Moderné kobercové inšpirácie

Dom a byt:Koberce a podlahy

Marek 14.01.20159008

Moderné kobercové inšpirácie

Koberec je od dávnych čias symbolom pohodlia a domova. História pravých tkaných kobercov siaha do Číny, Turecka aj Európy. Tkáčstvo bolo silným remeslom aj na Slovensku, no dlažby a iné formy podlahy začali pravé koberce z našich domovov vytláčať. Koberec pritom znamená pohodlie, teplo a trvácnosť. Prijmite ho k sebe.

Malý behúň

V niektorých miestnostiach sa koberec naozaj príliš neuplatní. Aj pri domácich zvieratkách je lepšia iná forma podlahy, ale v takom prípade môže byť ozdobou celej miestnosti aspoň malý behúň. Ten môže byť noblesnejší, kvalitnejší a drahší. Predsa vás bude stáť menej ako koberec do celej miestnosti, preto nemusíte na ňom šetriť finančnými prostriedkami. Malé behúňe sa opäť vracajú do módy.

Koberec na schody

V rodinných domoch sú schody doslova povinnou výbavou. Či už mramorové, drevené betónové, kobercová prikrývka nebude zlou alternatívou. Koberec na schodoch pôsobia zaujímavo, je možné ho po čase vymeniť, preto máte v interiéri stále niečo nové. Voľte ľahko udržiavateľný koberec, ktorý stačí prejsť raz za čas vysávačom a máte upratané. Je protišmykový a tak sa hodí tam, kde sú malé deti, či staršie osoby. Ale hodí sa jednoducho na každé schody. K bezpečnosti aj trvácnosti prispieva aj Európska novinka: naťahovanie kobercov anglickým spôsobom, o ktorej hovoril  Ondrej Lewis zo spoločnosti Podlahy online.

Farebnosť

Koberec viac ako akýkoľvek iný druh podlahy dokáže zmeniť vyžarovanie miestnosti. Zaberá značné množstvo priestoru a tým sa stáva farebne relevantný. Koberec môžete zladiť so štýlom miestnosti, alebo práve naopak, skúsiť razantnú kontrast uvidíte, čo sa vám viac bude páčiť.

Vyskúšajte vzory

Neviete, čím oživiť miestnosť, na drahé obrazy nemáte prostriedky a jednotvárnosť vás ubíja? Vzorovaný koberec je ako bublinky v sóde. To pravé osvieženie, ktoré domovú chýbalo. S výberom koberca pomôže aj Pavol Horňák zo Slovak TREND, ktorý v článku Vyberáme správny koberec do každej izby, detailne hovorí o výbere kobercov.

Tá pravá štruktúra

Koberec je koberec, ale jeho štruktúra je to, čo z neho robí každodenného sluhu s nízkym vlasom, či nariasenú podložku na dokonalý relax. Jednoducho niečo, kde vám bude s vínom a knihou ešte lepšie ako na gauči. Svoj koberček si nemusia rozkladať len moslimovia. Jeden na relax a chvíle pohody sa hodí do každej domácnosti. Pred krb, televízor, alebo len tak hocikde na leňošenie.

 

foto: uniquecollectives.com, huckerfloorcoverings.com, cardonaldcarpets.co.uk

 

 

Komentáre Disqus.
(0/5) 0 referencií
Podlahy online s.r…

FIRMA UKONČILA SVOJU ČINNOSŤ. V ponuke podlahového štúdia PODLAHY ONLINE nájdete aj špeciálne…

(0/5) 1 referencií
Slovak TREND s.r.o.

Špecializujeme sa na pokládky rôznych typov podláh. Na stránke KoberceKosice.sk nájdete veľký výber…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím