

Spoločnosť RT eko s.r.o. ponúka aj tepelné čerpadlá, na ktoré sa bude vzťahovať program štátnej podpory.  Na realizáciu je možné využiť príspevok od štátu. Viac o tejto ponuke vám povedia priamo vo firme RT eko s.r.o.   

 

Komentáre Disqus.
(0/5) 0 referencií
Vaše vykurovanie

Našli Ste nás správne ak hľadáte kvalitné vykurovanie za rozumnú cenu pre Váš domov. Ak sa neviete…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím