Domáci majster musí byť „odborník na všetko“

Dom a byt:Aj Váš byt bude stále fit

Marek 03.02.20158590

Domáci majster musí byť „odborník na všetko“

S domácimi majstrami a hodinovými manželmi akoby sa roztrhlo vrece. Ako si vybrať zo spleti ponúk toho, kto pristupuje k práci na cudzom ako k svojmu vlastnému? Zdenko Horvát hovorí, že jednoznačným kľúčom by mali byť referencie, ale aj znalosti domáceho majstra. Mal by byť odborník s praxou prakticky na všetko, čo sa môže v domácnosti pokaziť.

Opravy aj renovácie treba riešiť včas

Nič netrvá večne. Ani tesnenia, izolácie, či ložiská. Všetko sa v domácnosti opotrebuje, no opotrebované súčasti majú často dopad na svoje okolie. „Vždy hovorím, že je lepšie opraviť malú vec skôr, ako sa porucha prejaví intenzívnejšie. Kvapkajúci kohútik určite neprestane sám od seba, ani poškodený sprchový kút sa nezacelí, skôr či neskôr hrozí, že niekoho vytopíte. V tom lepšom prípade sami seba, v tom horšom pol paneláku,“ tvrdí Zdenko Horvát a dodáva, že menšia oprava je prirodzene aj menej nákladná. Ľudia sa však zdráhajú zavolať domáceho majstra na drobné úpravy, skôr hasia veľké katastrofy. No tým sa dalo predísť.

Od jadra až po parkety

Kvalitný domáci majster sa pozná, že vie zabezpečiť kompletný  servis. Od rekonštrukcie bytového jadra až po pokládku parkiet v obývačke. Zdenko Horvát hovorí: „Komplexnosť je jednou zo zásadných vecí. Keď ma klient osloví, zabezpečím mu rekonštrukciu jadra, aj osadenie laminátovej podlahy. Je to o tom, aby klient vedel, že má kompletný a odborný servis.“ Nestane sa tak, že cesta k vysnívanému bývaniu sa preruší, pretože odborník na kúpeľne nevie zabezpečiť osadenie dverí. Pri pomoci domáceho majstra je preto dobré poznať jeho možnosti a schopnosti hneď dopredu.

Odborné znalosti

Inštalácie osvetlenia, sadrokartónu, či pokládka vodovodných potrubí si nevyžadujú len zručnosť, ale aj odbornú spôsobilosť. Zdenko Horvát prízvukuje: Zveriť elektrinu, vodu, inštaláciu bodových svetiel, či montáž sadrokartónu niekomu, kto nemá odborné vzdelanie, nie je elektrikár, či stavbár amatér je nielen nezodpovedné, ale aj nebezpečné. Odborné zručnosti sú niečo, na čo by sa mal zákazník pred zverením prác majstrovi určite spýtať.

 

Zdenko Horvát ponúka odborné a kvalitne odvedenú prácu v rôznych oblastiach, od montáži podláh, maľovania, tapetovania, stavebných prác a takisto aj služby domáceho majstra a hodinového manžela

Komentáre Disqus.
(4.7/5) 20 referencií PRO
Horvát Zdenko

Poskytujeme kompletné rekonštrukcie bytov a bytových jadier, maľovanie, služby hodinového manžela,…

Prerabka podlahy a stien

S touto firmou som bola spokojná po každej stránke, výborná komunikácia,…

Martin Chyla

117 126

výmena tlakového ventilu

Na kúrení v dome nám odišiel tlakový ventil. Výmena prebehla promptne,…

Ivana Jelen

1 158

Oprava sprche

Rychla dohoda, praca, fajn komunikacia. Odporucame a urcite budeme kontaktovat…

Horvát Zdenko
4.7/5 20 hodnotení

Čítajte ďalej

Prečo môže byť aj menšia firma väčším odborníkom?

Dom a byt:Rekonštrukcie domácností

Prečo môže byť aj menšia firma väčším…


09.09.20168590

MarekDom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím