Ako nájdete správneho interiérového dizajnéra pre vás?

Dom a byt:Intierierový dizajn

Marek 26.06.201412657

Ako nájdete správneho interiérového dizajnéra pre vás?

Možno presne viete, ako by vaše bývanie malo vyzerať, ale sami sa akosi strácate v prázdnom priestore. Dizajn a zariaďovanie je istý druh umenia, rovnako ako maľovanie, či skladanie hudby a preto si vyžaduje isté predpoklady. Musí byť umelec, kreatívec, ale zároveň nesmie byť nespútaný bohém, ktorý si chce splniť tvorivé sny bez ohľadu na vaše predstavy. Nájsť správneho dizajnéra nie je jednoduché. Naši odborníci na dizajn vyfiltrovali to najpodstatnejšie, čo hodnotiť pred tým, ako niekomu umožníte stvoriť váš domov snov.

Vedomosti aj sympatie

Nie každý, kto vie kresliť a má živé predstavy, je skvelý architekt, či dizajnér. Preto opatrne s dobrými radami kamarátov bez dostatočného vzdelania, zato s fúrou nadšenia. „Vedomosti a skúsenosti interiérového dizajnéra sú dobrým predpokladom pri výbere . Avšak aj táto práca je tak trochu ,,alchýmiou. Nezabudnite, že vyberáte človeka, s ktorým budete v nadchádzajúcom období v úzkom kontakte. Sympatie a porozumenie sú dôležité od prvej chvíle, hovorí Monika KassayováFOKUS interier a dodáva, že najlepšie je, keď máte možnosť zacítiť konečnú atmosféru interiéru hotového projektu dizajnéra aj na vlastnej koži u vašich priateľov, známych prípadne v kaviarni alebo reštaurácii, ktoré boli navrhnuté a realizované. Ide o zážitok, nielen prázdne obrázky a nákresy. Pretože interiér ako sa vraví, vždy niečo vyžaruje, čo sa nedá precítiť cez obrazovku počítača, iba osobnou skúsenosťou. Hoci si nevyberáte partnera pre život, nepodceňujte pri výbere dizajnéra sympatie.

Počúva a poradí

„Interiérový dizajnér musí okrem profesionálnych zručností ovládať dve základné veci - byť ochotný počúvať vaše požiadavky a názory a byť ochotný komunikovať. Iba tak dokážete nájsť spoľahlivého spoločníka na ceste k uspokojivému interiéru, ktorý bude naplnením nie jeho, ale vašich myšlienok,“ tvrdí Rudolf Fraštia z Martina. Musí vedieť umelecky, esteticky aj funkčne naplniť úlohu, ako sa chcete v byte cítiť. Na druhej strane musí byť aj praktik pripravený poradiť. „Kvalitný interiérový dizajnér vie doložiť referencie realizovaných prác, vie zákazníkovi odoporučiť najvhodnejší materiál ako z úžitkového tak aj z estetického hľadiska,“ dodáva architekt Martin Nagy.

Referencie sú skutočnou hodnotou

Dobrý dizajnér sa prezentuje nielen svojimi interiérmi, ale jeho nadanie na estetiku musíte cítiť ako sa povie od chvíle, keď vám podá vizitku. „Dobrý dizajnér má veľa referencií, dobré meno, záleží mu na prezentácii - výstavy, médiá, web stránka, sociálne siete. Klienta zoznamuje novinkami a trendmi, ale tiež s dizajnom, ktorý je nadčasový, čiže trvácny. Dizajnér hľadá cesty, ako priestor dotvoriť, aby bol pre klienta čo najpríťažlivejší, aby sa v ňom cítil doslova "ako doma", hovoria v CPS interiér. Stačí si dôkladne pozrieť portfólio jeho prác. „Kvalitného interiérového dizajnéra spoznáte podľa toho, že dokáže navrhnúť funkčný a zároveň estetický interiér. To dokáže pomôcť pri výbere dizajnéra, ktorého práce spĺňajú očakávania klienta a môžu byť predpokladom pre ich úspešnú spoluprácu,“ uzatvárajú požiadavky kladené na kvalitného dizajnéra architektky zo spoločnosti  Kivvi architects.

foto: allDesign a Katarína Šimáková

Komentáre Disqus.
(0/5) 0 referencií
Fokus Interier

Nie sme len odborníci, ale svoju prácu robíme s radosťou a zanietením. Sme šťastní, keď môžeme…

(0/5) 0 referencií
Rudolf Fraštia -…

Od roku 2000 Vám pomáham bývať, pracovať, relaxovať v prostredí podľa Vašich predstáv.

(0/5) 0 referencií
Architekt Martin…

Poskytujem tieto SLUŽBY Architektonické práce v oblasti projektovania všetkých druhov stavebných…

(0/5) 0 referencií
CPS Interiér -…

(5/5) 1 referencií
Kivvi architects

Ten pravý interiérový dizajn pre váš domov. Náš ateliér KIVVI architects tvoria dve mladé…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím