Inšpirácie od Slovenských interiérových dizajnérov 2014

Dom a byt:Intierierový dizajn

Marek 26.06.201419074

Inšpirácie od Slovenských interiérových dizajnérov 2014

Renovujete, staviate, alebo rekonštruujete? Máme pre vás rady architektov a dizajnérov o tom, čo je aktuálne v kurze. Už sa určite nezariaďuje ako pred dvadsiatimi rokmi, ale ako sa vraví, móda sa vracia. Čo je teda IN v lete 2014 a čo bude aj o mesiac, či dva?

Večne živý Eklektizmus

Precíznosť a detaily dominujú v tomto roku. Atraktívne sú stále zdobené prvky. Vysvetľuje Katarína Šimáková: „Tomuto roku dominuje znova EKLEKTIZMUS – bohaté zdobenie + ornament. Vhodné pre všetkých, ktorí radi popasú svoje oči na luxusnejšom zdobení. Nikdy nevyšlo a nevyjde z módy už od čias francúzskych kráľovských dvorov.

Čierna a biela

Vydať sa cestou KONTRASTU čiernej a bielej kombinácie je nadčasovou a stále modernou cestou. Katarína Šimáková ďalej dodáva, že in je aj štýl jednej intenzívnej farby, svetlého interiéru. Letia farby purpurová, vínová, žltá, zelená a modrá.

Funkčnosť je krásna

Krása je jedna vec, ale súčasnosť praje minimálnej starostlivosti o interiér, zato pri maximálnej funkčnosti. „Maximálna funkčnosť pri riešení jednotlivých interiérových prvkov, minimalistický dizajn týchto prvkov s dôrazom na eleganciu, nadčasovosť, použitie prírodných materiálov, to je aktuálne v kurze. Z materiálov na nábytku uprednostňujem dyhované povrchy, alebo vysokolesklé, veľkoplošné dlažby v prírodných odtieňoch pieskovej aj grafitovej, tmavé parkety alebo plávajúce podlahy, nerezové a hliníkové doplnky, atypické sadrokartónové podhľady, elegantné dizajnové osvetlenie,“ hovorí o aktuálnych kúskoch v interiéri Lucia Trebatická.

50 odtieňov šedej

Dizajnérka Alica Macvelová z ALL Design stavila tento rok na odtiene šedej a šedobéžovej v kombinácii s odtieňmi orchideovej. Táto farba dominuje nielen knižnému, ale aj dizajnérskemu svetu.

Smer príroda

PRÍRODNÝ motív bude podľa Kataríny Šimákovej vždy atraktívny. Koža a masív v jemných odtieňoch hnedej zameraný na precízne detaily. PERIE – pávie, ZELEŇ – papradie, MEĎ – časti nábytku – svietidlá, vázy, hodiny, nádoby, podrúčky. Stále ostáva atraktívny aj KLASICKÝ RETRODIZAJN – vlastná kreativita, HISTORIZMUS – redizajn starých kúskov v novodobom vyhotovení.“

Nadčasový drevený dizajn

Nepatríte k tým, čo chcú neustále niečo vo svojom byte meniť? Pre tých je priam stvorený moderný nadčasový dizajn. Príroda rozhodne nesklame. „Trendy sa postupom času stále vracajú. Momentálne sa ľudia vracajú k prírodným interiérom s použitím čo najviac prírodných prvkov ako dreva a kameňa. Nadčasovým trendom sú autentické prírodné materiály v kombinácii s jednou dominantou farbou ako nosným prvkom interiéru,“ vysvetľujú architekti z CU Interiors. Niekedy je skutočne vhodné vyhnúť sa výkrikom módy. „Čo je „trendy“ dnes, nemusí byť už zajtra. Treba si uvedomiť, že riešenie bývania nie je vecou trendu, ale požiadaviek a možností a zároveň nie je na pár mesiacov ale na dlhšiu dobu,“ hovoria GO Dizajn.

Unikátny vidiecky štýl

S prírodou určite súvisí aj vidiecke stvárnenie o ktorom hovorí Bastrnák Sabina zo SABYT: Teší ma, že v roku 2014 aj k nám prišiel anglický vidiecky štýl. Mám veľmi rada prírodné materiály. K tomuto štýlu veľmi dobre sedia tapety od švédskeho výrobcu Borastapeter a ECO. Ľudia sa začali vracať k fototapetám. Z kvalitných, fantastických návrhov tapiet spomeniem napr. Mr.Perswall.

foto: styllure.com, viahouse.com, wisfer.com, getitcut.com

Komentáre Disqus.
(5/5) 1 referencií
simak

(5/5) 8 referencií
allDesign

3D návrhy a realizácie súkromných a komerčných priestorov, návrhy nábytku na mieru, výber a nákup…

(4.9/5) 3 referencií
CU Interiors

(0/5) 0 referencií
GO DESIGN

Ponúkame návrhy a usmernenie pri dispozičnom riešení, výbere vhodných materiálov, ladenia farieb a…

(0/5) 0 referencií
Sabyt

Poskytujem tieto služby: Poradenstvo na mieste. Pre útulné bývanie často stačí namaľovať steny…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím