Čo všetko dokážu inteligentné inštalácie vo vašej domácnosti?

Dom a byt

Marek 21.08.201411919

Čo všetko dokážu inteligentné inštalácie vo vašej domácnosti?

Vlastníme inteligentné telefóny, tablety, LED osvetlenie, drahé televízory, automatické žalúzie, klimatizácie. Predstavte si svet, v ktorom na elektrické zariedenia už nikdy nebudete musieť hľadať správny diaľkový ovládač. Všetko môžete nastaviť rýchlo, z jedného miesta a aj na diaľku. Tak vyzerá bývanie 21. storočia.

Ovládanie v „malíčku!

Inteligentná elektronika hrá čoraz dôležitejšiu úlohu v našich každodenných životoch. S nástupom nových technológií a množstvom formátov sa nároky na ovládanie zvyšujú. Existujú však riešenia, ktoré dokážu všetky elektrické zariadenia dostať pod jednu ovládaciu jednotku a z domu si vytvoriť inteligentné sídlo podobné tým v SCI-FI filmoch. „V Emiko electric sa snažíme zložité ovládanie moderných inteligentných domov zjednodušiť a urobiť dostupným. Snažíme sa, aby ste mohli ovládať čokoľvek vo svojom dome – od televízora až po zámok dverí – bez ohľadu na to kde ste. To všetko s použitím jedného intuitívneho rozhrania. To je skutočne inteligentné ovládanie vhodné pre inteligentný dom. V Emiko electric veríme, že život je jednoduchší keď všetko spolupracuje,“ hovorí Michal Kővári z firmy Emiko electric s.r.o. Zjednodušenie ovládania nie je jediný benefit, ktorý inteligentné siete prinášajú. Pritom sa dajú využiť bez rozdielu v každom byte, či dome.

Vyšší komfort bývania

Stmievanie svietidiel - postupný nábeh/dobeh svetla, soft štart, svetelné scény. To všetko moderné svietidlá umožňujú. Rovnako ako ovládanie cez dotykový displej zabudovaný v stene s kompletným prehľadom o dome. „ Celý byt je možné ovládať aj bežným diaľkovým ovládačom hoci aj od vašej TV alebo HIFI. Ovládanie cez univerzálne diaľkové ovládače a kľúčenky. Vďaka inteligentným sieťam môžete byt ovládať na diaľku cez mobilný telefón, počítač a internet, smartfóny a tablety,“ vysvetľuje Michal Kővári z firmy Emiko electric s.r.o.

Majte pod kontrolou výdavky aj deti

Kdekoľvek na svete, kde máte prístup na internet, sa môžete ku svojmu domu pripojiť, skontrolovať a zmeniť jeho stav. Takáto vymoženosť sa hodí aj tým, čo neustále majú pocit, že zabudli zhasnúť svetlo, alebo vypnúť sporák. „Integrovaný zabezpečovací systém môže byť pripojený na bezpečnostnú agentúru, alebo alarm. Bio inštalácia zas vypne nepoužívaný elektrický okruh, napríklad spálne pri spánku. Je možné nastavenie ideálnych podmienok pre spánok vašich detí - postupné zhasínanie svetla, príjemná teplota, stráženie pohybu – babysitting. Samozrejme aj na diaľku,“ hovorí Michal Kővári z firmy Emiko electric s.r.o. Súčasťou je regulácia vykurovania alebo klimatizácie. Inteligentnou reguláciou osvetlenia, možno dosiahnuť navyše 10% úspory elektrickej energie. Nastaviť sa dá aj blokovanie vybraných spotrebičov, či eliminácia nechcene zapnutých spotrebičov napríklad pri absencii pohybu vypne svetlo.

Vyskúšajte aplikáciu MyHome

„S aplikáciou MyHome sa pripojíte k svojmu domu odkiaľkoľvek bez potreby verejnej IP adresy a samozrejme cez šifrovaný OpenVPN tunel. Aplikácia Control4 MyHome je zadarmo. Od 1.4.2013 je v cene riadiacej jednotky. A k tomu tiež aj služba TuneIN pre príjem internetových rádií a služba video interkomu na paneloch InfinityEdge od Control4,“ prestavuje novinku v ponuke Michal Kővári z firmy Emiko electric s.r.o. Control4 je v postate univerzálne diaľkové ovládanie Systém založený na Linuxovom jadre. Vďaka tomu umožňuje vývojárom po celom svete písať vlastné ovládače, rozšírenia a aplikácie, či už pre vlastnú potrebu alebo vlastný biznis. Medzi dôležitý segment vývoja patrí integrácia Control4 do iných systémov inteligentnej elektroinštalácie. Control4 tak významne rozširuje možnosti stávajúcich systémov, ktoré neponúkajú bohaté možnosti riadenia audio / video technológií, multiroom, videoinetrkom, vzdialený prístup, perfektnú vizualizáciu na rôznych mobilných platformách a veľa ďalších nadštandardných možností o ktorých sme už hovorili vyššie. Vyskúšajte aké je to mať svoju domácnosť skutočne pod kontrolou, žiť bezpečne a ušetriť.

 

 

Emiko electric s.r.o. bola založená v roku 1998 ako firma vyrábajúca drobnú elektrotechniku a firma realizujúca elektroinštalácie. Postupne získavali skúsenosti a vypracovali sa na špecialistu v oblasti inteligentných a klasických elektroinštalácií. Spoločnosť sa zaoberá návrhom, projektovaním a dodávkami osvetlenia LED do interiérov a exteriéru. Zabezpečuje inteligentné elektroinštalácie rodinných domov a kancelárií. Je spoľahlivým partnerom aj pre klasické elektroinštalácie, bleskozvody, revízie, alarmy, automatizačná technika.

Komentáre Disqus.
(5/5) 3 referencií
emikoelectric

Naša spoločnosť emiko electric s.r.o. bola založená v roku 1998 ako firma vyrábajúca drobnú…

369

1 2605

Výmena osvetlenia

Práca bola vykonaná veľmi profesionálne, vidieť, že firme záleží na ich…

Montáž novej elektroinštalácie v…

Firma vykonala svoje práce na elektroinštalácie v bytovom dome s 85 bytmi, 6…

Brestovany

1 1595

Zabezpečovací systém

Veľmi slušný s korektný prístup

emikoelectric
5/5 3 hodnotení

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím