5 Otázok ešte pred tým, ako začnete tapetovať

Dom a byt:Tapety a dekorácie stien

Adriana Peťková 08.07.20148144

5 Otázok ešte pred tým, ako začnete tapetovať

Rozhodli ste sa, že je na čase zmeniť prostredie vášho interiéru. Či už chcete dekorovať celú stenu, niektorú jej časť, alebo len oživiť nábytok, mali by ste si v prvom rade vybrať obrázok, prípadne vzor, o ktorom vedzte, že sa naň budete pozerať každý deň. Ideálne by bolo, ak by vám ho vždy len spríjemnil.

 

Zariadim.sk pre vás pripravilo 5 kritérií výberu ešte pred tapetovaním:

1. Aká je tématika, atmosféra izby a pre koho je určená? 

Túto otázku si treba položiť ako prvú. Chcete tapetu do detskej izby, obývačky, spálne, či do kuchyne? Chcete ju pre seba, pre svojho blízkeho, prípadne pre vaše dieťa? Stále platí sto ľudí, sto chutí a preto treba vždy prihliadať aj na vek a vkus obdarovaného. „Do detských izieb rodičia najčastenšie vyberajú pestrofarebné tapety a fototapety ktoré podporia detskú fantáziu

.
Detský 
interiér potom dotvoria vhodnými textíliami a výsledok je vždy originálny, svieži a predovšetkým deti sa v takejto izbičke cítia skvele," hovorí spoločnosť Slimáčik, ktorých prácu vidíte na fotografii. 

Náš tip: pri prehľade svetom dodávateľov asi najširšií výber podľa miestností sme našli v ponuke Pixers, ale výborný filter majú tiež Tapety-fototapety.

 

Najkrajší výber svetom detských izieb sme našli v ponuke firmy Slimáčik.

 

2.Na čo chcete tapetu nalepiť?

Je to jedna z úvodných otázok, pretože sa pomocou nej môžete odraziť ďalej. Jednotlivé typy tapiet sú vhodné na rôzne časti interiéru. Môžete nimi otapetovať stenu, ale súčasná technika umožňuje aj inštaláciu tapiet na skriňu, chladničku, dvere aj iné materiály. Spoločnosť Obidecor radí: „ Na stenu a takisto na oblúky slúžia vliesové tapety. Na drevo, nábytok a dvere sú vhodné okrem vliesových už aj papierové tapety.

3. Orientujete sa na posledné trendy?

Zaujímajú vás aktuálne sezónne hity, alebo skôr chcete, aby tapeta dokonale dopĺňala nábytok v miestnosti? Ak patríte do prvej kategórie, Decor interiér radí: „Hitom sezóny sú modré a tyrkysové tapety a najžiadanejším vzorom je hladká a abstraktná štruktúra, drobný vzor, prípadne pásik.“ V prípade druhej skupiny výber závisí od vás a od nábytku v miestnosti. 
 

Kde sa inšpirovať? Medzi zahraničnými trendami roku 2014 nájdete aj zelenú, šedú, a pastelové farby, čoraz viac sa objavujú dramatické ornamenty a tiež fotografie. Viac o tohtoročných trendoch dekorácií a tapiet nájdete na hookedonhouses.net, alebo americanblinds.com

 

4. Viete si navrhnúť vlastný motív?

Chcete si tapetu navrhnúť sami, alebo si radšej vyberiete niečo z aktuálnej ponuky? „Tlač fototapiet patrí medzi naše prednosti,“ hovorí spoločnosť Tapety-fototapety: „Dokážeme vyrobiť akúkoľvek fototapetu v akomkoľvek rozmere. Motívy môžu byť z našej ponuky, alebo z akejkoľvek fotobanky.“ Spoločnosť vyrába aj fototapety na mieru z vašich obľúbených fotiek a aj ich profil nájdete na zariadim.sk.

5. Aký materiál je pre vás najvhodnejší?

Prichádza posledná otázka, na ktorú vám odpovie jeden z našich odporúčaných dodávateľov: „Zákazník väčšinou príde, že chce určitý vzor alebo farbu a typ odporúčame my. Preferujeme vliesové alebo vinylové tapety, pretože je s nimi lepšia manipulácia aj stálosť farieb a výdrž. Papierové sú lacnejšie, ale nemajú stálosť farieb a horšie sa nanášajú na stenu,“ opisuje svoje skúsenosti Jana Lapošová z Gajaniterieru.

 

Po zodpovedaní niekoľkých podobných otázok sa môžete pustiť do skrášľovania vášho príbytku a my vám držíme palce, nech si to zariadite podľa vašich predstáv!

 

 

Fotografie: www.slimacik.sk, www.wallmuralsgalery.com, www.wallgang.com, e-color.cz

 

 

 

 

Komentáre Disqus.
(0/5) 0 referencií
Slimáčik

Rôzne milé dekorácie, samolepky na stenu alebo obrázky do detskej izbičky neodmysliteľne patria a…

(0/5) 0 referencií
Tapety-fototapety

Moderné a klasické tapety na stenu, ktoré v našom obchode tapety-fototapety.sk nájdete, pochádzajú…

(0/5) 0 referencií
Obidecor

Eshop – Tapety na stenu e dekorácie. Obidecor eshop u nás nájdete tapety na stenu, dekorácie a…

(0/5) 0 referencií
Decor interiér

Decor Interiér zariaďuje súkromné, reprezentačné, rezidenčné, spoločenské, hotelové a reštauračné…

(0/5) 0 referencií
Gajainterier

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím